dnes je 19.08.2022 a svátek má Ludvík

Longchamp inspirován grafickými vzory F/W 15-16

Přidat na Seznam.cz
Ještě nedávno znamenalo slovo Longchamp název kvalitních kabelek. Dnes předvádí kolekce ready to wear, které určitě stojí za pozornost.

Dříve značka známá pouze pro své kabelky. V roce 2006 se ale její kreativní ředitelka rozhodla navrhnout i další části každodenního oblékání, a to byl začátek pro ready to wear kolekce, které od té doby následují. Přehlídka Podzim/Zima 2015-2016 byla přístupná pouze pro zaměstance Longchamp, ale z dostupných fotografií i videa je jasné, že se jednalo o plnohodnotou přehlídku RTW kolekce. 

Inspiraci si kreativní ředitelka Delafontaine vzala z nekomplikovaných geometrických vzorů, které přenesla na šaty i kabáty. Střihy nechala vesměs jednoduché - rovné linie a zdůraznění ženského pasu. Barevně je kolekce provedená velice specificky. Delafontaine dala dohromady odstíny jako jsou burgundy, královsky modrá, hnědá a zlatá. Výsledek je opravdu unikátní.

Kreativní ředitelka Longchamp je přesvědčená, že kabelky a boty se dostávají v běžném outfitu na důležitou pozici: "Myslím, že je snazší vyjádřit svůj pohled na módu pomocí zajímavé kabelky nebo páru bot než oblečením." I přesto, že by se dalo říci, že kabelky u ní zůstávají na prvním místě, oblečení, které předvedla bylo skvělé. Rovně střižené kabáty, áčkové sukně i kožené detaily by si jistě našly své příznivkyně. Ale na otázku, zda kolekci pro příští sezónu zpřístupní i veřejnosti, odpověděla "Asi ne." Ale jiskry v jejích očích byly jiného názoru. 

Zdroj: style.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA LONGCHAMP READY TO WEAR PODZIM/ZIMA 2015-2016 BOTY KABELKY

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek

Jason Wu ve své podzimní kolekci na NYFW cílil na ultra-ženskou siluetu

Občas zapomínáme, že i obyčejné kousky mohou být zajímavé, což nám připomněl návrhář Jason Wu v rámci New York Fashion Weeku.

Celý článek

Přehlídku Proenza Schouler doprovázelo na New York Fashion Weeku houslové kvinteto

Pohodlí a lehkost jsou módními hesly současnosti, ale zároveň jsou určitým pozůstatkem doby, kdy jsme byli uzamčení především doma. Vše se mění k lepšímu, a tak i Proenza Schouler dělá krok kupředu.

Celý článek