dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Luxusní auta Rolls Royce návrháře Karla Lagerfelda byla prodána za téměř 30 milionů korun, k mání bylo i oblečení a portréty

Přidat na Seznam.cz
Zatímco se většina světa připravuje na Vánoce a příchod nového roku, módní svět žije největším prodejem osobního majetku velikána světového návrhářství Karla Lagerfelda. A my víme co, kde a za kolik!

Zdroj: Getty Images

Jméno Karla Lagerfelda zná každý, kdo jen vzdáleně přišel do styku s módou. Ikonický návrhář, který se podepisoval pod světovými značkami jako Chanel, Fendi a nakonec i pod svou vlastní značkou, zesnul v roce 2019. Jeho majetek byl částečně rozdělen do nadací a charit, část dokonce připadla milované kočce Karla Lagerfeld Choupette a část byla zakonzervována. Právě tato část se nyní draží v unikátní aukci. První část proběhla začátkem prosince v Monaku a druhá probíhá do poloviny prosince v Paříži. Draží se návrhářovy obrazy, nábytek, náčrty, oblečení i auta.

Zdroj: Getty Images

Majetek velikána

Jak již bylo zmíněno, první část aukce se konala v Monaku. Monako údajně bylo velmi zamilovanou destinací Karla Lagerfelda, osobně se dokonce přátelil s princeznou Carolinou Monackou. Do aukce se dostalo na tisíc osobních předmětů návrháře. Mezi největší skvosty patřily:

  • osobní portrét návháře od Takishiho Murakamiho - prodáno za téměř 290 tisíc EUR;
  • portrét Karla Lagerfelda od návrháře Gianniho Versace - prodáno za více než 100 tisíc EUR;
  • Lagerfeldovy osobní náčrty - prodáno za více než 150 tisíc EUR;
  • i telegram od Marlene Dietrich.

Zdroj: Sotheby's

Pro fanoušky Rolls Royce

Další částí aukce byla návrhářova auta. Není tajemstvím, že Karl Lagerfeld byl v tomto směru věrný jedné značce, a to Rolls Royce. Nejvzácnějším kouskem z kolekce Rolls Royce je bezesporu Phantom Drophead Coupé z roku 2017, jeho cena se v aukci vyšplhala téměř na více než 11 milionů CZK. Podobné ceny dosáhl i návrhářův Phantom z roku 2018 a Cullinan z roku 2019, který se  v dražbě dostal na téměř 9 milionů CZK. Cenu aut navíc zvyšuje i jejich originalita se speciálními zabudovanými prvky na přání návrháře.

Zdroj: Sotheby’s

Guru módy

Bonbónkem celé aukce však byly předměty z návrhářova šatníku - guru oblékání měl totiž sám velmi vytříbený styl. Celkově bylo v nabídce až 200 párů rukavic Karla Lagerfelda. V této části aukce byly prodáno pět párů kožených rukavic, které návrhář nosil nejčastěji, a to za téměř 50 tisíc EUR. Kupcům bylo dokonce nabídnuto i návrhářovo oblíbené černé saténové sako.

Zdroj: Getty Images

Asi nikoho nepřekvapí, že se předměty nakonec vydražily za mnohonásobně vyšší ceny, než je jejich odhadovaná hodnota. Celková hodnota vydražených věcí (13,5 milionů EUR) však čtyřnásobně přeskočila odhady odborníků. Je to důkaz, že odkaz Karla Lagerfelda žije dál. Málokdo se takto zapsal do historie.

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KARL LAGEREFELD PRODEJ AUKCE CHOUPETTE

Související články

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

Celý článek

Iniciativou k odpovědnosti: kauza nucených prací Ujgurů v čínských továrnách volá po udržitelnosti a odpovědnosti módního průmyslu

Světem módy hýbe kauza nucených prací v čínských továrnách v provincii Sin-ťiang. Tato oblast je známá produkcí bavlny a tyto továrny byly donedávna významnými dodavateli předních módních značek.

Celý článek

Miss Lucie Šlégrová doslova září

Miss Lucie Šlégrová doslova září. A má své důvody. Se svým mužem Jiřím Šlégrem užívají předvánoční dny v novém domě, který stihli za tři čtvrtě roku z hrubé stavby předělat v zařízený domov.

Celý článek

Návrat do práce po mateřské je těžký, stát v tomto selhal, říká předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová

Eva Zamrazilová je předsedkyní Národní rozpočtové rady. Mimo to je však také schopnou manažerkou, milující matkou, módní fanynkou i celoživotním konzervativcem. Rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka vám přinášíme zde.

Celý článek

Mezinárodní hvězdy na Fashion Awards 2021 i porota a soutěžící na Superstar zazářili v nové exkluzivní kolekci H&M Circular Design Story!

Už tento týden jste mohli vidět některé kousky z nové exkluzivní kolekce Circular Design Story, kterou značka H&M uvede příští týden 9. prosince.

Celý článek

Červený kotlík proslavila například Phoebe ze seriálu Přátelé. Letos je tomu 130 let, co pomáhá potřebným

Armáda spásy tak jako každý rok bude i letos pořádat celosvětově známou kotlíkovou sbírku, která pomáhá potřebným. Typický červený kotlík byl proslaven nejednou známou celebritou jako například Mr. Beanem či Phoebe z oblíbeného seriálu Přátelé.

Celý článek

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

Celý článek

Jsem žena, jsem kněžka

V Centru současného umění DOX se uskutečnila výstava  uměleckých velkoformátových fotografií Jsem žena, jsem kněžka z charitativně-edukativního cyklu historičky Lilie Khousnoutdinové, partnerky Karla Janečka. Akce spojená s dražbou uměleckých fotografií pomohla navíc získat přes 155 tisíc Kč ve prospěch tří neziskových organizací.

Celý článek