dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

MBPFW - Tak jsme to všichni zdárně přežili, prožili a snad i užili

Přidat na Seznam.cz
Tak jsme to všichni zdárně přežili, prožili a snad i užili! Pražský fashionweek je u konce a my vám přinášíme jeho shrnutí. 

Pavel Brejcha, Odivi, Lukáš Macháček

Na letošním F/W16 se představilo celkem 19 návrhářů a to včetně nadějných studentů, kteří vnesli své vize na pole světového módního dění. Jaké tedy budou podle nich tendence příští sezony?

1. Oversized péřovky
Řeknete si, že to není žádná novinka, ale vyvedeme vás z omylu! Nemáme na mysli žádné prošívané buřtíky. Právě naopak, originální střihová řešení, potisky a materiály. To všechno dělá z nudné bundy ten pravý „must have“ kousek.

Klára Válková, Jakub Polanka, Pavel Brejcha

2. Už žádné bokové skinny jeans!
Na scénu přicházejí klasické střihy, zvýšené pasy a hlavně široké nohavice, které lichotí i ženám s absencí dokonalé postavy, jelikož zakryjí co mají a opticky prodlouží nohy. 

Chatty, Lukáš Lindner, Jakub Polanka


Odivi, Lukáš Lindner, Zuzana Kubíčková

3. Barevné akcenty
Výrazné barevné kontrasty v detailech i v celé ploše byly nepřehlédnutelné. Jasně žlutá, modrá, červená nebo fuchsiová doplňovaly mnohdy tlumenější celek. Skvělá zpráva pro ty, kteří barvám příliš neholdují a dávají přednost monochromatické klasice, i nepatrný detail (rukavice, šála) zářivé barvy vás může zachránit.


LaFormela, Chatty, Lukáš Lindner


Chatty, LaFormela, Jan Černý


Zuzana Kubíčková, Jakub Polanka, Lukáš Lindner

4. Maxi kabáty
Příští zimu rozhodně mrznout nebudeme. Maxidélka kabátů pod kolena nebo až ke kotníkům letošnímu molu kralovala. A nebyly to pouze kabáty, ale i vesty nebo pláště.


Lukáš Macháček, Zuzana Kubíčková, Kateřina geislerová


Lukáš Lindner, Pešková/Jakab, Monika Drápalová

5. Kožichy a jiné chlupatice
Všichni dobře víme, že kožešina ať už přírodní nebo umělá k zimě neodmyslitelně patří. Na mole se však objevily i materiály, které svojí strukturou kožešinu nápadně připomínaly a vzbuzovaly dojem pohodlí a komfortu. Použití se neomezovalo pouze na límce, ale i méně tradičně na šaty, kapsy a rukávy mikin.


Zuzana Kubíčková, LaFormela, Odivi
 


Chatty, Odivi, Lukáš Lindner

6. Transformace
Hra se samotnou formou oděvu nás letos bavila. Kabáty oblečené vzhůru nohama, předem dozadu nebo naruby. Prostě oblečení oblečené tak trochu „jinak“.


Chatty, Jakub Polanka, Pešková/Jakab


Kateřina Geislerová, Jakub Polanka, Kateřina Geislerová
 

Foto:mbpfw

Přidat na Seznam.cz
MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2016 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY JAKUB POLANKA ZUZANA KUBÍČKOVÁ KATEŘINA GEISLEROVÁ MONIKA DRÁPALOVÁ MBPFW

Související články

Límec nemusí být jen součástí oděvu, ale také skvostným doplňkem

Límec je symbolem elegance a střídmosti. Podle límce poznáte, jak se kdo umí postarat o svoje oblečení. Pokud je špatně ohnutý nebo nedostatečně nažehlený, je vám hned jasné, že oné osobě na vzhledu asi pramálo záleží. Co si tak ale zkusit nasadit límec falešný a povznést ho z obyčejné součásti košile na nápaditý doplněk?

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Diskuze a přednášky nejenom o udržitelnosti představí během Mercedes-Benz Prague Fashion Week SmetanaQ Talks

Dlouhodobý koncept v podobě mikro konference v rámci oficiálního programu na MBPFW proběhne ve dnech od 9. do 10. září. Těšit se můžeme na diskuzi o udržitelnosti, identitě i hranic v módě.

Celý článek