dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Maxmara se v kolekci Pre-Fall 2019 inspiroval svou kamarádkou baletkou

Přidat na Seznam.cz
Blízký vztah návrháře a kamarádky, profesionální baletky se hluboce otiskl do jeho nejnovější tvorby. Jak vypadá šatník pro balerínu?

Návrhář a slavná ruská baletka

Rudolf Nureyev se přátelí s profesionální ruskou baletkou Margot Fonteyn. A o tom je celá Pre-Fall 2019 kolekce pro Maxmaru. Dlouholeté přátelství, obdiv, úcta a láska jsou vyjádřeny v dokonale střižených modelech v pudrových odstínech. Návrhář se soustředil na typický oděv baletky. Od baletních špiček po legíny, uzly na tričku a klasického body. Barevně se škála plynule posouvá z béžové na oranžovou, červenou, růžovou až k šedivé a černé.

Baletka mimo pódium

Dvorní návrhář perfektně v kolekci zachytil atmosféru baletky mimo studio. Skvělé je, že se nezaměřil na kostýmy, ale opravdové oblečení. Elegantní kousky nádherně sladěné v podobných či stejných odstínech zachycují profi tanečnici mezi zkouškami nebo v soukromí. Některé střihy kabátů a vrstvení mají nádech ruského typu odívání. Což je odkaz na původ baleríny Fonteyn. Jejich vzájemný vztah musí být velmi krásný, delikátní a citlivý. Stejně jako celá, do detailu promyšlená kolekce.

Mužské a ženské rysy dohromady

Výraznými aspekty jsou mužské prvky spolu s typicky ženskými rysy krejčoviny, střihů a detailů. A přesto, že se v kolekci objevily mužské rysy, vymýšlel je návrhář pro jemné ženské stvoření ve světě křehkého umění. Balet však znamená i dynamiku a vytrvalost. Nestárnoucí propojení ženských a mužských rysů oblékání bylo sázkou na jistotu. Spolu s pudrovými odstíny a neobvyklým prostředím jde o povedený výsledek. Právě totiž vyšel i oficiální dokument o vztahu návrháře a baletky s názvem All the World His Stage.

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZE ZAHRANIČÍ MAX MARA PRE FALL 2019 RUDOLF NUREYEV MARGOT FONTEYN BALETKA

Související články

Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek

Moderní oděvy podzimní kampaně Emporio Armani kontrastovaly s historickým prostředím Milána

Italský módní dům Armani představil novou kolekci své sesterské značky Emporio Armani. Sbírka na podzim a zimu 2019 byla focena v ulicích Milána. 

Celý článek