dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Přidat na Seznam.cz
Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Známé osobnosti již potřetí podporují myšlenku neziskové organizace Psí šance z.s. tím, že propůjčily své tváře do tzv. Jedinečného kalendáře. V něm také najdete jejich vlastní citace s vyjádřením, co pro ně zvířata i příroda jako taková znamenají. Jedinečný kalendář spojuje vznik plemene československý vlčák, který se datuje do roku 1955 do Československa a známé tváře, díky kterým dostává celý projekt na mediální známosti, ale i celkové vážnosti.

Focení si užila i herečka Petra Hřebíčková. „Zvířata jsou nepostradatelnou součástí našeho světa.  Člověk se k nim někdy bohužel chová velmi krutě. Když je necháme žít svůj přirozený život, nebo jim dokonce dáme lásku, vrátí nám to tisíckrát víc. Když jsem byla malá, měli jsme dvě fenky, takové oříšky namixované. Byla to skvělá zkušenost. Pes je plnohodnotným členem rodiny a dá vám plnou nálož bezpodmínečné lásky, něhy, věrnosti a srandy, a navíc vás udržuje ve formě. Bohužel teď si psa nemůžu dovolit, a tak jsem si focení s těmito nádhernými chlupatými bytostmi opravdu užila. Stýská se mi.“ Petra má na fotce vedle sebe kromě fenky československého vlčáka také psa saarloosova vlčáka, který má ve svém původu rovněž vlka.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Psi, kteří mají své předky vlky hmatatelné jen pár desítek let zpět, na fotkách vedle známých osobností naprosto vynikají. Svou povahou i krásným exteriérem si leckterou osobnost upřímně získali.

„Lidé za tímto plemenem často hledají krásu vlka s povahou pudla, což je kombinace, která nejde dohromady,“ usmívá se předsedkyně Psí šance Jana Klouparová. „Nejsou to však zlí ani nezvladatelní psi, jen potřebují speciální přístup. Nevědomost, nedostatek času a nedůslednost nejčastěji vedou k tomu, že jsou tito psi v prvních třech letech života vráceni chovatelům, odvezeni do Záchranné stanice pro československé vlčáky nebo jednoduše uvázání někde v lese.“ Plemeno, které vzniklo zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka je velmi osobité, svéhlavé a temperamentní.

Na focení dorazil i herec, zpěvák a moderátor Milan Peroutka, který se fotil v centru Prahy v malé a klidné uličce V kotcích. „Občas koukám na naše zvířata a říkám si, že není možný, že fakt žijou. Že nejsou na baterky. Že jejich vděk i úzkosti jsou reálný. Že jsou to díla přírody, která, stejně jako my, potřebují jídlo, pití, vzduch a lásku. A tu umí tak krásně vrátit. Vděk, přátelství, společnost, oddanost. A mnohem víc. Vzájemně se od sebe učíme, a to nám dává tolik. Šťastné zvířátko do každé rodiny!” říká Milan Peroutka.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Právě Záchranná stanice pro československé vlčáky v Adamově, které bude předán celý výtěžek z kalendářů, je jedinou svého druhu v Evropě a na toto plemeno se specializuje již spoustu let. Že to není práce snadná ani dostatečně oceněná, je víc než zřejmé. Majitelé záchranné stanice psům nabízejí resocializaci, uzdravení jak fyzické, tak psychické a následné nalezení nové rodiny. Celý proces je zdlouhavý, a ne vždy se šťastným koncem. „Osvěta v podobě Jedinečného kalendáře je jen zlomkem toho, co můžeme všichni udělat. Pak si každý nový zájemce o toto plemeno možná lépe promyslí, zda tzv. čévéčku dokáže dát aktivní a plnohodnotný život, který může být i 16 let," dodává Klouparová ze Psí šance.

