dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014 již brzy ovládne Prahu módou

Přidat na Seznam.cz
První zářijový týden ožije Praha maratonem módních přehlídek, výstav, workshopů, koktejlů i společenských akcí a vy byste měli být u toho!

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND osloví nejen milovníky módy, ale i všechny kulturně a společensky založené lidi, které móda inspiruje a motivuje a kteří chtějí být uprostřed dění největší a nejprestižnější módní události v České republice.

Poprvé ve své historii budou představeny v duchu světových fashion weeků módní kolekce pro nadcházející sezónu jaro – léto 2015. Do Prahy přijedou zajímaví hosté i ze zahraniční a významné osobnosti módního světa.

Již teď se můžete těšit na přehlídky zvučných jmen a značek jako je Pavel Polanka, Martina Špetlová, Kateřina Geislerová, Tom Ford, Klára Nademlýnská a mnoho dalších.

To vše za účasti tváře MBPFW 2014 české topmodelky Jany Knauerové, speciálního hosta Ricka Genesta známého jako Zombie boy či Stefana Siegela, zakladatele kultovního serveru notjustalabel.com.

Zahajovací koktejl se bude konat již ve středu 3.září v prostorách hotelu Four Seasons Prague, kde bude slavnostně odhalena unikátní instalace značky Tom Ford.

V následujících čtyřech dnech bohatého programu představí svou kolekci ti nejlepší z českých návrhářů v prostorách právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

4. ZÁŘÍ, ČTVRTEK
16:00 AWKWARD COLLECTION
17:30 PIETRO FILIPI SILVERLINE BY IVANA MENTLOVÁ
19:00 KATEŘINA GEISLEROVÁ
21:00 DOLCE VITA PRESENTS: CENTRAL SAINT MARTINS
- výběr modelů jedné z nejprestižnějších škol umění a designu na světě, Central Saint Martins – University of the Arts London

Ve čtvrtek od 19:00 vypukne první oficiální párty MBPFW 2014 ve stylu exkluzivní párty Shamballa Jewels by Carollinum. Párty ve stylu SHAMBALLA JEWELS, šperkařské značky hvězd, jejíž ikonický náramek hrdě nosí například Gwyneth Paltrow, Beyoncé, Karl Lagerfleld, Giorgio Armani nebo Kim Kardashian, se představí za účasti zakladatele značky Madse Kornerupa v prostorách Cantinetta Fiorentina.

5. ZÁŘÍ, PÁTEK
14:30 STINAK VLADIMÍR STANĚK
16:00 ATONÍN ŠIMON / KAROLÍNA JUŘÍKOVÁ
17:30 PETRA PTÁČKOVÁ
19:00 MARTINA ŠPETLOVÁ
21:00 JAKUB POLANKA

V pátek večer nezapomeňte zajít na veřejnosti otevřenou Blue Paper párty, která startuje ve 23.00 hod. v prostorách Právnické fakulty UK. V rámci akce se představí speciální host MBPFW  Rick Genest – Zombie Boy – v roli hostujícího DJ. Cena vstupného je 290 Kč.

6. ZÁŘÍ, SOBOTA
13:00 ETHER
14:30 TIQE BY PETRA BALVÍNOVÁ
16:00 LAFORMELA
17:30 CHATTY
19:00 BORIS HANEČKA
21.00 MERCEDES-BENZ NIGHT
jen pro zvané ožije módní přehlídkou významné módní návrhářky KLÁRY NADEMLÝNSKÉ a  mladého talentu  DANIELY PEŠKOVÉ.

7. ZÁŘÍ, NEDĚLE
11:30 PAVEL BERKY / JANA MIKEŠOVÁ
13:00 TEREZA ROSALIE KLADOŠOVÁ / TEREZA LEDVINOVÁ
14:30 JINDRA JANSOVÁ 
16:00 ODIVI
17:30 ZUZANA KUBÍČKOVÁ
19:00 MIRO SABO / LAY SEDLÁKOVÁ
21.00 Zakončení večera
bude provázeno ukázkou tvorby mladých talentovaných designerů, kteří jsou finalisty  projektu RED CUT by Aukro pod vedením Liběny Rochové.

Během všech čtyř dnů nabytých módou si nenechte ujít celou řadu doprovodných programů.
Ve Fox Gallery bude připravena výstava „Spirit are you there?“.

V obchodě Czech Labels & Friends budou k vidění speciální prodejní instalace kolekcí designérů a nezávislých evropských a amerických udržitelných značek, které se v Čechách představí premiérově.

Stefan Siegel vás provede unikátním seminářem věnovaným podnikání v kreativních odvětvích dne 3. září v 16.00 hod. v prostorách Wayry v Praze.

Tradiční Afterworkdrinks se bude konat v hotelu The Emblem dne 3. září od 20.00 hod.

Na 4. září od 17. hod. je v La Gallery Novesta připraven projekt Check Czech Fashion. Ve stejný den probíhá od 10.00 na Právnické fakultě pod záštitou Czech Fashion Council Fashion Talk Room, tentokrát na téma „Brand Identity“, se speciálním hostem Donaldem Potardem, který stál u zrodu značky Jean Paul Gaultier. A to stále není vše!

Podrobný program a informace o vstupenkách naleznete na mbpfw.com a ve speciálním vydání BLU PAPER – MBPFW GUIDE.

Zdroj: EV Communications, mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZAHRANIČNÍ TVORBA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014 JAKUB POLANKA KATEŘINA GEISLEROVÁ MARTINA ŠPETLOVÁ KLÁRA NADEMLÝNSKÁ TOM FORD RICK GENEST CHATTY PETRA PTÁČKOVÁ ETHER PETRA BALVÍNOVÁ PAVEL BERKY JANA MIKEŠOVÁ JINDRA JANSOVÁ ODIVI ZUZANA KUBÍČKOVÁ MIRO SABO

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty

Cyklistika a móda. Český výrobce prémiových kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a představili tak limitovanou kolekci v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty. Vskutku nevšední, ale zajímavá kombinace.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek