dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Přidat na Seznam.cz
Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Old town road

Novou podzimní kolekci značky Michael Kors 2020 - 2021 byste klidně mohla nosit jak na obchodní jednání mezinárodní společnosti, tak do stáje, kde si vyjedete na projížďku na koni. Návrhář Michael Kors spojil všechny aspekty těchto stylů a ve stejném duchu pojal i přehlídku v New Yorku na týdnu módy. Vzniklo tak několik famózních outfitů, které přinesly kostkované vzory, velké velikost, gumáky i třpyt a lesk. Ač střihem rozdílné, barvou se outfity spojovaly ve skvělou kolekci, kterou spojovala ještě jedna věc, a to pocit pohodlí, tepla a všeobecné spokojenost.

Bella Hadid jako královna country

Kolekci odstartoval svým zpěvem kanadský country zpěvák Orville Peck, který se svou kapelou doprovázel svým speciálním playlistem celou přehlídku. V jeho hudbě se mísilo klasické country s rockem a též popovou muzikou. Interpret totiž přetvořil pro přehlídku známou písničku "I will always love you" do country melodie. I přehlídkové molo nebylo opomenuto. Designéři jej přetvořili ve do stylu dřevěných latěk. Na přehlídce se na mole objevila i velmi známá jména topmodelek, mezi nimi například Bella Hadid a Kaia Gerber.

"Myslím, že svět je matoucí a složité místo, a myslím, že nejlepší móda by vás měla naplňovat sebevědomím, takže jsem vážně moc chtěl, aby celá tahle věc byla proto co nejpohodlnější. Všichni bychom chtěli žít na venkově, ale to samozřejmě nemůžeme, proto jsem chtěl takový ten pohodlný, zpátečnický přístup, který najdete právě na venkově a spojit jej s urbanistickým leskem," řekl návrhář Michael Kors pro Reuters.

Jak již bylo řečeno, barevná paleta použitá v kolekci byla značně omezená, kromě klasické černé se střídaly odstíny hnědé a béžové, sem tam se objevil outfit v odstínech šedé a v barevnosti vybočovalo pouze pár kousků, například lososové pončo s koženou páskou. Pro umocnění efektu country nemohly chybět samozřejmě kožené doplňky a vysoké boty na podpatku.

"Mám takový pocit, že kdyby návrháři neměli přehlídky, nikdy by své kolekce nedokončili. Pořád by jen navrhovali jednotlivé outfity.  Koneckonců je toto ten nejlepší způsob, jak v krátkém čase říct svůj šestiměsíční příběh všem těm lidem. Myslím, že moji zákazníci chtějí opravdovost.  Myslím si, že to jsou ty věci, které si lidé nechají ve svých šatnících 20, 25, 30 let," dodal pro Reuters Michael Kors.

Reuters; Vogue; foto: Filippo Fior / Gorunway.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY MICHAEL KORS COLLECTION MICHAEL KORS BELLA HADID NEW YORK FASHION WEEK TÝDEN MÓDY V NEW YORKU MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NYFW

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Kalendář Pirelli na rok 2023 nafotilo 14 supermodelek

49. ročník projektu Pirelli bude obsahovat snímky pořízené australskou fotografkou Emmou Summerton a je zaměřený na 14 nejvýznamnějších hvězd z řad modelingu.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek