dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

Met Gala 2017- na koberečku u Anny Wintour

Přidat na Seznam.cz
Snad největší módní událost roku je na spadnutí. Do začátku již 19. ročníku nejsledovanějšího galavečera zbývají už jen dny.

Světové celebrity napříč nejrůznějšími uměleckými směry včetně módních ikon si za celý rok nelámaly hlavy s tím co na sebe tolik jako v posledních měsících a týdnech. Za velkou louží se totiž právě schyluje k nejsledovanější společenské události, která je také často označována za jednu z největších „módních přehlídek“ pořádaných přímo na červeném koberci.

Počátkem května totiž v newyorském Metropolitním muzeu vypukne další již 19. ročník opulentní akce Met Gala známé také jako Met Ball či Costume Institute Gala, která je v podstatě vernisáží následné výstavy, vzdávající hold módním stylům, nebo rovnou samotným designerům. A letos si své čestné místo v historické budově ležící na okraji Central Parku vysloužila japonská designérka Rei Kawakubo proslavená také svou módní značkou Comme des Garçons.

Fakt, že pořadatelem Galavečera není nikdo jiný než šéfredaktorka americké mutace magazínu Vogue a obávaná kritička Anna Wintour, může být pro některé zúčastněné skličující. Proto je na samotnou přípravu kladen ne velký, ale obrovský důraz. Aby skutečně zaujali se čestní hosté, mezi nimiž nebude ani letos chybět mediální hvězda a instagramová královna Kim Kardashian, při výběru těch nejlepších šatů nezdráhají vynaložit nemalé peníze. Přirozeně se zde nechce nikdo shodit, ale předvést v tom nejlepším světle, které se navíc odráží v objektivech stovek objektivů fotoaparátů a kamer, které svá svědectví prakticky okamžitě chrlí do celého světa.

Mezi čestnými hosty nebude jistě chybět ani další perla rodu Kardashianů Kendall Jenner, která v loňském roce zazářila v odvážných šatech Versace, nebo populární zpěvačka Katy Perry s módní ikonou Pharrellem Williamsem, kteří jsou ovšem jen nepatrnou špetkou soli v moři slavných jmen, která si promenádu po červeném koberci u samotné Anny Wintour jistě nenechají ujít.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI SPOLEČENSKÁ RÓBA MET GALA MET BALL ANNA WINTOUR KIM KARDASHIAN KENDALL JENNER

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Jedna z největších módních událostí roku se kvůli současné události odkládá na dobu neurčitou. Původně byla naplánovaná na 4. května 2020, vzhledem k šířícímu se koronaviru se ale ruší téměř všechny společenské akce. Met Gala není výjimkou.

Celý článek