dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Přidat na Seznam.cz
Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

zdroj: pexels.com

Mezi hlavní myšlenky a poselství patří, že sexuální zdraví je pro každého bez ohledu na jeho pohlavní identitu, socioekonomické prostředí, věk nebo pohlaví a schopnosti. Každý jejich produkt je promyšlen do posledního detailu a ve finále vypadá spíše jako designový doplněk, který propojením technologických inovací a sexuálního zdraví přináší zákazníkům příjemné prožitky, které působí na všechny smysly.

My jsme si povídali na téma masturbace a sexuální wellness s Megwyn White, která je nejen ředitelkou pro vzdělání u značky Satisfyer, ale také sexuoložkou a atestovanou koučkou, která provozuje svou praxi v New Yorku.

 

Megwyn, mnoho statistik potvrzuje, že ženská masturbace není už tak hanebným tajemstvím, ale naopak se stává důležitou součástí duševního zdraví a fyzické pohody. Jak to vnímáte vy?

Ano, určitě. Masturbace je nejen příjemná, ale také je mimořádně zdravá a je vlastně jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak posílit pozitivní spojení se sebou samým. Zároveň je to prospěšné při snižování stresu, podpoře celkového zdraví a pohody. Pocit hanby, který okolo tohoto tématu existuje, pochází především z kulturní podmíněnosti a nerovnosti, která panuje mezi muži a ženami, a to především v důsledku nedostatku vzdělání v oblasti sexuálního zdraví a anatomie žen. Mezi další výhody masturbace patří také lepší spánek, úleva od bolesti, zvýšení sebevědomí či snížení rizika zánětů. Tou nejsilnější schopností masturbace je úplné vypnoutí mysli a pozvednoutí celkového zdraví těla.

Masturbace není jen náhradou za pravidelný sex, ale důležitá součást našeho života. Liší se tohle u lidí, kteří jsou svobodní nebo naopak zadaní? Jak důležité je tohle třeba i ve vztahu?

Masturbace je ve své podstatě o zapojení našeho těla k požitku. Protože nikdo ve skutečnosti nezná naše tělo lépe, než my sami. Lze to opravdu považovat za praktiku, která se vypěstuje časem. Studie z Portugalska, která byla vydána pro Journal of sex and marital therapy, ukázala, že sebeuspokojování je mezi ženami nejen celkem běžné, ale také to, že ženy, které masturbovaly častěji, zažívaly ve svém sexuálním životě celkově větší spokojenost. Není pochyb o tom, že masturbace může zvýšit sexuální sebevědomí a schopnost vyjádřit svou vlastní touhu. Tím myslím např. snadnější zahájení intimních vztahů, četnost sexuálních fantazií a menší potíže se sexuálním vzrušením nebo i úlevu od psychických zábran v intimních otázkách.

Většina žen potřebuje k dosažení orgasmu nějakou formu stimulace klitorisu a pohlavní orgány ženy jsou z 90 % uvnitř těla, je tedy přirozené, že masturbace např. pomocí vibrátoru je životaschopnou možností dosáhnout potěšení ženy. Z již zmíněného výzkumu z Journal of sexual medicine, vyplývá, že používání vibrátoru nabízí zvýšení zážitku a může opravdu zlepšit sexuální funkci. Toto platí i v případě, že nejste single. Masturbace může být i jeden z nejlepších způsobů, jak zlepšit intimní chvilku s partnerem. Velmi prospěšné pro páry je dokonce procvičovat tzv. vzájemnou masturbaci. Je to skvělý způsob, jak společně zjistit jeden o druhém, co si užíváte, co máte rádi. To může být zároveň i neuvěřitelně erotická záležitost, díky které můžete opět posunout své hranice a poznat, co chce nejen vaše tělo, ale i tělo partnera.

zdroj: se svolením značky Satisfyer

Přispěla pandemie a fakt, že jsme poslední více jak rok strávili doma, k většímu zájmu o sexuální wellness? Zajímají se podle vás lidé více o sexuální zdraví, než tomu bylo dříve?

Pandemie nás všechny naučila zpomalit a zaměřit se na sebe. Sociální izolace nám může způsobit obrovský stres, protože jakožto sociální stvoření se potřebujeme pravidelně komunikovat s ostatními. Pozitivní dotek ve formě podání ruky, objetí nebo občasné poplácání po zádech jsme v této době museli omezit. Dotykový deficit spolu s ostatními výzvami, které nám pandemie přinesla, vedl více lidi ke zdroji jejich vlastního potěšení, které představovalo především odpočinek těla a redukci stresu.

Poukážu opět na jeden výzkum - Harris Poll with Satisfyer, ve kterém více než 25 % Američanů uvedlo nárůst masturbace v jejich sexuálním životě během pandemie. Sexuální zdraví se všeobecně stává lidskou prioritou, protože se dotýká všech aspektů zdraví. To je vidět nyní hlavně díky celosvětovému snížení sexuálního tabu a inovace pro nejširší publikum, které zažívá výhody, že je na trhu spousta produktů, které se týkají sexuálního zdraví.

