dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

Magazín Móda aktuálně z přehlídky VAN GRAAF na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
I na přehlídku mladých nadějných návrhářů zasedl tým magazínu Móda a díky tomu jsme měli možnost prohlédnout si modely finalistů soutěže Van Graaf Junior Talent. 

Natálie Dufková F/W 2016-2017

Inspirace šla pravděpodobně z budoucnosti. Alespoň takovým dojmem působily lesklé svrchní materiály s vysokým leskem, jež připomínaly alobal obarvený na růžovo. Kabáty byly hodně řasené a už na první pohled bylo znát, že na nich bylo použito velké množství materiálu. Právě díky tomu, že návrhářka nešetřila, mohla vytvořit specifické kousky. Poutala na nich především práce s materiálem, který byl vícekrát skládán a řasen, aby bylo dosaženo tak výjimečného efektu.   

 

Daniela Pešková & Filip Jakab F/W 2016-2017

Mladé návrhářské duo představilo nositelné pojetí originální módy, jehož si velice ceníme. Spojení krémové barvy na kalhotách z teplákoviny zúžených u kotníků společně s asymetricky střiženým vrchním dílem a nazouvacími boty bez podpatku bylo názornou ukázkou pojetí celé kolekce Peškové a Jakaba. Denní móda ovšem nebyla tou jedinou, co duo odprezentovalo. Dočkali jsme se i večerní róby v nádherně lesknoucím se saténu.  

 

Jan Černý F/W 2016-2017

Další z talentovaných návrhářů předvedl pragmatický pohled na módu, který není u muže ničím překvapivým. Zato jeho kolekce byla příjemným překvapením. Pohledy návštěvníků připoutaly zejména svítivě žluté části kalhot doplněné o stejně barevnou obuv a gumové rukavice, které se téměř nelišily od těch, které známe z regálů s uklízecími pomůckami. Ostatně i kalhoty byly monterkového střihu a dokonce i v podobných odstínech, jako obvyklé monterky bývají - viděli jsme tmavě modrou a světle šedou. 

 

Klára Válková F/W 2016-2017

Klára Válková vpustila na molo barvy. Nejvíce jsme si jich užili v modelu šatů poskládaných z trojúhelníkových výsečí fialovo-žluté vzorované látky zasazené do béžového celku. Přes ně modelce oblékla černý kabát s nadýchanými krátkými rukávy, který měl atypicky spodní část lemovanou výrazným zeleným odstínem. Potěšila také nadšence do jednodušších modelů, když předvedla šedou sukni ke kolenům v kompletu s volným vzorovaným topem.  

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVORBA VAN GRAAF MBPFW 2016 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK FASHION WEEK PODZIM/ZIMA 2016-2017

Související články

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Kdo z českých návrhářů a umělců pomáhá Ukrajině?

Vlna solidarity, která v posledních dnech spojuje nejenom lidi po celém světě, ale také umělce z řad České republiky rozhodně stojí za naši pozornost. Kdo z návrhářů a dalších umělců pomáhá Ukrajině?

Celý článek

Česká oděvní značka Jamie Collection objasňuje výhody bambusové viskózy

Už jste si oblíbili bambusovou viskózu? Jestli ne, pak máte rozhodně co dohánět. Objevte její skvělé vlastnosti, seznámí vás s nimi česká značka Jamie Collection.

Celý článek

Francouzský designér navrhl kolekci pro JK Klett s názvem Black and White by Dorian Meyer

Úspěšná návrhářka Jitka Klett do svého týmu na půl roku přizvala mladého designéra z Francie. Jak se Dorianovi líbila stáž v Česku a co by rád z české módy přiblížil Francouzkám?

Celý článek