dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Máma a táta na síti: začíná seriál o digitálním rodičovství s Ester Geislerovou a Matoušem Rumlem

Přidat na Seznam.cz
Ester Geislerová a Matouš Ruml jsou Máma a táta na síti. I když jsou oba herci, tak v nové podcastové sérii o digitálním rodičovství vystupují sami za sebe jako průvodci pro všechny rodiče dětí a teenagerů, kteří se občas cítí ztracení, nesví nebo bezradní v digitálním světě svých dětí a otevírají diskusi s YouTubery, odborníky i pedagogy.

Zdroj: se svolením Avast

Pravidelný seriál o digitálním rodičovství Máma a táta na síti. Jedenáctidílným diskusním pořadem, který můžete poslouchat jako podcast nebo sledovat na YouTube, střídavě provázejí herci Ester Geislerová a Matouš Ruml. Bavit se budou o závislostech, digitálním detoxu, hrách, sextingu, vlivu sítí na vztahy, tělo i mozek, online vzdělávání, pozitivech internetu i budoucnosti práce.

Máma na síti Ester má náctiletá dvojčata a táta na síti Matouš tři děti ve věku 2 až 12 let. Každý z nich si pozval v našem seriálu pět různých hostů – od neurologa, experta na dětské sociální sítě, odborníka na bezpečnost, socioložku, vyučující, psychologa až po mladé influencery – aby se dozvěděli co nejvíc o světě, do něhož vyrůstají jejich děti. 


Zdroj: se svolením Avast

„Možná si říkáte, proč právě my dva provázíme seriálem o digitálním rodičovství,“ říká Matouš. „My dva rozhodně nerozumíme všemu, co se děje na internetu. Jenže naše děti do tohoto světa vyrůstají a je načase být v něm s nimi. Zajímavé je, že se všemi hosty, přestože byli tak rozdílní, jsme dospěli k závěru, že to nejdůležitější je péče o vztahy,“ říká Ester. „Je skutečně důležité nenechat své dítě v online světě samotné. Být mu pořád aspoň trochu nablízku. Ale jak na to? Jak to udělat, aby mobily a hry neukradly našim dětem dětství? To je otázka, na kterou – upřímně řečeno – není snadná odpověď. Ale díky skvělým hostům v našem podcastu jsme pochopili spoustu věcí, který by dnešní digitální rodič mohl a měl znát.“

Vzdělávací program Buď safe online Nadace Avast už čtyři roky učí děti, jak být na internetu v bezpečí a o jejich online světě s nimi denně mluví na Instagramu. Za čtyři roky fungování projektu jich proškolili přes 50 tisíc. „Ačkoli jsou děti online takřka bez výjimky alespoň několik hodin denně, jejich rodiče si nejsou tak úplně jistí, co na telefonu, tabletu nebo počítači přesně dělají, jak s nimi o tom mluvit, co už je za hranou a co je naopak dokáže připravit na budoucnost a práci. Proto jsme se rozhodli vytvořit platformu, jejímž prostřednictvím se zeptáme na vše, co vás, rodiče, může o digitálním světě vašich dětí zajímat,“ říká odbornice na dětskou online bezpečnost Avastu Julia Szymańska, která také bude jedním z hostů podcastu.


Zdroj: se svolením Avast

Podcast bude vycházet na známých podcastových platformách Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts každý týden v pátek. Pokud byste nás raději sledovali na videu, najdete Mámu a tátu na síti také na YouTube. 

Pozvání přijali například zakladatelka projektu Replug me, který pomáhá dětem, školním třídám i dospělým najít zdravý vztah k digitálním technologiím, Karolína Pressová, vysokoškolský pedagog Kamil Kopecký, který dlouhodobě zkoumá rizika na internetu, influencer Jirka Král, který společně s námi založil vzdělávací projekt pro děti Buď safe online nebo neurolog, který působil na Yale, Martin Jan Stránský. 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZA SPOLEČNOSTI PODCAST YOUTUBE INFLUENCER ESTER GEISLEROVÁ MATOUŠ RUML MÁMA A TÁTA NA SÍTI

Související články

Celebrity a návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připili na dobrou věc

21. srpna se na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech připíjelo s šampaňským domem Moët & Chandon na Nadační fond Pink Bubble. Luxusní prostor Moët Lounge, umístěný ve Franz Josef Café ve Windsoru.

Celý článek

Princ William a vévodkyně Kate mají vlastní YouTube kanál

Královská rodina se snaží jít s trendy. I když mezi šlechtou panují striktní pravidla a některé informace jsou přísně tajné, tak princ William a vévodkyně Kate přicházejí s velkou novinkou. Založili si svůj vlastní YouTube kanál, kde budou odhalovat své zajímavé životy.

Celý článek
Podcast Sarkastický kafe

Mariana Prachařová a Helena Navrátilová jako oblíbené podcasterky „Sarkastickýho kafe“. Co na sebe prozradily ze svého soukromí?

Holčičí duo Mariana Prachařová a Helena Navrátilová jsou dámy, které mají na svůj mladý věk široké spektrum pracovních zkušeností. Jaké je spojují a co na sebe prozradily ze svého soukromého života?

Celý článek

Při otevření nového showroomu Zalando nechyběly známé tváře

Aňa Geislerová se sestrou Ester, Taťána Gregor Brzobohatá, Nikol Moravcová, Michaela Štoudková a mnoho dalších tváří českého showbyznysu si nenechaly ujít jedinečnou příležitost slavnostního otevření pražského showroomu Zalando.

Celý článek

První česká konference o influencer marketingu se blíží

Marketingové trendy zrychlují stejně jako naše doba, a tak není jednoduché držet krok s dobou. Jasno v nových trendech marketingu by však mohla udělat chystaná konference zaměřená na tzv. influencer marketing. O čem je vlastně řeč se dozvíte v našem článku.

Celý článek
Chiara Ferragni Logomania

Nová kolekce Chiary Ferragni

Italská kráska Chiara Ferragni na sebe upozornila již více než před deseti lety svým blogem The Blonde Salad a zanedlouho se stala jednou z nejvlivnějších fashion influencerů. Před dvěma lety otevřela v Miláně první obchod se svou značkou Chiara Ferragni Collection a my se teď zaměříme na její nejnovější kolekci.

Celý článek

Devítiletá cílevědomá Dear Giana dobývá svět módy a designu

Mladá umělkyně a ctižádostivá návrhářka Dear Giana je nyní k vidění v nové kampani značek Nordstrom x Nike. Není však žádným nováčkem na poli módy, a rozhodně byste se o ní měli i vy dozvědět více.

Celý článek

Velký rozhovor s instagramerkou Michaelou Jonášovou

Ještě před třemi lety o instagram nejevila zájem, nyní její každodenní život sleduje více jak 100 tisíc lidí. Inspirativní, sebevědomá a sofistikovaná Michaela Jonášová odpovídá na naše otázky.

Celý článek