Výzkum a věda samozřejmě potvrzují výhody používání těchto produktů pro naše potěšení. Je jen otázkou času, kdy se bude více žen cítit pohodlně k tomu, aby otevřeně hovořily o zkušenostech a prozkoumávání těchto sexuálních pomůcek. Ženy se při koupi potřebují cítit hlavně bezpečně, a proto se v Satisfyer zaměřujeme také na inovaci designu právě s ohledem na ženskou perspektivu.

 

Máte kolem sebe spoustu žen z celého světa, mluví o masturbaci a této formě řekněme sebelásky více, než dříve, mají potřebu o tom mluvit? V čem Satisfyer dává ženám tu volnost?

Mnoho ženských hlasů je konečně sdíleno díky internetu, který nabízí tu možnost podělit se o své názory bez jakéhokoli studu. V dnešní době už je to tak snadné, protože máte-li nějakou otázku, jednoduše si ji vygooglíte, aniž byste museli riskovat, že se budete stydět za to, že se někoho zeptáte. Možnost být anonymní prostřednictvím internetu samozřejmě dalo prostor pro vznik mnoha nových dialogů o tématech sexuálního zdraví, které pomáhají k tomu, že se sexualita jako téma stává naprosto běžným. Ženy chtějí vědět, jak může masturbace a péče o sebe samu prospět ve všech aspektech života a hlavně se rády učí od ostatních.

Společnost Satisfyer se aktivně podílí na zlepšování informací o sexuální výchově založené na celkovém potěšení a přínosu pro naše zdraví. Hlavní snahou je tedy především o odklonění se od stereotypní myšlenky, že se jedná pouze o tzv. "sexuální hračky". Chceme aby si lidé uvědomovali, že jde hlavně o výrobky spojené se sexuálním wellness. Tato změna nám pomohla více se přiblížit spotřebiteli a navázat vzájemnou konverzaci. Tím máme i větší možnost inovovat tyto produkty s větší citlivostí a vynalézavostí.

Doporučila byste něco konkrétního k tomu, aby si ženy a tedy možná nejen ony, sexuální wellness a požitek z něj, co nejvíce užily? Jak se co nejlépe naladit a uvolnit.

Sexuální svoboda vyžaduje především to, abychom si vypěstovali a zdokonalovali smysl pro vlastní touhy, prostřednictvím zkoumání našeho těla a otevřenější komunikace o našem sexuálním já, ať už jde o kohokoli. Je nutné, abychom se zbavili našich starých předsudků a studu, který omezuje naše potěšení. To může trvat dlouho a především to vyžaduje, abychom byli trpěliví sami k sobě. Naše tělo je jako objektiv, skrze který vnímáme všechny věci včetně rozkoše. V mnoha ohledech je sexuální potěšení clonou, skrze kterou můžeme zažít nekonečné potěšení.

Ať je masturbace důležitou součástí vašeho života k dosažení vlastního sexuálního potenciálu. Darujte si výrobky pro potěšení, které vám pomohou lépe poznat vaše tělo a aktivovat nepoznané. 

zdroj: se svolením značky Satisfyer

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ZDRAVÍ A KRÁSA KRÁSA SATISFYER MEGWYN WHITE SEXUOLOŽKA SEXUOLOGIE MASTURBACE ŽENY INSPIRACE LIFESTYLE POTĚŠENÍ PÉČE O TĚLO PÉČE O MYSL SEXUÁLNÍ ZDRAVÍ SEXUÁLNÍ WELLNESS

Související články

4 unikátní pleťové masky s CBD

Oblíbená česká značka Cannor uvádí na trh čtyři nové, unikátní pleťové masky s CBD, které se pro svou vysokou koncentraci aktivních látek postarají, aby se pleť po létě rychleji zregenerovala, byla dostatečně hydratovaná a bez chybičky. 

Celý článek

Tanec, procházka města i plavba na parníku jsou skromným výčtem v bohatém programu Festivalu Open House Praha 2021

Festival Open House Praha není pouze jeden víkend v roce, jeho organizátoři zvou na celou řadu doprovodných programů, které se uskuteční v týdnu od 2. srpna 2021.

Celý článek

Na vlídném místě zasvěceném aromaterapii a přírodě ve Vlčí Hoře naleznete novou energii v centru Nobilis Tilia

Přijďte si odpočinout a načerpat novou energii do aromaterapeutického centra Nobilis Tilia. Stejně tak jako výrobky, tak i celé nově zrekonstruované centrum aromaterapie si užije celá rodina. 

Celý článek

Z dračice k rodinnému životu! Alice Bendová myslí více na teplo domova

Sympatická česká herečka a moderátorka Alice Bendová si rozhodně umí užívat života!

Celý článek

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Propojení síly přírody se špičkovými technologiemi snoubí kosmeceutická značka Novexpert

Francouzská kosmeceutická značka Novexpert byla vyvinuta předními vědci a lékaři. Poznatky z dlouholetých výzkumů a vývoje v oblasti molekulární biologie a epigenetiky snoubí ve svých kosmetických produktech.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek