dnes je 03.07.2022 a svátek má Radomír

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Druhý den MBPFW se v prostorách holešovické Pražské tržnice představili studenti pražské UMPRUM. Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze je pravidelným spolutvůrcem podzimního svátku módy v Česku - Mercedes Benz Prague Fashion Weeku. Studenti z Ateliéru designu oděvu a obuvi se pod vedením prof. Liběny Rochové zaměřili na kreativitu jedince a zobrazení problémů, které trápí jejich generaci.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Reagovali také na řadu společenských problémů - průmyslová revoluce, umělá inteligence, autorská práva či modernizace tradic. Část kolekce je pak zaměřena na kreativitu a svobodomyslnost jedince, a proto i základem vytvoření kolekce byla rozdílnost osobností studentů, kteří se na její tvorbě podíleli. Ze studentů se předvedli Natálie Nepovímová, Zoltán Tóth, Natálie Dufková, Agáta Seehaková, Alexandra Gnidiaková nebo Tomáš Němec.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Byť se témata mohou zdát velmi volná a tvůrčí, právě to je problém, se kterým se studenti učí pracovat. Během své tvorby totiž musí hledat mnohdy neviditelnou spojnici mezi uměleckou módou a konfekční "reálnou" módou. Zamyslet se musí nad aplikovatelností svých kolekcí. K tomu jim dopomáhá spolupráce s dalšími kolegy i znalost řemesla či materiálů

 

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVORBA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2021 UMPRUM ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI

Související články

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Kdo z českých návrhářů a umělců pomáhá Ukrajině?

Vlna solidarity, která v posledních dnech spojuje nejenom lidi po celém světě, ale také umělce z řad České republiky rozhodně stojí za naši pozornost. Kdo z návrhářů a dalších umělců pomáhá Ukrajině?

Celý článek

Česká oděvní značka Jamie Collection objasňuje výhody bambusové viskózy

Už jste si oblíbili bambusovou viskózu? Jestli ne, pak máte rozhodně co dohánět. Objevte její skvělé vlastnosti, seznámí vás s nimi česká značka Jamie Collection.

Celý článek