dnes je 28.01.2022 a svátek má Otýlie

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Druhý den MBPFW se v prostorách holešovické Pražské tržnice představili studenti pražské UMPRUM. Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze je pravidelným spolutvůrcem podzimního svátku módy v Česku - Mercedes Benz Prague Fashion Weeku. Studenti z Ateliéru designu oděvu a obuvi se pod vedením prof. Liběny Rochové zaměřili na kreativitu jedince a zobrazení problémů, které trápí jejich generaci.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Reagovali také na řadu společenských problémů - průmyslová revoluce, umělá inteligence, autorská práva či modernizace tradic. Část kolekce je pak zaměřena na kreativitu a svobodomyslnost jedince, a proto i základem vytvoření kolekce byla rozdílnost osobností studentů, kteří se na její tvorbě podíleli. Ze studentů se předvedli Natálie Nepovímová, Zoltán Tóth, Natálie Dufková, Agáta Seehaková, Alexandra Gnidiaková nebo Tomáš Němec.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Byť se témata mohou zdát velmi volná a tvůrčí, právě to je problém, se kterým se studenti učí pracovat. Během své tvorby totiž musí hledat mnohdy neviditelnou spojnici mezi uměleckou módou a konfekční "reálnou" módou. Zamyslet se musí nad aplikovatelností svých kolekcí. K tomu jim dopomáhá spolupráce s dalšími kolegy i znalost řemesla či materiálů

 

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVORBA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2021 UMPRUM ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI

Související články

Návrhářka Jitka Klett představila svou novou kolekci v rámci pařížského týdne módy

Haute Couture kolekce francouzských módních domů pro rok 2022 doplnilo na Paris Fashion Week pět návrhářů z celého světa, mezi kterými byla za Českou republiku i Jitka Klett.

Celý článek

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

Celý článek

Topmodelka Tatiana Gregor Brzobohatá představuje módní capsule kolekci ICONIC

Kolekce spojující eleganci, jednoduchost a kombinovatelnost připravila Miss World 2006 a zakladatelka nadace Krása pomoci Tatiana Gregor Brzobohatá ve spolupráci se společností ABOUT YOU.

Celý článek

SegraSegra představuje limitku „počmáranou” oceňovaným ilustrátorem Markem Ehrenbergerem

Česká oděvní značka SegraSegra přichází s další výraznou kolekcí. Tentokrát se spojila s ilustrátorem a grafickým designérem Markem Ehrenbergerem, který proslul svým netradičním přístupem k barvám a tvarům.

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek