dnes je 20.08.2022 a svátek má Bernard

Luxusní auta Rolls Royce návrháře Karla Lagerfelda byla prodána za téměř 30 milionů korun, k mání bylo i oblečení a portréty

Přidat na Seznam.cz
Zatímco se většina světa připravuje na Vánoce a příchod nového roku, módní svět žije největším prodejem osobního majetku velikána světového návrhářství Karla Lagerfelda. A my víme co, kde a za kolik!

Zdroj: Getty Images

Jméno Karla Lagerfelda zná každý, kdo jen vzdáleně přišel do styku s módou. Ikonický návrhář, který se podepisoval pod světovými značkami jako Chanel, Fendi a nakonec i pod svou vlastní značkou, zesnul v roce 2019. Jeho majetek byl částečně rozdělen do nadací a charit, část dokonce připadla milované kočce Karla Lagerfeld Choupette a část byla zakonzervována. Právě tato část se nyní draží v unikátní aukci. První část proběhla začátkem prosince v Monaku a druhá probíhá do poloviny prosince v Paříži. Draží se návrhářovy obrazy, nábytek, náčrty, oblečení i auta.

Zdroj: Getty Images

Majetek velikána

Jak již bylo zmíněno, první část aukce se konala v Monaku. Monako údajně bylo velmi zamilovanou destinací Karla Lagerfelda, osobně se dokonce přátelil s princeznou Carolinou Monackou. Do aukce se dostalo na tisíc osobních předmětů návrháře. Mezi největší skvosty patřily:

  • osobní portrét návháře od Takishiho Murakamiho - prodáno za téměř 290 tisíc EUR;
  • portrét Karla Lagerfelda od návrháře Gianniho Versace - prodáno za více než 100 tisíc EUR;
  • Lagerfeldovy osobní náčrty - prodáno za více než 150 tisíc EUR;
  • i telegram od Marlene Dietrich.

Zdroj: Sotheby's

Pro fanoušky Rolls Royce

Další částí aukce byla návrhářova auta. Není tajemstvím, že Karl Lagerfeld byl v tomto směru věrný jedné značce, a to Rolls Royce. Nejvzácnějším kouskem z kolekce Rolls Royce je bezesporu Phantom Drophead Coupé z roku 2017, jeho cena se v aukci vyšplhala téměř na více než 11 milionů CZK. Podobné ceny dosáhl i návrhářův Phantom z roku 2018 a Cullinan z roku 2019, který se  v dražbě dostal na téměř 9 milionů CZK. Cenu aut navíc zvyšuje i jejich originalita se speciálními zabudovanými prvky na přání návrháře.

Zdroj: Sotheby’s

Guru módy

Bonbónkem celé aukce však byly předměty z návrhářova šatníku - guru oblékání měl totiž sám velmi vytříbený styl. Celkově bylo v nabídce až 200 párů rukavic Karla Lagerfelda. V této části aukce byly prodáno pět párů kožených rukavic, které návrhář nosil nejčastěji, a to za téměř 50 tisíc EUR. Kupcům bylo dokonce nabídnuto i návrhářovo oblíbené černé saténové sako.

Zdroj: Getty Images

Asi nikoho nepřekvapí, že se předměty nakonec vydražily za mnohonásobně vyšší ceny, než je jejich odhadovaná hodnota. Celková hodnota vydražených věcí (13,5 milionů EUR) však čtyřnásobně přeskočila odhady odborníků. Je to důkaz, že odkaz Karla Lagerfelda žije dál. Málokdo se takto zapsal do historie.

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KARL LAGEREFELD PRODEJ AUKCE CHOUPETTE

Související články

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

Z rivalek nejlepší kamarádky. Kašáková a Buranská společně pomáhají dětem z dětských domovů

Modeling rozhodně není jenom o rivalitě, právě naopak. Modelky v rámci soutěže často potkají spřízněné duše, se kterými sdílí své koníčky i radosti. Ne jinak je tomu i Veroniky Kašákové a Nikoly Buranské.

Celý článek

Lidé mají k našemu pivu vztah, jsou to naši patrioti, usmívá se hlavní sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková

Přinášíme vám exkluzivní letní rozhovor s "první dámou" pivovaru ZUBR. Nataša Rousková z pivovaru Zubr nám vyprávěla nejen o své práci, ale také o rodinném životě a o vztahu Čechů k pivovarnictví jako k národnímu pokladu. Na zdraví!

Celý článek
Festival Karlovy Vary

MOËT & CHANDON PŘIPÍJEL NA PROJEKT PATRON DĚTÍ V KARLOVÝCH VARECH

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí. Při této příležitosti si mohly osobnosti festivalu užít zároveň koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.

Celý článek

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek