dnes je 21.01.2020 a svátek má Běla

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Přidat na Seznam.cz
Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Londýn se po více jak roce může chlubit svým několikapatrovým rájem. Ano, rájem, a to doslova. Řeč je totiž o nové pobočce Louis Vuitton v Bond Street.

Ikonická prodejna v neméně ikonické ulici byla znovuotevřena. Její aktuální podobu má na starosti americký architekt Peter Marino.

Původní design celé budovy zapadal do šedi a nenápadnosti nákupní ulice. Dnes je díky duhové instalaci opravdu nepřehlédnutelný, a to jak při prvním pohledu na celý obchod, tak i na ten druhý, kdy vkročíte dovnitř. Samotný nákup tak dostává úplně jiné rozměry. Nejde jen o radost z nově pořízeného módního kousku, ale také o umělecký prožitek. Po návštěvě obchodu budete mít spíše pocit, že jste navštívili galerii

V celém obchodě najdete více jak 40 obrazů, soch a světelných instalací od více jak 20 umělců. Dominantou celého prostoru je točité schodiště, skrze které vedou na sebe poskládané světelné disky z betonu, dubu či mosazi. Atmosféru obchodu dotváří také např. dánský nábytek či skříňky z dílny Jeana Toureta. Hlavní atrium propojují čtyři zavěšená křesla od bratrů Fernanda a Humberta Campana. 

K obchodu také patří soukromé nákupní apartmá, které se nachází ve čtvrtém patře. Pobočka v Bond Street spolu s francouzskou Maison Vendôme jsou jedinými místy, kde budou celé sbírky oděvů a šperků, které bude možné vyrobit na zakázku.

wallpaper.com

 

Přidat na Seznam.cz
LOUIS VUITTON BOND STREET LONDÝN MÓDA DESIGN NÁVRHÁŘI INSPIRACE MÓDNÍ DŮM ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁKUPY A OBCHOD

Související články

Výběr zajímavých pražských výstav

Naše hlavní město je plné muzeí a galerií, a je jich tolik, že se v nich skoro až nedá vyznat. Pokud tedy máte zájem se obohatit a nechat se inspirovat, kam stojí za to vyrazit, přinášíme vám pár tipů toho nejlepšího, co jsme objevili.

 

Celý článek

Sedmilhářky: seriál plný módní inspirace a dramat

Velmi poutavý a zajímavý příběh, kde módu a styl uvidíte na každém rohu. Pokud máte rádi nebezpečí, romantické trojúhelníky a dramata, pak je tento seriál přesně ten, který hledáte.

Celý článek

Nakupujte oblečení s odloženou platbou

Nakupování na internetu je pohodlné, jednoduché a často i levnější než v kamenné prodejně. A zejména u oblečení to platí dvojnásob. Proč byste si tak nekoupili ty krásné nové lodičky nebo tu úžasnou kabelku?

Celý článek

Transparentní politika: průhledné kousky vedou

Transparentní kousky pro všechny. Nejedná se o věci státu, ale jde o velmi oblíbený výkřik módy. Průsvitné halenky, dlouhé šik šaty nebo průhledné kabelky?

Celý článek

Grace Kelly: ikona módy a monacká kněžna

Příběh krásné herečky, které Hollywood ležel u nohou. Dáma každým coulem, jejíž eleganci a styl známe dodnes. Byla inspirací pro módní návrháře a její osud zasáhl mnohé. 

Celý článek

V letošní zimě jsou in krémové a bílé barvy

Ve světě módy se trendy stále mění a není tajemstvím, že bílá barva ovládla Vánoce i módní kousky letošního roku. I když se bílá nejčastěji nosí v letních měsících, tak je tomu tento rok jinak.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

Celebrity a jejich oblíbené vůně

Parfém. Neviditelný podpis ženy. Snad proto nás ženy tolik baví. A nejvíc fakt, že může být každý den jiný, ale stejně o nás řekne mnoho. Jaký parfém miluje Meghan Markle, Kate Moss nebo Victoria Beckham?

Celý článek