dnes je 19.01.2019 a svátek má Doubravka

Maxmara se v kolekci Pre-Fall 2019 inspiroval svou kamarádkou baletkou

Blízký vztah návrháře a kamarádky, profesionální baletky se hluboce otiskl do jeho nejnovější tvorby. Jak vypadá šatník pro balerínu?

Návrhář a slavná ruská baletka

Rudolf Nureyev se přátelí s profesionální ruskou baletkou Margot Fonteyn. A o tom je celá Pre-Fall 2019 kolekce pro Maxmaru. Dlouholeté přátelství, obdiv, úcta a láska jsou vyjádřeny v dokonale střižených modelech v pudrových odstínech. Návrhář se soustředil na typický oděv baletky. Od baletních špiček po legíny, uzly na tričku a klasického body. Barevně se škála plynule posouvá z béžové na oranžovou, červenou, růžovou až k šedivé a černé.

Baletka mimo pódium

Dvorní návrhář perfektně v kolekci zachytil atmosféru baletky mimo studio. Skvělé je, že se nezaměřil na kostýmy, ale opravdové oblečení. Elegantní kousky nádherně sladěné v podobných či stejných odstínech zachycují profi tanečnici mezi zkouškami nebo v soukromí. Některé střihy kabátů a vrstvení mají nádech ruského typu odívání. Což je odkaz na původ baleríny Fonteyn. Jejich vzájemný vztah musí být velmi krásný, delikátní a citlivý. Stejně jako celá, do detailu promyšlená kolekce.

Mužské a ženské rysy dohromady

Výraznými aspekty jsou mužské prvky spolu s typicky ženskými rysy krejčoviny, střihů a detailů. A přesto, že se v kolekci objevily mužské rysy, vymýšlel je návrhář pro jemné ženské stvoření ve světě křehkého umění. Balet však znamená i dynamiku a vytrvalost. Nestárnoucí propojení ženských a mužských rysů oblékání bylo sázkou na jistotu. Spolu s pudrovými odstíny a neobvyklým prostředím jde o povedený výsledek. Právě totiž vyšel i oficiální dokument o vztahu návrháře a baletky s názvem All the World His Stage.

Zdroj; vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZE ZAHRANIČÍ MAX MARA PRE FALL 2019 RUDOLF NUREYEV MARGOT FONTEYN BALETKA

Související články

Saint Laurent ukazuje pravou tvář letní kampaně

Modelky v této kampani hrají roli nových aristokratů a rozhodně se nebojí své sexuální orientace. Vypadají totiž báječně.

Celý článek

Modelka Enikő Mihalik rybaří v české verzi časopisu Vogue

Námořní tematika včetně ryb, kachen a labutí provází lednové vydání časopisu Vogue.

Celý článek

Aktuální kolekce české značky Design Dictat přináší jednoduché linie

Značka, která má u nás své místo a kterou bedlivě sledujeme, opět přichází s jednoduchými liniemi, které většina žen miluje. Nejčistší minimalismus tu tvoří hlavní podstatu celé kolekce.

Celý článek

Jarní kampaň značky Coach míří na pouť

Módní značka Coach si pro svou jarní kampaň roku 2019 zajela do Los Angeles na klasickou pouť plnou kolotočů.

Celý článek

Gucci ve své nové kolekci představil kulturní dědictví

Důležitost kulturních odkazů je tématem nové kolekce značky Gucci. Mix tradicí, retro střihů i inovativních materiálů tvoří dokonale barevný look.

Celý článek

Prada v nové kampani představila západ slunce připomínající peklo

Západ slunce v opravdu velkém provedení působí, spíše jako by samotné peklo vystoupilo na zem. Netradičně pojatá kampaň je z rukou fotografa Willy Vanderperre.

Celý článek

Barevná paleta vyzdvihla kolekci Salvatore Ferragamo Pre-Fall 2019

Nová Pre-Fall 2019 kolekce módního domu Salvatore Ferragamo byla plná měkkých konstrukcí a elegantních střihů. Inspirací pro barevnou paletu se staly obrazy italského malíře Bronzina.

Celý článek

Nová kolekce značky Marchesa je zahalená v květinách

Nová kolekce značky Marchesa je doslova v rozkvětu. Ačkoli jsou květované vzory pro značku příznačné, kolekce 2019 vás přímo unese na rozkvetlou louku, i když za okny řádí zima a mráz.

Celý článek