dnes je 28.01.2022 a svátek má Otýlie

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Přidat na Seznam.cz
Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

zdroj: pexels.com

Mezi hlavní myšlenky a poselství patří, že sexuální zdraví je pro každého bez ohledu na jeho pohlavní identitu, socioekonomické prostředí, věk nebo pohlaví a schopnosti. Každý jejich produkt je promyšlen do posledního detailu a ve finále vypadá spíše jako designový doplněk, který propojením technologických inovací a sexuálního zdraví přináší zákazníkům příjemné prožitky, které působí na všechny smysly.

My jsme si povídali na téma masturbace a sexuální wellness s Megwyn White, která je nejen ředitelkou pro vzdělání u značky Satisfyer, ale také sexuoložkou a atestovanou koučkou, která provozuje svou praxi v New Yorku.

 

Megwyn, mnoho statistik potvrzuje, že ženská masturbace není už tak hanebným tajemstvím, ale naopak se stává důležitou součástí duševního zdraví a fyzické pohody. Jak to vnímáte vy?

Ano, určitě. Masturbace je nejen příjemná, ale také je mimořádně zdravá a je vlastně jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak posílit pozitivní spojení se sebou samým. Zároveň je to prospěšné při snižování stresu, podpoře celkového zdraví a pohody. Pocit hanby, který okolo tohoto tématu existuje, pochází především z kulturní podmíněnosti a nerovnosti, která panuje mezi muži a ženami, a to především v důsledku nedostatku vzdělání v oblasti sexuálního zdraví a anatomie žen. Mezi další výhody masturbace patří také lepší spánek, úleva od bolesti, zvýšení sebevědomí či snížení rizika zánětů. Tou nejsilnější schopností masturbace je úplné vypnoutí mysli a pozvednoutí celkového zdraví těla.

Masturbace není jen náhradou za pravidelný sex, ale důležitá součást našeho života. Liší se tohle u lidí, kteří jsou svobodní nebo naopak zadaní? Jak důležité je tohle třeba i ve vztahu?

Masturbace je ve své podstatě o zapojení našeho těla k požitku. Protože nikdo ve skutečnosti nezná naše tělo lépe, než my sami. Lze to opravdu považovat za praktiku, která se vypěstuje časem. Studie z Portugalska, která byla vydána pro Journal of sex and marital therapy, ukázala, že sebeuspokojování je mezi ženami nejen celkem běžné, ale také to, že ženy, které masturbovaly častěji, zažívaly ve svém sexuálním životě celkově větší spokojenost. Není pochyb o tom, že masturbace může zvýšit sexuální sebevědomí a schopnost vyjádřit svou vlastní touhu. Tím myslím např. snadnější zahájení intimních vztahů, četnost sexuálních fantazií a menší potíže se sexuálním vzrušením nebo i úlevu od psychických zábran v intimních otázkách.

Většina žen potřebuje k dosažení orgasmu nějakou formu stimulace klitorisu a pohlavní orgány ženy jsou z 90 % uvnitř těla, je tedy přirozené, že masturbace např. pomocí vibrátoru je životaschopnou možností dosáhnout potěšení ženy. Z již zmíněného výzkumu z Journal of sexual medicine, vyplývá, že používání vibrátoru nabízí zvýšení zážitku a může opravdu zlepšit sexuální funkci. Toto platí i v případě, že nejste single. Masturbace může být i jeden z nejlepších způsobů, jak zlepšit intimní chvilku s partnerem. Velmi prospěšné pro páry je dokonce procvičovat tzv. vzájemnou masturbaci. Je to skvělý způsob, jak společně zjistit jeden o druhém, co si užíváte, co máte rádi. To může být zároveň i neuvěřitelně erotická záležitost, díky které můžete opět posunout své hranice a poznat, co chce nejen vaše tělo, ale i tělo partnera.

zdroj: se svolením značky Satisfyer

Přispěla pandemie a fakt, že jsme poslední více jak rok strávili doma, k většímu zájmu o sexuální wellness? Zajímají se podle vás lidé více o sexuální zdraví, než tomu bylo dříve?

Pandemie nás všechny naučila zpomalit a zaměřit se na sebe. Sociální izolace nám může způsobit obrovský stres, protože jakožto sociální stvoření se potřebujeme pravidelně komunikovat s ostatními. Pozitivní dotek ve formě podání ruky, objetí nebo občasné poplácání po zádech jsme v této době museli omezit. Dotykový deficit spolu s ostatními výzvami, které nám pandemie přinesla, vedl více lidi ke zdroji jejich vlastního potěšení, které představovalo především odpočinek těla a redukci stresu.

Poukážu opět na jeden výzkum - Harris Poll with Satisfyer, ve kterém více než 25 % Američanů uvedlo nárůst masturbace v jejich sexuálním životě během pandemie. Sexuální zdraví se všeobecně stává lidskou prioritou, protože se dotýká všech aspektů zdraví. To je vidět nyní hlavně díky celosvětovému snížení sexuálního tabu a inovace pro nejširší publikum, které zažívá výhody, že je na trhu spousta produktů, které se týkají sexuálního zdraví.

Výzkum a věda samozřejmě potvrzují výhody používání těchto produktů pro naše potěšení. Je jen otázkou času, kdy se bude více žen cítit pohodlně k tomu, aby otevřeně hovořily o zkušenostech a prozkoumávání těchto sexuálních pomůcek. Ženy se při koupi potřebují cítit hlavně bezpečně, a proto se v Satisfyer zaměřujeme také na inovaci designu právě s ohledem na ženskou perspektivu.

 

Máte kolem sebe spoustu žen z celého světa, mluví o masturbaci a této formě řekněme sebelásky více, než dříve, mají potřebu o tom mluvit? V čem Satisfyer dává ženám tu volnost?

Mnoho ženských hlasů je konečně sdíleno díky internetu, který nabízí tu možnost podělit se o své názory bez jakéhokoli studu. V dnešní době už je to tak snadné, protože máte-li nějakou otázku, jednoduše si ji vygooglíte, aniž byste museli riskovat, že se budete stydět za to, že se někoho zeptáte. Možnost být anonymní prostřednictvím internetu samozřejmě dalo prostor pro vznik mnoha nových dialogů o tématech sexuálního zdraví, které pomáhají k tomu, že se sexualita jako téma stává naprosto běžným. Ženy chtějí vědět, jak může masturbace a péče o sebe samu prospět ve všech aspektech života a hlavně se rády učí od ostatních.

Společnost Satisfyer se aktivně podílí na zlepšování informací o sexuální výchově založené na celkovém potěšení a přínosu pro naše zdraví. Hlavní snahou je tedy především o odklonění se od stereotypní myšlenky, že se jedná pouze o tzv. "sexuální hračky". Chceme aby si lidé uvědomovali, že jde hlavně o výrobky spojené se sexuálním wellness. Tato změna nám pomohla více se přiblížit spotřebiteli a navázat vzájemnou konverzaci. Tím máme i větší možnost inovovat tyto produkty s větší citlivostí a vynalézavostí.

Doporučila byste něco konkrétního k tomu, aby si ženy a tedy možná nejen ony, sexuální wellness a požitek z něj, co nejvíce užily? Jak se co nejlépe naladit a uvolnit.

Sexuální svoboda vyžaduje především to, abychom si vypěstovali a zdokonalovali smysl pro vlastní touhy, prostřednictvím zkoumání našeho těla a otevřenější komunikace o našem sexuálním já, ať už jde o kohokoli. Je nutné, abychom se zbavili našich starých předsudků a studu, který omezuje naše potěšení. To může trvat dlouho a především to vyžaduje, abychom byli trpěliví sami k sobě. Naše tělo je jako objektiv, skrze který vnímáme všechny věci včetně rozkoše. V mnoha ohledech je sexuální potěšení clonou, skrze kterou můžeme zažít nekonečné potěšení.

Ať je masturbace důležitou součástí vašeho života k dosažení vlastního sexuálního potenciálu. Darujte si výrobky pro potěšení, které vám pomohou lépe poznat vaše tělo a aktivovat nepoznané. 

zdroj: se svolením značky Satisfyer

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ZDRAVÍ A KRÁSA KRÁSA SATISFYER MEGWYN WHITE SEXUOLOŽKA SEXUOLOGIE MASTURBACE ŽENY INSPIRACE LIFESTYLE POTĚŠENÍ PÉČE O TĚLO PÉČE O MYSL SEXUÁLNÍ ZDRAVÍ SEXUÁLNÍ WELLNESS

Související články

Jeden z mých snů je otevřít si školu založenou na virtuální realitě, říká šéfka české pobočky Deloitte

Deloitte patří mezi největší globální poradenské společnosti. Její českou pobočku řídí již sedmým rokem Diana Rádl Rogerová. Zároveň zastává roli Chief Strategic Officer pro Deloitte Central Europe. Zeptali jsme se jí na fungování společnosti v době pandemie, budoucnosti vzdělávání i na její osobní život.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

Velký návrat UGG boots a rovnou i s novou tváří kampaně

Rok 2022 bude ve znamení velkých návratů. Tím prvním jsou boty značky UGG. Tentokrát ovšem v "mini" verzi a s novou tváří kampaně. Tou nemůže být nikdo jiný než ikonická Cher.

Celý článek

Oční krém: nutná součást v péči o pleť

Oční krém by měl být nedílnou součástí pleťové rutiny. Pokud jste už někdy slyšeli, že ho lze jednoduše nahradit denním krémem nebo je to prostě jen zbytečnost a vyhozené peníze, dokážeme vám pravý opak.

Celý článek

5 novoročních předsevzetí pro vaši pleť

Každý rok si stanovujeme seznam různých předsevzetí, nebo alespoň slibů, které chceme následující rok dodržet. Těchto pět kroků prospěje vaší pleti, čímž zvýšíte kvalitu svého života.

Celý článek

Nový životní styl na místo spousty předsevzetí

Ze všech stran vyskakují rady, jak zatočit s přebytečnými kily nabranými v adventním čase. Vstup do nového roku plný neudržitelných předsevzetí. Různé diety, detoxy a další drastické způsoby, jak se dostat zpět do formy, jsou pro mnohé spíše odrazující.

Celý článek

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

Celý článek