dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014 již brzy ovládne Prahu módou

Přidat na Seznam.cz
První zářijový týden ožije Praha maratonem módních přehlídek, výstav, workshopů, koktejlů i společenských akcí a vy byste měli být u toho!

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND osloví nejen milovníky módy, ale i všechny kulturně a společensky založené lidi, které móda inspiruje a motivuje a kteří chtějí být uprostřed dění největší a nejprestižnější módní události v České republice.

Poprvé ve své historii budou představeny v duchu světových fashion weeků módní kolekce pro nadcházející sezónu jaro – léto 2015. Do Prahy přijedou zajímaví hosté i ze zahraniční a významné osobnosti módního světa.

Již teď se můžete těšit na přehlídky zvučných jmen a značek jako je Pavel Polanka, Martina Špetlová, Kateřina Geislerová, Tom Ford, Klára Nademlýnská a mnoho dalších.

To vše za účasti tváře MBPFW 2014 české topmodelky Jany Knauerové, speciálního hosta Ricka Genesta známého jako Zombie boy či Stefana Siegela, zakladatele kultovního serveru notjustalabel.com.

Zahajovací koktejl se bude konat již ve středu 3.září v prostorách hotelu Four Seasons Prague, kde bude slavnostně odhalena unikátní instalace značky Tom Ford.

V následujících čtyřech dnech bohatého programu představí svou kolekci ti nejlepší z českých návrhářů v prostorách právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

4. ZÁŘÍ, ČTVRTEK
16:00 AWKWARD COLLECTION
17:30 PIETRO FILIPI SILVERLINE BY IVANA MENTLOVÁ
19:00 KATEŘINA GEISLEROVÁ
21:00 DOLCE VITA PRESENTS: CENTRAL SAINT MARTINS
- výběr modelů jedné z nejprestižnějších škol umění a designu na světě, Central Saint Martins – University of the Arts London

Ve čtvrtek od 19:00 vypukne první oficiální párty MBPFW 2014 ve stylu exkluzivní párty Shamballa Jewels by Carollinum. Párty ve stylu SHAMBALLA JEWELS, šperkařské značky hvězd, jejíž ikonický náramek hrdě nosí například Gwyneth Paltrow, Beyoncé, Karl Lagerfleld, Giorgio Armani nebo Kim Kardashian, se představí za účasti zakladatele značky Madse Kornerupa v prostorách Cantinetta Fiorentina.

5. ZÁŘÍ, PÁTEK
14:30 STINAK VLADIMÍR STANĚK
16:00 ATONÍN ŠIMON / KAROLÍNA JUŘÍKOVÁ
17:30 PETRA PTÁČKOVÁ
19:00 MARTINA ŠPETLOVÁ
21:00 JAKUB POLANKA

V pátek večer nezapomeňte zajít na veřejnosti otevřenou Blue Paper párty, která startuje ve 23.00 hod. v prostorách Právnické fakulty UK. V rámci akce se představí speciální host MBPFW  Rick Genest – Zombie Boy – v roli hostujícího DJ. Cena vstupného je 290 Kč.

6. ZÁŘÍ, SOBOTA
13:00 ETHER
14:30 TIQE BY PETRA BALVÍNOVÁ
16:00 LAFORMELA
17:30 CHATTY
19:00 BORIS HANEČKA
21.00 MERCEDES-BENZ NIGHT
jen pro zvané ožije módní přehlídkou významné módní návrhářky KLÁRY NADEMLÝNSKÉ a  mladého talentu  DANIELY PEŠKOVÉ.

7. ZÁŘÍ, NEDĚLE
11:30 PAVEL BERKY / JANA MIKEŠOVÁ
13:00 TEREZA ROSALIE KLADOŠOVÁ / TEREZA LEDVINOVÁ
14:30 JINDRA JANSOVÁ 
16:00 ODIVI
17:30 ZUZANA KUBÍČKOVÁ
19:00 MIRO SABO / LAY SEDLÁKOVÁ
21.00 Zakončení večera
bude provázeno ukázkou tvorby mladých talentovaných designerů, kteří jsou finalisty  projektu RED CUT by Aukro pod vedením Liběny Rochové.

Během všech čtyř dnů nabytých módou si nenechte ujít celou řadu doprovodných programů.
Ve Fox Gallery bude připravena výstava „Spirit are you there?“.

V obchodě Czech Labels & Friends budou k vidění speciální prodejní instalace kolekcí designérů a nezávislých evropských a amerických udržitelných značek, které se v Čechách představí premiérově.

Stefan Siegel vás provede unikátním seminářem věnovaným podnikání v kreativních odvětvích dne 3. září v 16.00 hod. v prostorách Wayry v Praze.

Tradiční Afterworkdrinks se bude konat v hotelu The Emblem dne 3. září od 20.00 hod.

Na 4. září od 17. hod. je v La Gallery Novesta připraven projekt Check Czech Fashion. Ve stejný den probíhá od 10.00 na Právnické fakultě pod záštitou Czech Fashion Council Fashion Talk Room, tentokrát na téma „Brand Identity“, se speciálním hostem Donaldem Potardem, který stál u zrodu značky Jean Paul Gaultier. A to stále není vše!

Podrobný program a informace o vstupenkách naleznete na mbpfw.com a ve speciálním vydání BLU PAPER – MBPFW GUIDE.

Zdroj: EV Communications, mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZAHRANIČNÍ TVORBA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014 JAKUB POLANKA KATEŘINA GEISLEROVÁ MARTINA ŠPETLOVÁ KLÁRA NADEMLÝNSKÁ TOM FORD RICK GENEST CHATTY PETRA PTÁČKOVÁ ETHER PETRA BALVÍNOVÁ PAVEL BERKY JANA MIKEŠOVÁ JINDRA JANSOVÁ ODIVI ZUZANA KUBÍČKOVÁ MIRO SABO

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek