dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Přidat na Seznam.cz
Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

foto kredit: MBPFW

Jako první poslala modelky do dechberoucího prostoru Gabriel Loci s vitrážovým stropem návrhářka Daniela Pešková. Celkem tradičně se držela zemitých tónů, doplněných černou nebo kontrastní krémovou barvou. Výběr materiálů byl poměrně široký od hedvábného saténu, až po kůži. Kožené byly i krásné kabelky značky Yrnche, kterými Daniela doplnila své outfity.

foto kredit: MBPFW

Kolekce je sestavená z kusů, které mohou s přehledem tvořit základ každého šatníku a mohou se libovolně kombinovat. Zvýraznění pasu převázáním nebo vyšším sedem naznačuje, že budou tyto kousky lichotit i jiným typům postav, než jaký mají modelky. Elegance, čistý střih a skvělá volba materiálů lákaly návštěvníky pražského týdne módy, aby si vše hned pořídili.

foto kredit: MBPFW

Denisa Dovala patří k těm extravagantnějším, odvážnějším a výraznějším návrhářkám české módní scény. To s sebou samozřejmě přináší jistá očekávání, která  návrhářka do posledního knoflíku splnila. Kolekce I.N.F.O.R.M.E.L. byla inspirována obrazem, který návrhářka sama namalovala a který byl i součástí prvního modelu. Díky tomu vznikla kolekce plná téměř minimalistickým střihů.

foto kredit: MBPFW

Denisa se vyřádila hlavně na doplňcích, jako například u punčoch, které byly pokryty abstraktními čmáranicemi a síťky z barev zakrývaly některé obličeje modelek. Výběr látek obsahoval satén, kůži i tyl. Výraznou barvou byla světle žlutá, ale i Denisa se držela spíše neutrálních odstínů.

Celkový dojem z přehlídky, kde byly spojeny právě tyto dvě dámy, byl veskrze pozitivní a organizátorům se nemohlo lépe povést najít ideálnější kombinaci dvou autorů.

foto kredit:MBPFW


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

foto kredit: MBPFW

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW2020 DENISA DOVALOVÁ DENISA DOVALA DANIELA PEŠKOVÁ

Související články

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek