dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

MAAPPI na tričkách, šatech, batozích i mikinách - originální design s dobrým úmyslem

Přidat na Seznam.cz
Projekt MAAPPI si získává čím dál tím více lidí. Stojí za ním mladý dospívající autista, který od mala miluje kreslení map. 

Značku Maappi založila rodina mladého autisty Matěje, který si nejdříve mapy oblíbil, sbíral je a učil se je nazpaměť. Jeho zájem se prohluboval, tak začal časem kreslit mapy vlastní nebo překreslovat ty již existující do (podle něj) přehlednější podoby. Nejvíce produktů s Maappi designem se dostalo do oběhu díky založení projektu na Hithitu, kde si rodiče Matěje přáli nasbírat 250 000 korun, které z velké části chtěli vrátit zpět do pomoci autistům a jejich asistentům. Jako odměnu za příspěvek si lidé mohli vybrat mezi tričky, mikinami, hrnky, batohy nebo obaly na i Phone. Vybral se více jak dvojnásobek. 

Matěj a jeho Maappi se zapojili také do Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v roce 2016. S tématikou Matějovo map byly potištěné kvalitní látky, z nichž slavná česká návrhářská jména jako Michael Kovačík nebo Kateřina Geislerová ušily šaty. Kolekce Autista pro autisty vytěžila finanční příspěvek pro nadační fond Auttalk. Díky velkému ohlasu následovalo potištění batohů a povlečení. Maappi si získaly pozornost a právem! 

Proč MAAPPI dostali Česko?

Matějovo návrhy map jsou naprosto unikátním designem oblečení i doplňků. Na trika a šaty již návrháři i řetězce tiskli všechno možné, nikdy však mapy. Přitom to je tak stylové, nápadité, veselé a originální! Mezi Matějovo výtvory patří třeba mapa metra se stanicemi pojmenovanými podle úspěšných lidí nebo módních značek a návrhářů. 

  

maappi.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA. MAAPPI MAPY PROJEKT KATEŘINA GEISLEROVÁ MICHAEL KOVÁČIK ČESKÁ MÓDA

Související články

Nová česká oděvní značka Jamie Collection nepodléhá sezónním změnám a tvoří mimo diktát fast fashion

Značka Jamie Collection přichází na módní trh s jasnou představou a pravidly, jak bude tvořit. Nečekejte u ní žádné slevové akce ani výprodeje. Tato nová česká značka tvoří bez tlaku na přizpůsobení se trendům.

Celý článek

Česká značka Circlle představuje kolekci plnou zemských živlů

Česká sportovní značka oblečení vás se svou novou kolekcí přesvědčí o tom, že právě tohle oblečení unosíte na mnoho jiných sportovních aktivit než jenom na jógu.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Nová česká značka Circlle vznikla z lásky k planetě a pohybu

Udržitelná a ekologická značka sportovního oblečení je novinkou na českém trhu. A rozhodně stojí za pozornost. Svou inspiraci našla v józe a oceánu.

Celý článek

Elegantní Monika Babišová v USA: Navštívila konferenci o udržitelné módě a setkala se s Trumpovými

Premiér Andrej Babiš má za sebou oficiální návštěvu Spojených států amerických. Na jeho cestách ho doprovázela i manželka s dcerou Vivien. Monika Babišová pak v rámci separátního programu navštívila spoustu zajímavých míst, k této příležitosti si s sebou sbalila i krásné outfity.

Celý článek

Michael Kovacik představil na pražském týdnu módy kolekci plnou ženskosti

Již posedmé představil uznávaný slovenský návrhář Michael Kováčik svou práci v rámci pražského módního týdne. I tentokrát jeho přehlídka stála za to!

Celý článek
MBPFW SS20

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Celý článek