dnes je 20.08.2022 a svátek má Bernard

Mají novoroční předsevzetí smysl, nebo nás čeká neúspěch

Přidat na Seznam.cz
Rok se s rokem sešel a opět tu máme první lednové dny, kdy většina lidí plánuje a sní o novém roce. Buď patříte do skupiny plánovačů nebo skeptiků. Mají novoroční předsevzetí vůbec smysl?

zdroj: pexels.com

Konec roku a lednová atmosféra doslova nabádá k plánování cílů a předsevzetí. Znáte to taky? Začnu zdravě jíst, budu cvičit, zhubnu, rozjedu podnikání. Řadu plánů a cílů má většina lidí v hlavě jen několik pár dní po novém roce. Především, pokud si své plány nikam nepoznamená. Pokud chcete něco změnit, rozjet svou kariéru nebo mít vysněnou postavu, pak vám nic jiného, než tvrdá dřina nezbývá.

Jak postupovat

Jedna věc je plány vypsat na papír, ale druhá je taky dodržet. Pokud vám v životě nic nechybí a jste spokojení, pak se vás tohle netýká. Na prvním místě je jednoznačně disciplína a vytrvalost. Nemusíte čekat na nový rok, aby se něco změnilo, ideálně začněte hned. Sepište si své plány do deníku, diáře nebo do poznámek v mobilu. Hlavně, ať je máte často na očích. Pokud se vám podaří něco splnit, tak si pak užijte ten moment, kdy danou věc škrtnete/smažete. Pokud nějaké úkoly nezvládnete do konce roku splnit, nezoufejte, můžete si je napsat do dalšího roku.

zdroj: pexels.com

„Je těžké přesně určit, kdy tradice dávání novoročních předsevzetí vznikla. Zmínky o sebezdokonalování sahají několik století zpět, například do čínského starověku. Praxe vázání cílů na konkrétní datum v kalendáři byla zavedena již v 60. letech 19. století, jak je patrné z jednoho z dopisů Marka Twaina,“ uvádí Anna Katharina Schaffnerová, kulturní historička a autorka knihy Umění sebezdokonalování.

Od neúspěchu k úspěchu

Skeptici si možná stále kladou otázku, zda má tato praxe smysl. Většina lidí se přece jen připravuje na neúspěch, a proto to vzdají, než to vůbec zkusí. Přesto dostupné údaje ukazují, že celková úspěšnost je vyšší, než by si mnozí mohli myslet.

zdroj: pixabay.com

Zajímavá čísla

Podle nedávného průzkumu společnosti YouGov se z 35 % zúčastněných lidí, kteří si dali novoroční předsevzetí, podařilo dodržet všechny své cíle. A dokonce u 50 % se podařilo dodržet alespoň některé ze svých předsevzetí. To je spousta lidí, kteří ve svém životě provedou nějaké pozitivní změny. A to jsou už věru dobrá čísla!

Jaký máte názor na předsevzetí vy? Máte nějaké letošní cíle? Snažíte se něco změnit k lepšímu nebo plánování není nic pro vás?

 

Přidat na Seznam.cz
NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ PLÁNY CÍLE SNY NOVÝ ROK 2022 DIÁŘ INDIKÁTOR ÚSPĚCHU

Související články

10 důvodů, proč je dobré mít diář

Vstupte do nového roku 2021 pravou nohou a zároveň stylově. Snad se nadcházející rok vydaří lépe, ten předchozí a se správným diářem to jen podpoříte.

Celý článek

Jak vzít život do vlastních rukou

Líbí se nám přísloví, které říká, že každý jsme strůjce svého štěstí, tak proč je tolik lidí nešťastných? Máte pocit, že vám život utíká mezi prsty a vy jste nic nestihli? Tak to změňte.

Celý článek

Zadejte si nové předsevzetí do roku 2020. Hýčkejte své tělo na maximum

Všechen spěch a shon hoďte na chvíli za hlavu. Stejně jako mají být Vánoce svátky klidu, i vstup do roku 2020 by měl provázet klid na duši. K tomu jednoznačně přispějete tím, že se budete starat i o své tělo tak, jak si zaslouží.

Celý článek

Tři diáře, které vám v roce 2020 usnadní život a motivují vás k lepším zítřkům

Také byste bez diáře neudělali ani krok? Možná si ve výsledku ani neuvědomujeme, kolik času nám rozvážné a přesné plánování každého dne ušetří času. Vybrali jsme tři designové a praktické diáře, které vám nabídnou něco navíc.

Celý článek

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Celý článek

Jak vypadá indikátor úspěchu a neúspěchu nejen z pohledu módy

Každý ve svém životě po něčem touží. Někdo chce být úspěšný obchodník, jiný zase uznávaný malíř a některé ženy chtějí být prostě mámou. Ať už je naše cesta jakákoliv, tak úspěšní a neúspěšní lidé se od sebe velmi liší.

Celý článek

Drobnosti, kterými si zlepšíte náladu

Potřebujete něco, po čem se vám zlepší den nebo snad týden? Co vám usnadní život či aspoň pár jeho okamžiků? Pořiďte si tyto věci. Popřípadě u nás nadýchejte inspiraci.

Celý článek

Tipy na novoroční diáře aneb začněme rok organizovaně

Nový rok je tu a volá také po novém diáři. Ještě jste si žádný nepořídili? Máme pro vás několik zajímavých tipů.

Celý článek