Na focení si našla čas mimo jiné, jinak velmi vytížená, zpěvačka Lucie Vondráčková, která aktuálně pracuje na několika projektech. Známý citat Marka Twaina: „Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi člověkem a psem" podpořila slovy: „Lépe bych to neřekla a jsem moc ráda za Psí šanci." Během focení Lucie prozradila, že se zajímá o záchranu lišek, které jsou používány při lovech a není to tak dávno, kdy sama adoptovala dva kocoury. Možnost pomoci československým vlčákům, kterým půjde výtěžek z kalendáře, byla tak jasnou volbou.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

„Jak se lidé dělí mezi Psomilce a Kočkomilce, patřím spíš k té první skupině. Dědeček má po svém boku psy celý život a doma jsme v tom pokračovali. Chtěl jsem být veterinář a choval jsem opravdu ledacos, ale pes je pes. Akorát moje práce by ho utýrala, takže teď chovám akorát šneka Ambrože. To je hodně tolerantní a nenáročný mazlíček. A je to sympaťák. Pro mě je příroda božstvo a základ filosofie - jakýkoliv problém lidského bytí lze nějakým způsobem vysvětlit skrze principy, které obecně platí v přírodě. Jsme její součástí a nejsme tak důležití, jak si myslíme. To vědomí mě uklidňuje a usměrňuje,“ svěřil se herec Igor Orozovič, jehož fotka vznikla na balkóně Národního divadla v Praze s dominantou Trigy v pozadí.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Herce a moderátora Vladimíra Polívku zachytil projekt na snímku s pozadím statku Olšany, vedle kterého jeho rodina dříve vlastnila farmu Bolka Polívky. Místo, které má herec do dneška velmi rád a rád tam tráví čas, poskytlo pohodovou atmosféru pro fotku s československým vlčákem Wolfim, který si jako jediný z kalendáře prošel Záchrannou stanicí v Adamově. I přes pohnutý osud má nyní mladého, aktivního majitele a daří se mu skvěle. I Vladimír Polívka má ke psům blízko, v rodině chovají boxery po spoustu let a nedal by na ně dopustit.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Lásku ke zvířatům i k venkovu vyjádřila zpěvačka a herečka Monika Absolonová, která je v kalendáři zachycena s jednou z brněnských dominant na střeše tržnice na Zelňáku. Na focení si odskočila před koncertem nedaleko odsud, když zpívala na letní scéně divadla Bolka Polívky. „Když jsem byla malá, toužila jsem mít svého pejska. Bohužel jsem mamku nikdy nepřemluvila, a tak první co jsem udělala, když jsem se odstěhovala od rodičů, bylo, že jsem si pořídila černého labradorského retrívra Kvída. A když ve 14 a půl letech umřel, byl to jeden z nejhorších dnů v mém životě, a tak jsem si po radách zkušenějších našla Jonáše, taky je to černý labrador a je mu už 8 let. Naštěstí ani v dětství jsem netrpěla nouzí o zvířata! Jedna babička měla pejska a druhá kočky, koně, krávy, slepice atd. Takže miluju být na venkově a ráda bych, aby to tak měli i naši synové.“

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Fotografka celého projektu Monika Čupová, na sociálních sítích známá také jako Monique-Design, pojala fotky velmi pohodově. Snímky jsou z větší části focené v exteriéru, který psům i osobnostem velmi sluší.

Zpěvačka a herečka Bára Mottlová pojala focení jako hru a výcvik, takže vzniklo spoustu akčních fotek. V kalendáři dále najdete herce Jiřího Dvořáka, Milenu Minichovou, Chantal Poullain, Muže roku 2016 Pepu Kůrku a v neposlední řadě i známou influencerku a modelku Veroninu Kristýnovou alias Matku Veroniku. Kalendáře můžete kupovat na e-shopu Psí šance.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI LUCIE VONDRÁČKOVÁ PETRA HŘEBÍČKOVÁ VLADIMÍR POLÍVKA CHANTAL POULLAIN JIŘÍ DVOŘÁK MILAN PEROUTKA IGOR OROZOVIČ BÁRA MOTTLOVÁ PEPA KURKA PSÍ ŠANCE KALENDÁŘ 2021 CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Díky zdravé snídani nastartujete svůj den správným směrem

Se zdravou snídaní si zajistíte velké množství potřebných živin, vitamínů i minerálů. Pokud také patříte mezi ty, kteří snídani nemohou nebo nechtějí věnovat dostatek pozornosti, bude pro vás tohle řešení naprosto ideální.

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek