dnes je 08.05.2021

Louis Vuitton nejen prestižní kabely

Přidat na Seznam.cz
Kolekce Marca Jacobse se vyznačují originalitou, vysokou řemeslnou kvalitou a osobitým rukopisem.

Bylo to tak kolem roku 1986, byla jsem poprvé v Paříži. Na každém kroku mě čekalo překvapení. Blízko Vítězného oblouku jsem se zastavila před luxusním hotelem a pozorovala portýra, který vykládal zavazadla. Kufry LV mi vzaly dech. . Nikdy jsem to neviděla, hnědobéžová kombinace se zlatými kovovými rohy – nádhera. Firma toto zboží v té době již vyráběla více než sto let.

V roce 1989 se ale firma úplně změnila. Do funkce uměleckého ředitele nastoupil Marc Jacobs. Absolvoval v N.Y. vysokou školu umění a okamžitě přesvědčil odborníky o své výjimečnosti. Dostal příležitost u prestižních módních firem, začal spolupracovat s japonskými výtvarníky, prvním byl Takashi Murakama. Kabelky LV obohatil o kreativní prvky a pod jeho vedení m se firma začala orientovat i na konfekci.

Kolekce Marca Jacobse se vyznačují originalitou, vysokou řemeslnou kvalitou a osobitým rukopisem.
Celý podzim žije módní svět přehlídkami předních návrhářů. Mezi ty nejsledovanější určitě patřila právě přehlídka Marca Jacobse. Velkolepé pojetí celé akce šokovalo Paříž.

Přehlídka se konala 2.10.2013 na Cour Carrée du Louvre. Kolekce, převážně černá ,bohatě dekorovaná černými kameny, krajkami a černým peřím, brala divákům dech. Večerní modely byly krajkové, často průhledné, jakoby síť přes luxusní černé prádlo. Sportovní modely, opět v kombinaci s krajkou překvapily. Krajky nechyběly ani na džínsách. Potlesk si získala černá kožená bunda „křivák“, zdobená krajkou. Modely jsou určeny jen pro vyvolené, tak jako většina modelů předních návrhářů, a to nejen pro svou cenu, ale také je třeba se pohybovat v určité společnosti. Nicméně takovéto přehlídky udávají směr, kterým se bude v nové sezóně ubírat konfekce. A ta použije jen některé a zjednodušené prvky kolekcí.

Ale nebyla to jen přehlídka, byla to velkolepá světelná show, s mnoha efekty. Překvapila scéna, líčení a choreografie. Marc Jacobs ve spolupráci s Takashi Murakamou posunuli módní přehlídku do kategorie umění.

 

Zdroj Moda.cz Z. Studenovká
Foto: aqua-style.com

 

Přidat na Seznam.cz
MARC JACOBS LOUIS VUITTON KABELKY PODZIM MODA.CZ MODNI PŘEHLÍDKA

Související články

Věnujte ke Dni matek styl se značkou Wittchen

Radost z módy překračuje generace. A proto letos věnujte mamince ke Dni matek drobnost do jejího šatníku. Slaďte své kabelky, doplňte své outfity stejnými šátky a dejte světu elegantně najevo, že patříte k sobě.

 

Celý článek

JAK SE STÁT NÁVRHÁŘKOU KOŽENÉ KABELKY NA MÍRU

Chcete si navrhnout vlastní kabelku? Zvolte si tvar, materiál i doplňky a staňte se tak na chvíli módními návrháři.

Celý článek

Kabelky LIBERTA návrhářky Jitky Klett skrývají krásný příběh

To, co začalo před šesti lety v New Yorku, pokračuje dnes v Česku. Propracovaný design a prvotřídní materiál jsou spojením, které najdete v kabelkách LIBERTA značky Jitka Klett.

Celý článek

Nebojte se červené a projasněte svůj šatník

Podvědomě se tak výrazné barvě často vyhýbáme, přitom je to barva lásky a vášně a patří mezi módní stálice. Nemusíte se do rudé zahalit od hlavy k patě, stačí jeden či dva kousky, které rozjasní váš outfit. Začněte například botami nebo kabelkou.

Celý článek

Čtyři způsoby, jak omámit svou milou na Štědrý večer

Nemáte ještě úplně jasno, co své něžnější polovičce pořídit na Vánoce? Váháte mezi tím, co by si sama přála a mezi překvapením, které by ji vyrazilo dech? My se přikláníme k druhé variantě a přinášíme pár tipů, pro které sice musíte sáhnout hlouběji do kapsy, zato výsledek máte jistojistý.

Celý článek

Markéta Folberová: Mým cílem bylo vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den

Z malé myšlenky vznikla značka, která s úspěchem dobývá český módní trh. FOLBEUR kabelky jsou kvalitní, krásné a praktické. A přesto, že začátky nebyly snadné, ušla jejich autorka Markéta Folberová již velký kus cesty. S obdivem smekáme a přinášíme rozhovor nejenom o tom, jak vznikla první "FOLBEURKA".

Celý článek

Jaké podzimní boty jsou nejvíce trendy?

Podzim přišel dříve, než jsme se všichni nadáli a je potřeba se připravovat do chladných dnů. Jaké trendy zvítězí tento rok a jaké boty jsou žhavým hitem?

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek