dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Druhý den MBPFW se v prostorách holešovické Pražské tržnice představili studenti pražské UMPRUM. Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze je pravidelným spolutvůrcem podzimního svátku módy v Česku - Mercedes Benz Prague Fashion Weeku. Studenti z Ateliéru designu oděvu a obuvi se pod vedením prof. Liběny Rochové zaměřili na kreativitu jedince a zobrazení problémů, které trápí jejich generaci.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Reagovali také na řadu společenských problémů - průmyslová revoluce, umělá inteligence, autorská práva či modernizace tradic. Část kolekce je pak zaměřena na kreativitu a svobodomyslnost jedince, a proto i základem vytvoření kolekce byla rozdílnost osobností studentů, kteří se na její tvorbě podíleli. Ze studentů se předvedli Natálie Nepovímová, Zoltán Tóth, Natálie Dufková, Agáta Seehaková, Alexandra Gnidiaková nebo Tomáš Němec.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Byť se témata mohou zdát velmi volná a tvůrčí, právě to je problém, se kterým se studenti učí pracovat. Během své tvorby totiž musí hledat mnohdy neviditelnou spojnici mezi uměleckou módou a konfekční "reálnou" módou. Zamyslet se musí nad aplikovatelností svých kolekcí. K tomu jim dopomáhá spolupráce s dalšími kolegy i znalost řemesla či materiálů

 

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVORBA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2021 UMPRUM ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI

Související články

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

Celý článek

Máme se na co těšit! Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS22 se uskuteční od 4. do 6. září 2021

Nejžádanější módní akce v České republice se uskuteční v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Vstupenky na přehlídky jsou nyní v předprodeji na serveru GoOut.

Celý článek