dnes je 02.04.2020 a svátek má Erika

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Přidat na Seznam.cz
Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Londýn se po více jak roce může chlubit svým několikapatrovým rájem. Ano, rájem, a to doslova. Řeč je totiž o nové pobočce Louis Vuitton v Bond Street.

Ikonická prodejna v neméně ikonické ulici byla znovuotevřena. Její aktuální podobu má na starosti americký architekt Peter Marino.

Původní design celé budovy zapadal do šedi a nenápadnosti nákupní ulice. Dnes je díky duhové instalaci opravdu nepřehlédnutelný, a to jak při prvním pohledu na celý obchod, tak i na ten druhý, kdy vkročíte dovnitř. Samotný nákup tak dostává úplně jiné rozměry. Nejde jen o radost z nově pořízeného módního kousku, ale také o umělecký prožitek. Po návštěvě obchodu budete mít spíše pocit, že jste navštívili galerii

V celém obchodě najdete více jak 40 obrazů, soch a světelných instalací od více jak 20 umělců. Dominantou celého prostoru je točité schodiště, skrze které vedou na sebe poskládané světelné disky z betonu, dubu či mosazi. Atmosféru obchodu dotváří také např. dánský nábytek či skříňky z dílny Jeana Toureta. Hlavní atrium propojují čtyři zavěšená křesla od bratrů Fernanda a Humberta Campana. 

K obchodu také patří soukromé nákupní apartmá, které se nachází ve čtvrtém patře. Pobočka v Bond Street spolu s francouzskou Maison Vendôme jsou jedinými místy, kde budou celé sbírky oděvů a šperků, které bude možné vyrobit na zakázku.

wallpaper.com

 

Přidat na Seznam.cz
LOUIS VUITTON BOND STREET LONDÝN MÓDA DESIGN NÁVRHÁŘI INSPIRACE MÓDNÍ DŮM ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁKUPY A OBCHOD

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Nová kampaň na kolekci brýlí Gucci byla zasazena do osmdesátých let

Kreativní ředitel Alessandro Michele se opět nebál odvázat. Celá kampaň značky Gucci je zasazena do losangeleské prodejny desek Amoeba Music Hollywood, která svým interiérem i exteriérem připomíná skutečné osmdesátky. 

Celý článek

Módní inspirace: Denimová sukně v hlavní roli

Možná vás překvapí na kolik způsobů lze denimovou sukni nosit. Hodí se na formální denní schůzky, jako super street stylový kousek, ale také poslouží jako čistá elegance.

Celý článek

Jak se obléknout na video meeting

I když je situace u nás i ve světě velmi vážná, jsou chvíle, kdy musíme pracovat na plné obrátky, a dnes rozhodně více než kdy dříve pomocí videohovorů. Víte, jak se na takový online meeting obléknout? My jsme se zeptali osobní stylistky Alžběty Mátyásové.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Ruční napařovač prádlo dezinfikuje, zbaví ho pachů a perfektně upraví za pár vteřin

Už žádné nežádoucí záhyby na oblečení! Je tu snadné řešení, jak si za 15 vteřin upravit pomačkanou halenku, košili nebo třeba vlněný kabát!

Celý článek

Jaro přichází a s ním krásné barvy a nové trendy

Co bude v hlavní roli nejvíce trendy a na co se můžete těšit tento rok? Výběr je opravdu velký. Začneme zlehka limetkovými barvami přes bílé kostýmky, retro až po zajímavé volánky.

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek