dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Druhý den MBPFW se v prostorách holešovické Pražské tržnice představili studenti pražské UMPRUM. Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze je pravidelným spolutvůrcem podzimního svátku módy v Česku - Mercedes Benz Prague Fashion Weeku. Studenti z Ateliéru designu oděvu a obuvi se pod vedením prof. Liběny Rochové zaměřili na kreativitu jedince a zobrazení problémů, které trápí jejich generaci.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Reagovali také na řadu společenských problémů - průmyslová revoluce, umělá inteligence, autorská práva či modernizace tradic. Část kolekce je pak zaměřena na kreativitu a svobodomyslnost jedince, a proto i základem vytvoření kolekce byla rozdílnost osobností studentů, kteří se na její tvorbě podíleli. Ze studentů se předvedli Natálie Nepovímová, Zoltán Tóth, Natálie Dufková, Agáta Seehaková, Alexandra Gnidiaková nebo Tomáš Němec.

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvy SS 22 / foto se svolením MBPFW

Byť se témata mohou zdát velmi volná a tvůrčí, právě to je problém, se kterým se studenti učí pracovat. Během své tvorby totiž musí hledat mnohdy neviditelnou spojnici mezi uměleckou módou a konfekční "reálnou" módou. Zamyslet se musí nad aplikovatelností svých kolekcí. K tomu jim dopomáhá spolupráce s dalšími kolegy i znalost řemesla či materiálů

 

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVORBA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2021 UMPRUM ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI

Související články

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek

AFKA: Nová česká upcycled & sustainable & morph to fit fashion značka spustila prodej první kolekce

Návrhářka Vendula Niklová spustila prodej první kolekce své designové značky Afka – morfující módy pro ty, kteří rádi staví svůj styl na originalitě, kvalitě a udržitelnosti. 

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Limitovanou kolekci Mi fashion label si zamilují mimo jiné všichni skuteční snílci

Nejnovější kolekce oblíbené značky přináší fascinaci snem a podvědomím stejně jako touhou a svobodou. Všichni snílci zpozorněte, v této kolekci ambice mění realitu.

Celý článek