dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Marks & Spencer čeká pravděpodobně až 90% propad zisků

Přidat na Seznam.cz
Až 90% propad zisků podle analytiků čeká M&S. Ikonická britská firma je jednou z nejzasaženějších korporací v Evropě. Kvůli pandemii ji zasáhl především propad prodeje oblečení.

foto: se svolením ČTK

M&S má dlouhou historii nenej ve Velké Británii, ale i v Evropě, a to již celých 137 let. Britský retailer má za sebou relativně krátké, zato úspěšné angažmá i u nás v Česku. Do expanze společnosti však krutě zasáhla pandemie COVID-19 a odborníci spekulují nad tím, jak se firma se signifikantními propady prodejů popasuje.

Samozřejmě ekonomické dopady pandemie se neprojeviliy pouze u této společnosti. Podle britských statistik se prodeje oblečení propadnou ještě o 34 %. Pandemie velmi tvrdě zasáhla například Primark, který je oblíbeným retailerem s oblečením. Firma se nedokázala včas přizpůsobit digitalizaci společnosti, a protože neprodává své produkty online, vykázala propad zisků o téměř 90 %.

M&S se snaží dopady i rizika minimalizovat. Záchranným kruhem jim jsou rostoucí tržby v oblasti potravin. Tato oddělení totiž mohla být otevřená i během kulminace šíření nemoci. Část prodeje navíc pokryly v online prostoru.

Z krachu britských retailerů utrží podle analytiků v budoucnu velkou ztrátu i celá země z důvodu nárůstu nezaměstnanosti. V srpnu minulého roku například museli M&S propustit až 7 tisíc zaměstnanců.

Do finančního období 2021-2022 se však firma i finanční analýzy dívají s větší nadějí. Hlavně z důvodu znovuotevření většiny kamenných prodejen a zaměření se na pozitivní marketingovou kampaň. I díky tomu se postupně lepší i obchody na finančních trzích. Největší výzvou do budoucna však jistě zůstává stimulace poptávky v klíčových segmentech trhu.

Přidat na Seznam.cz
MARKS & SPENCER FINANCE EKONOMIKA COVID-19 PRODEJ

Související články

Luxusní auta Rolls Royce návrháře Karla Lagerfelda byla prodána za téměř 30 milionů korun, k mání bylo i oblečení a portréty

Zatímco se většina světa připravuje na Vánoce a příchod nového roku, módní svět žije největším prodejem osobního majetku velikána světového návrhářství Karla Lagerfelda. A my víme co, kde a za kolik!

Celý článek

Vánoční průvodce, se kterým pod stromeček letos nakoupíte bez větších starostí

Představujeme vám dárkového průvodce, který vám letošní Vánoce maximálně usnadní. Alespoň co se dárků týče. Myslíme totiž nejenom na ženy, které milují módu, ale také na jejich "Božské" polovičky, na maminky, tatínky, děti, vášnivé kuchaře i domácí mazlíčky.

Celý článek

Se svetrem napříč létem? Rozhodně ano s novou letní kolekcí Marks & Spencer

Svetry a pletené topy nepatří jenom k zimě. Důkazem jsou nejnovější kousky z letní dámské kolekce Marks & Spencer.

Celý článek

Fashion must have: prosinec ve znamení pravých Vánoc

Horké svařené víno, pohádkové odpoledne, zasněžené ulice a domy kolem vás. K tomu krásné drobnosti, huňatý svetr a z každého okna zářící světýlka. To je prosinec. To jsou ty pravé Vánoce, ať se děje cokoliv.

Celý článek

Užijte si pyžamovou party ve stylovém pyžamku

Mrknout na oblíbený film, zahrát si karetní hru, nebo si u skleničky povídat o tom, jaké to bylo, když jste chodila na střední? Pyžamová party je skvělý nápad ať je vám patnáct nebo pětatřicet, a pokud na takovou akci jdete, nebo ji dokonce pořádáte, nezapomeňte si vybrat stylové pyžamko!

Celý článek

Nejluxusnější rouška na světe má 3 040 diamantů a je od značky Jacob & Co

Roušky jsou momentálně součástí života nás všech. Jak ale vypadá ta nejluxusnější? Zdobí ji 3040 diamantů a představuje ji značka Jacob & Co, špičkový prodejce luxusních dámských i pánských hodinek a šperků. 

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

MARKS & SPENCER PODPOŘIL ONKOLOGICKÁ CENTRA VELIKONOČNÍM SORTIMENTEM

Vzhledem k současné nelehké situaci, která je náročná zejména pro nemocné a zdravotníky, se společnost Marks & Spencer rozhodla darovat významným českým onkologickým centrům velikonoční sortiment potravin.

Celý článek