dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Louis Vuitton S/S 2015

Přidat na Seznam.cz
Louis Vuitton nám s novou kolekcí představuje i své architektonické veledílo - muzeum Fondation Louis Vuitton. A jelikož už bylo dostavěno, nic nebránilo tomu, aby právě přehlídka Louis Vuitton bylo tím prvním, co se v prostorách této stavby bude konat.

Už jste se seznámili s nejnovějším uměleckým muzeem v Paříži? Ne? Módní dům Louis Vuitton si to možná myslel, a tak uspořádal svou nejnovější módní přehlídku s kolekcí pro sezónu Jaro/Léto 2015 právě tady. Muzeum totiž bylo financováno společností vlastnící Louis Vuitton a nese jméno tohoto módního domu, celým názvem Fondation Louis Vuitton. Monumentální budova z oceli a skla se díky svému nedávnému dokončení mohla stát ideálním prostorem pro předvedení nejnovějších návrhů Nicolase Ghesquière převedených z papírů do reality. 

Kolekce i stavba Paříž i nás rychlostí blesku katapultují do jedenadvacátého století. Na stavbě se pracovalo 12 let a stála 135 milionů amerických dolarů. To vytvoření kolekce vyšlo na mnohem nižší finanční investici a ani ji Ghesquière nenavrhoval více než desetiletí, přesto se v tomto článku (ač je Fondation Louis Vuitton novým pařížským skvostem) zaměříme právě na ni. Přehlídka Louis Vuitton je první akcí, jež se v muzeu Fondation Louis Vuitton konala. Proto už jen z principu musela být inovativní, moderní a jiná.

A také byla. Ghesquière chápe, jak se dnešní ženy chtějí oblékat. Touží plout mezi desetiletími, vybírat si z nich to nejhezčí a v nejlepším případě všechny tyto prvky kombinovat do jednoho dokonalého outfitu. Móda musí být rozmanitá, což se zdá být základní myšlenkou samotného kreativního ředitele Louis Vuitton. Padesátá léta střídají u dalšího modelu léta sedmdesátá, bílé kožené sukně se na jednom přehlídkovém mole překvapivě snesou s potisky aut a rádoby nudnými saky v britském zdvořilém stylu. A ano, skutečně dobře vidíte, jedním z potisků byla i pepřenka a slánka nebo fén. Že by Ghesquiér tímto způsobem vyjadřoval a schovával do vzorů svou múzu, perfektní domácí hospodyňku? Střih a materiál jeho modelů totiž takové představě vůbec neodpovídají. Střihy v nové kolekci většinou odhalují nohy a ke slušňačce nám svítivě červené lesklé šaty nejdou ani s velkou představivostí. Dvě ženy v jednom modelu, tak to možná Ghesquière myslel!

Zdroj foto: style.com, vogue.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NICOLAS GHESQUIÉRE LOUIS VUITTON

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek