dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

MBPFW - Tak jsme to všichni zdárně přežili, prožili a snad i užili

Přidat na Seznam.cz
Tak jsme to všichni zdárně přežili, prožili a snad i užili! Pražský fashionweek je u konce a my vám přinášíme jeho shrnutí. 

Pavel Brejcha, Odivi, Lukáš Macháček

Na letošním F/W16 se představilo celkem 19 návrhářů a to včetně nadějných studentů, kteří vnesli své vize na pole světového módního dění. Jaké tedy budou podle nich tendence příští sezony?

1. Oversized péřovky
Řeknete si, že to není žádná novinka, ale vyvedeme vás z omylu! Nemáme na mysli žádné prošívané buřtíky. Právě naopak, originální střihová řešení, potisky a materiály. To všechno dělá z nudné bundy ten pravý „must have“ kousek.

Klára Válková, Jakub Polanka, Pavel Brejcha

2. Už žádné bokové skinny jeans!
Na scénu přicházejí klasické střihy, zvýšené pasy a hlavně široké nohavice, které lichotí i ženám s absencí dokonalé postavy, jelikož zakryjí co mají a opticky prodlouží nohy. 

Chatty, Lukáš Lindner, Jakub Polanka


Odivi, Lukáš Lindner, Zuzana Kubíčková

3. Barevné akcenty
Výrazné barevné kontrasty v detailech i v celé ploše byly nepřehlédnutelné. Jasně žlutá, modrá, červená nebo fuchsiová doplňovaly mnohdy tlumenější celek. Skvělá zpráva pro ty, kteří barvám příliš neholdují a dávají přednost monochromatické klasice, i nepatrný detail (rukavice, šála) zářivé barvy vás může zachránit.


LaFormela, Chatty, Lukáš Lindner


Chatty, LaFormela, Jan Černý


Zuzana Kubíčková, Jakub Polanka, Lukáš Lindner

4. Maxi kabáty
Příští zimu rozhodně mrznout nebudeme. Maxidélka kabátů pod kolena nebo až ke kotníkům letošnímu molu kralovala. A nebyly to pouze kabáty, ale i vesty nebo pláště.


Lukáš Macháček, Zuzana Kubíčková, Kateřina geislerová


Lukáš Lindner, Pešková/Jakab, Monika Drápalová

5. Kožichy a jiné chlupatice
Všichni dobře víme, že kožešina ať už přírodní nebo umělá k zimě neodmyslitelně patří. Na mole se však objevily i materiály, které svojí strukturou kožešinu nápadně připomínaly a vzbuzovaly dojem pohodlí a komfortu. Použití se neomezovalo pouze na límce, ale i méně tradičně na šaty, kapsy a rukávy mikin.


Zuzana Kubíčková, LaFormela, Odivi
 


Chatty, Odivi, Lukáš Lindner

6. Transformace
Hra se samotnou formou oděvu nás letos bavila. Kabáty oblečené vzhůru nohama, předem dozadu nebo naruby. Prostě oblečení oblečené tak trochu „jinak“.


Chatty, Jakub Polanka, Pešková/Jakab


Kateřina Geislerová, Jakub Polanka, Kateřina Geislerová
 

Foto:mbpfw

Přidat na Seznam.cz
MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2016 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY JAKUB POLANKA ZUZANA KUBÍČKOVÁ KATEŘINA GEISLEROVÁ MONIKA DRÁPALOVÁ MBPFW

Související články

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Milánský týden módy v podání Max Mara, Jil Sander a Emporio Armani

Milán je meccou italské módy a také další metropolí, do které se přesouváme z Londýna na pokračování fashion weeku. Na jaké přehlídky se nejvíce čekalo, a co bylo naopak překvapením?

Celý článek

Nejnovější kolekce Kataríny Filan Halásové a Zdeňka Marka oslavují svojí různorodostí i jejich rodná města

V pondělním programu pražského týdne módy se objevilo další silné uskupení. Minimalistická a hravá kolekce značky MUSA se během večerních hodin protnula se světem snů a vizí budoucnosti zrcadlící se v tvorbě návrháře Zdeňka Marka.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek