dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Louis Vuitton S/S 2015

Přidat na Seznam.cz
Louis Vuitton nám s novou kolekcí představuje i své architektonické veledílo - muzeum Fondation Louis Vuitton. A jelikož už bylo dostavěno, nic nebránilo tomu, aby právě přehlídka Louis Vuitton bylo tím prvním, co se v prostorách této stavby bude konat.

Už jste se seznámili s nejnovějším uměleckým muzeem v Paříži? Ne? Módní dům Louis Vuitton si to možná myslel, a tak uspořádal svou nejnovější módní přehlídku s kolekcí pro sezónu Jaro/Léto 2015 právě tady. Muzeum totiž bylo financováno společností vlastnící Louis Vuitton a nese jméno tohoto módního domu, celým názvem Fondation Louis Vuitton. Monumentální budova z oceli a skla se díky svému nedávnému dokončení mohla stát ideálním prostorem pro předvedení nejnovějších návrhů Nicolase Ghesquière převedených z papírů do reality. 

Kolekce i stavba Paříž i nás rychlostí blesku katapultují do jedenadvacátého století. Na stavbě se pracovalo 12 let a stála 135 milionů amerických dolarů. To vytvoření kolekce vyšlo na mnohem nižší finanční investici a ani ji Ghesquière nenavrhoval více než desetiletí, přesto se v tomto článku (ač je Fondation Louis Vuitton novým pařížským skvostem) zaměříme právě na ni. Přehlídka Louis Vuitton je první akcí, jež se v muzeu Fondation Louis Vuitton konala. Proto už jen z principu musela být inovativní, moderní a jiná.

A také byla. Ghesquière chápe, jak se dnešní ženy chtějí oblékat. Touží plout mezi desetiletími, vybírat si z nich to nejhezčí a v nejlepším případě všechny tyto prvky kombinovat do jednoho dokonalého outfitu. Móda musí být rozmanitá, což se zdá být základní myšlenkou samotného kreativního ředitele Louis Vuitton. Padesátá léta střídají u dalšího modelu léta sedmdesátá, bílé kožené sukně se na jednom přehlídkovém mole překvapivě snesou s potisky aut a rádoby nudnými saky v britském zdvořilém stylu. A ano, skutečně dobře vidíte, jedním z potisků byla i pepřenka a slánka nebo fén. Že by Ghesquiér tímto způsobem vyjadřoval a schovával do vzorů svou múzu, perfektní domácí hospodyňku? Střih a materiál jeho modelů totiž takové představě vůbec neodpovídají. Střihy v nové kolekci většinou odhalují nohy a ke slušňačce nám svítivě červené lesklé šaty nejdou ani s velkou představivostí. Dvě ženy v jednom modelu, tak to možná Ghesquière myslel!

Zdroj foto: style.com, vogue.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NICOLAS GHESQUIÉRE LOUIS VUITTON

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Karlie Kloss, Louis Vuitton a Alex Israel v jedné jediné spolupráci

Někdy musíte mít nesporný a přirozený talent, abyste prodali své nápady a výtvory. Jindy stačí sázka na jistotu v podobě věhlasných jmen a je jedno, co vlastně prodáváte (s trochou nadsázky samozřejmě).

Celý článek