dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Maxmara se v kolekci Pre-Fall 2019 inspiroval svou kamarádkou baletkou

Přidat na Seznam.cz
Blízký vztah návrháře a kamarádky, profesionální baletky se hluboce otiskl do jeho nejnovější tvorby. Jak vypadá šatník pro balerínu?

Návrhář a slavná ruská baletka

Rudolf Nureyev se přátelí s profesionální ruskou baletkou Margot Fonteyn. A o tom je celá Pre-Fall 2019 kolekce pro Maxmaru. Dlouholeté přátelství, obdiv, úcta a láska jsou vyjádřeny v dokonale střižených modelech v pudrových odstínech. Návrhář se soustředil na typický oděv baletky. Od baletních špiček po legíny, uzly na tričku a klasického body. Barevně se škála plynule posouvá z béžové na oranžovou, červenou, růžovou až k šedivé a černé.

Baletka mimo pódium

Dvorní návrhář perfektně v kolekci zachytil atmosféru baletky mimo studio. Skvělé je, že se nezaměřil na kostýmy, ale opravdové oblečení. Elegantní kousky nádherně sladěné v podobných či stejných odstínech zachycují profi tanečnici mezi zkouškami nebo v soukromí. Některé střihy kabátů a vrstvení mají nádech ruského typu odívání. Což je odkaz na původ baleríny Fonteyn. Jejich vzájemný vztah musí být velmi krásný, delikátní a citlivý. Stejně jako celá, do detailu promyšlená kolekce.

Mužské a ženské rysy dohromady

Výraznými aspekty jsou mužské prvky spolu s typicky ženskými rysy krejčoviny, střihů a detailů. A přesto, že se v kolekci objevily mužské rysy, vymýšlel je návrhář pro jemné ženské stvoření ve světě křehkého umění. Balet však znamená i dynamiku a vytrvalost. Nestárnoucí propojení ženských a mužských rysů oblékání bylo sázkou na jistotu. Spolu s pudrovými odstíny a neobvyklým prostředím jde o povedený výsledek. Právě totiž vyšel i oficiální dokument o vztahu návrháře a baletky s názvem All the World His Stage.

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZE ZAHRANIČÍ MAX MARA PRE FALL 2019 RUDOLF NUREYEV MARGOT FONTEYN BALETKA

Související články

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Celý článek

Síla lásky v podání návrháře Elie Saab byla okouzlující

Další demonstrace v Paříži nemohli přerušit „sílu lásky“, kterou se rozhodl prostřednictvím své kolekce předvést oblíbený návrhář Elie Saab.

Celý článek

Český návrhář Michal Marek svou novou kolekcí pomáhá

Nejnovější kolekce Michala Marka přináší módu, pod kterou se skrývá hlubší myšlenka. Přesně tak, jak to má Michal Marek ve zvyku.

Celý článek