dnes je 15.06.2019 a svátek má Vít

Marchesa nechala svůj Resort 2017 rozkvést do plné krásy

Přidat na Seznam.cz
Velké ozdobné květy, levandulová i výrazná purpurová, minisukně a dlouhé vlečky. Resort 2017 provázelo mnoho protikladů, které ve výsledku udělaly dokonalý dojem. 

Návrhářské duo tvořící značku Marchesa Georgina Chapman a Keren Craig se nechalo inspirovat kasinem. Ne tím, kde je to samý výstřih, koženková minisukně a vysoké černé jehly. Návrhářky měly v mysli úplně jiný obraz. Když črtaly skici, ze kterých nakonec vznikly tyto dechberoucí šaty, hlavou se jim proháněl obraz kasina v úplně jiném stylu - v 70. a 80. letech, v okázalosti, s drahými šperky a v tak elegantní podobě, jak jen kasino dokáže být. 

Pak se kolekce zvrhla. Do popředí vstoupily velké večerní róby s vlečkami, ohromným množstvím plastického zdobení z měkkých poddajných materiálů vytvářející plyšový efekt. Při pohledu na hojně zdobené sukně máme opravdu dojem, že kdybychom se do nich ponořili, příjemnější nocleh bychom asi jen těžko našli. Kolekce se zmocnily přirozené pastelové odstíny a doprovázely ji skoro až do konce.  

Jenže konce jsou od toho, abychom na ně nedokázali zapomenout a ten u Resort kolekce Marchesa vypadal ještě velkolepěji, než v jaký jsme tiše doufali. Jemnou levandulovou a obláčkově modrou nahradila vášnivá purpurová a ostrá fialová, kterou v dalším modelu návrhářky řízly královsky modrou. Plyšový dojem vystřídal saténový efekt, upozorňující, že se právě díváme na high-end kolekci. Doplněn o krajky a asymetricky střižen si získal aplaus. 

Ještě teď ho slyšíme.

Možná je to tím, že pořád tleskáme.  

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÉ OBLEČENÍ MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARCHESA RESORT 2017 KVĚTINOVÉ MOTIVY PASTELOVÉ ODSTÍNY MAXIŠATY

Související články

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek