dnes je 20.10.2021 a svátek má Vendelín

Majitelka LA ORGANICA Jitka Letici vytvořila projekt, pod kterým najdete jen 100% přírodní kosmetiku

Přidat na Seznam.cz
Stát se majitelkou obchodu s přísně vybíranou přírodní kosmetikou je náročný proces, který nemusí vždy nést jen pozitivní zkušenosti. Jitka Letici se však dívá dopředu a z každé situace si odnáší jen to dobré.

Přírodní kosmetika je v posledních letech velkým hitem. Není však přírodní jako přírodní. Podle čeho se při výběru kosmetiky orientujete Vy? 

Jelikož disponuji odborným vzděláním, tak vždy sahám po kvalitě dle složení. Co se týče přírodní kosmetiky, hraje velkou roli i zpracování surovin a jiné náležitosti, co se týče výroby přírodního produktu. Je mi jasné, že laik nemá možnost tyto informace zjistit, natož je i správně zpracovat, proto jsem při výběru přírodní kosmetiky pro zákazníky velmi dbala na vysokou kvalitu, kterou jsem si měla možnost ověřit. To je důvod, proč odmítám spolupráce od kosmetických firem, které mají zájem být v portfoliu LA ORGANICA.

Jak je možné, že spoustu značek svou kosmetiku řadí mezi přírodní či bio i když tomu složení neodpovídá?

Je daný standard, kolik musí produkt obsahovat minimálně procent přírodních složek a ingrediencí, a pak je možné kosmetiku označovat a propagovat jako přírodní.

Kde vznikla myšlenka na projekt LA ORGANICA?

V mé hlavě. Celý tento projekt jsem si vybudovala sama. Když pominu technické zázemí, o které se starají pracovníci v oboru.

Přírodní kosmetiku dovážíte do České republiky a na Slovensko převážně od malých rodinných firem, kde prakticky všechny výrobky vznikají ručně. Tento proces je jistě zdlouhavý a náročný a výrobků je jen omezené množství... Zato určitě stoupají na kvalitě danou hodnotou už od procesu výroby. Znáte zázemí všech značek, které prodáváte? 

Ano, znám. Máme velmi vřelé pracovní vztahy. Pravidelně se vídáme, když neberu v potaz minulý rok, který byl na pracovní cesty extrémně komplikovaný.

Jmenujte jeden svůj nejoblíbenější kosmetický produkt

Bio-Retinol Gold Mask – Zlatá maska

Akné, ekzém, lupenka... Mohou přírodní produkty napomoct s hojením těchto problémů?

Ano, mohou. Ale pozor na alergie na různé složky a potažmo ingredience obsažené v produktu. Příklad: Na hojení pokožky (jizvy, ekzém, akné) se používá Měsíček lékařský. Jestliže víme, že nám vytváří začervenání pokožky, není vhodný kupovat si produkt, který obsahuje i minimální množství této rostliny. Nemusí být hlavní aktivní složkou v produktu, ale i tak dokáže vytvořit paseku na pokožce.

Roušky a respirátory dávají pleti velmi zabrat. Poradíte, jak o ni v těchto měsících lépe pečovat, aby nám to mohla později ve vší spokojenosti vrátit? 

Pečovat o pleť jako před pandemií. Ráno i večer pleť čistit, i když se nelíčíte. Vím, že pod rouškou se pleť potí, doporučuji přes den aplikovat lehčí formu pleťového krému. Na noc pleť maximálně rozmazlit dle typu pleti. Vyčistit, nanést sérum a aplikovat krém. Péče o oční okolí, předpokládám, zůstala bez změny a 1-2x týdně pleťová maska dle typu pleti.

Co Vám podnikání dalo a co vzalo?

Mé podnikání mi přineslo mnoho dalších informací v oblasti kosmetického průmyslu a nové poznatky v inovaci a zpracování přírodní kosmetiky.

A co vzalo? Vzalo mi naivitu, co se týče férové obchodní spolupráce a obchodní otevřenosti.

Jaké má plány LA ORGANICA na rok 2021? 

Stále nabízet zákazníkům vysokou kvalitu kosmetických produktů a kvalitní zákaznický servis, který si zaslouží.

 

Milujeme dokonalou pleť... Milujeme léto...

 

 

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR KOSMETIKA A PAFRÉMY LA ORGANICA PŘÍRODNÍ KOSMETIKA AKNE ATOPICKÝ EKZÉM LUPENKA

Související články

Zamilujte se do folklóru s nejnovější kolekcí Lenky Mulabegovič

Talentovaná návrhářka Lenka Mulabegovič vám v rozhovoru prozradí, co jí inspirovalo k nové jedinečné kolekci a jak její módní značka prožila loňský náročný rok. Dozvíte se také, co nesmí chybět v jejím šatníku a jestli má současná móda nějaké limity.
 

Celý článek

Nákupní tip: Namožené svaly a klouby uklidní aktivní látky jako chilli, zázvor, CBD i CBG

Podzim je jako stvořený pro aktivní dobrodružství. Když ale začnou bolet svaly a klouby, je potřeba jim dodat patřičný balzám.

Celý článek

Francouzskou kosmetickou značku Novexpert si zamilujete pro prvotřídní složení

Kosmetická značka Novexpert byla vyvinuta ve spolupráci s předními vědci a lékaři. Z dlouholetých výzkumů v oblasti molekulární biologie a epigenetiky vznikla jedinečná značka a špičková péče o pleť.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Objevte řadu pěti produktů obsahující komplex bylinných extraktů a éterických olejů pro aknózní pleť

Podzimní novinky, které ocení nejenom ti, kteří kvůli nošení roušek trpí více na akné. Řadu produktů Nobilis Tilia provází aroma hřebíčků, který se tradičně využívá pro své protizánětlivé účinky.

Celý článek

Je potřeba se obrnit značnou dávkou trpělivosti, ale když vydržíte, úspěch se dostaví, říká ilustrátorka Petra Slamková

Nadaná ilustrátorka z Bratislavy nám prozradí, jaký je život na volné noze a jak vznikají její ilustrace. Zajímá vás, jak vypadá běžný den této ilustrátorky a jak uspěla ve svém oboru? To a mnohem více se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Celý článek

NEJNOVĚJŠÍ KOLEKCE ČESKÉ ZNAČKY ECSTATIC OSLAVUJE KRÁSU ŽEN, DAR MATEŘSTVÍ I MÓDU V JEDNOM

Lektorka předporodní přípravy, spoluautorka šesti knih Lilia Khousnoutdinova rozšiřuje svoji autorskou kolekci Ecstatic Mama, která umí skloubit mateřství a ženskou krásu.

Celý článek

Na vlídném místě zasvěceném aromaterapii a přírodě ve Vlčí Hoře naleznete novou energii v centru Nobilis Tilia

Přijďte si odpočinout a načerpat novou energii do aromaterapeutického centra Nobilis Tilia. Stejně tak jako výrobky, tak i celé nově zrekonstruované centrum aromaterapie si užije celá rodina. 

Celý článek