dnes je 23.08.2019 a svátek má Sandra

Marchesa nechala svůj Resort 2017 rozkvést do plné krásy

Přidat na Seznam.cz
Velké ozdobné květy, levandulová i výrazná purpurová, minisukně a dlouhé vlečky. Resort 2017 provázelo mnoho protikladů, které ve výsledku udělaly dokonalý dojem. 

Návrhářské duo tvořící značku Marchesa Georgina Chapman a Keren Craig se nechalo inspirovat kasinem. Ne tím, kde je to samý výstřih, koženková minisukně a vysoké černé jehly. Návrhářky měly v mysli úplně jiný obraz. Když črtaly skici, ze kterých nakonec vznikly tyto dechberoucí šaty, hlavou se jim proháněl obraz kasina v úplně jiném stylu - v 70. a 80. letech, v okázalosti, s drahými šperky a v tak elegantní podobě, jak jen kasino dokáže být. 

Pak se kolekce zvrhla. Do popředí vstoupily velké večerní róby s vlečkami, ohromným množstvím plastického zdobení z měkkých poddajných materiálů vytvářející plyšový efekt. Při pohledu na hojně zdobené sukně máme opravdu dojem, že kdybychom se do nich ponořili, příjemnější nocleh bychom asi jen těžko našli. Kolekce se zmocnily přirozené pastelové odstíny a doprovázely ji skoro až do konce.  

Jenže konce jsou od toho, abychom na ně nedokázali zapomenout a ten u Resort kolekce Marchesa vypadal ještě velkolepěji, než v jaký jsme tiše doufali. Jemnou levandulovou a obláčkově modrou nahradila vášnivá purpurová a ostrá fialová, kterou v dalším modelu návrhářky řízly královsky modrou. Plyšový dojem vystřídal saténový efekt, upozorňující, že se právě díváme na high-end kolekci. Doplněn o krajky a asymetricky střižen si získal aplaus. 

Ještě teď ho slyšíme.

Možná je to tím, že pořád tleskáme.  

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÉ OBLEČENÍ MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARCHESA RESORT 2017 KVĚTINOVÉ MOTIVY PASTELOVÉ ODSTÍNY MAXIŠATY

Související články

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek