dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Majitelka LA ORGANICA Jitka Letici vytvořila projekt, pod kterým najdete jen 100% přírodní kosmetiku

Přidat na Seznam.cz
Stát se majitelkou obchodu s přísně vybíranou přírodní kosmetikou je náročný proces, který nemusí vždy nést jen pozitivní zkušenosti. Jitka Letici se však dívá dopředu a z každé situace si odnáší jen to dobré.

Přírodní kosmetika je v posledních letech velkým hitem. Není však přírodní jako přírodní. Podle čeho se při výběru kosmetiky orientujete Vy? 

Jelikož disponuji odborným vzděláním, tak vždy sahám po kvalitě dle složení. Co se týče přírodní kosmetiky, hraje velkou roli i zpracování surovin a jiné náležitosti, co se týče výroby přírodního produktu. Je mi jasné, že laik nemá možnost tyto informace zjistit, natož je i správně zpracovat, proto jsem při výběru přírodní kosmetiky pro zákazníky velmi dbala na vysokou kvalitu, kterou jsem si měla možnost ověřit. To je důvod, proč odmítám spolupráce od kosmetických firem, které mají zájem být v portfoliu LA ORGANICA.

Jak je možné, že spoustu značek svou kosmetiku řadí mezi přírodní či bio i když tomu složení neodpovídá?

Je daný standard, kolik musí produkt obsahovat minimálně procent přírodních složek a ingrediencí, a pak je možné kosmetiku označovat a propagovat jako přírodní.

Kde vznikla myšlenka na projekt LA ORGANICA?

V mé hlavě. Celý tento projekt jsem si vybudovala sama. Když pominu technické zázemí, o které se starají pracovníci v oboru.

Přírodní kosmetiku dovážíte do České republiky a na Slovensko převážně od malých rodinných firem, kde prakticky všechny výrobky vznikají ručně. Tento proces je jistě zdlouhavý a náročný a výrobků je jen omezené množství... Zato určitě stoupají na kvalitě danou hodnotou už od procesu výroby. Znáte zázemí všech značek, které prodáváte? 

Ano, znám. Máme velmi vřelé pracovní vztahy. Pravidelně se vídáme, když neberu v potaz minulý rok, který byl na pracovní cesty extrémně komplikovaný.

Jmenujte jeden svůj nejoblíbenější kosmetický produkt

Bio-Retinol Gold Mask – Zlatá maska

Akné, ekzém, lupenka... Mohou přírodní produkty napomoct s hojením těchto problémů?

Ano, mohou. Ale pozor na alergie na různé složky a potažmo ingredience obsažené v produktu. Příklad: Na hojení pokožky (jizvy, ekzém, akné) se používá Měsíček lékařský. Jestliže víme, že nám vytváří začervenání pokožky, není vhodný kupovat si produkt, který obsahuje i minimální množství této rostliny. Nemusí být hlavní aktivní složkou v produktu, ale i tak dokáže vytvořit paseku na pokožce.

Roušky a respirátory dávají pleti velmi zabrat. Poradíte, jak o ni v těchto měsících lépe pečovat, aby nám to mohla později ve vší spokojenosti vrátit? 

Pečovat o pleť jako před pandemií. Ráno i večer pleť čistit, i když se nelíčíte. Vím, že pod rouškou se pleť potí, doporučuji přes den aplikovat lehčí formu pleťového krému. Na noc pleť maximálně rozmazlit dle typu pleti. Vyčistit, nanést sérum a aplikovat krém. Péče o oční okolí, předpokládám, zůstala bez změny a 1-2x týdně pleťová maska dle typu pleti.

Co Vám podnikání dalo a co vzalo?

Mé podnikání mi přineslo mnoho dalších informací v oblasti kosmetického průmyslu a nové poznatky v inovaci a zpracování přírodní kosmetiky.

A co vzalo? Vzalo mi naivitu, co se týče férové obchodní spolupráce a obchodní otevřenosti.

Jaké má plány LA ORGANICA na rok 2021? 

Stále nabízet zákazníkům vysokou kvalitu kosmetických produktů a kvalitní zákaznický servis, který si zaslouží.

 

Milujeme dokonalou pleť... Milujeme léto...

 

 

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR KOSMETIKA A PAFRÉMY LA ORGANICA PŘÍRODNÍ KOSMETIKA AKNE ATOPICKÝ EKZÉM LUPENKA

Související články

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Nejtrvalejší odstranění chloupků? Pomůže epilátor

Odstraňování chloupků asi nebaví žádnou z nás, proto hledáme metody, které nás porostu zbaví jednou provždy. To není tak jednoduché. Minimálně epilátor vás ale chlupů zbaví na dlouhou dobu.

Celý článek

Hedvábné povlečení chrání pleť i vlasy

Je pravda, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát relaxační koupel, masku na vlasy a štědrou porci výživné peče pro vaši pokožku a poté vklouznout do čerstvě povlečené postele. Ale pozor! Bavlněné povlečení není vždy tím nejlepším řešením.

Celý článek

Exkluzivní kolekce sako-plédů návrhářky Hany Hill vznikala pod rukama českých krejčových. Výsledek je precizní a nadchne všechny milovnice pohodlných sak

Změna v módním světě je za poslední dva roky více než citelná. Česká návrhářka Hana Hill na tom vidí svá pozitiva, a to proto, že se výroba vrací do Čech. Seznamte se s její novou kolekcí.

Celý článek

ROZHOVOR S Beatou Hlavenkovou

Beata Hlavenková je světově uznávanou hudebnicí, zpěvačkou a skladatelkou. Byla oceněna mnoha prestižními hudebními cenami a je také autorkou hudby k novému filmu Zátopek.

Celý článek

Návrat do práce po mateřské je těžký, stát v tomto selhal, říká předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová

Eva Zamrazilová je předsedkyní Národní rozpočtové rady. Mimo to je však také schopnou manažerkou, milující matkou, módní fanynkou i celoživotním konzervativcem. Rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka vám přinášíme zde.

Celý článek

V dnešní době je opravdu důležité sledovat, co kosmetické produkty obsahují, zdůrazňuje rodinná firma Snopek biokosmetika

Malá rodinná firma vznikla v podhůří Jeseníků v roce 2016 a zaměřuje se na přírodní kosmetiku prémiové kvality. V dnešním rozhovoru nám odpoví na naše otázky a přiblíží svou podnikatelskou vizi i důležitost kvalitní kosmetické péče.

Celý článek

Česko si zamilovalo tepláky od holek z advokacie, seznamte se se značkou Jamie Collection!

Jana Potůčková a Michala Smelíková spolu pracují v advokátní kanceláři a jsou zvyklé na vysoké nasazení. Během loňského lockdownu najednou zjistily, že mají trochu více volného času, a tak nelenily a založily vlastní značku volnočasového oblečení Jamie Collection.

Celý článek