dnes je 01.10.2020 a svátek má Igor

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Přidat na Seznam.cz
Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Michaela Hriňová, prezentující se pod značkou AiM tvoří módu pro dámy i pány. Její poslední kolekce nese název No Future (Žádná budoucnost) a čítá celkem 24 modelů. Je opřena o punkovou estetiku a také tradiční lokální řemeslnou práci - jednotlivé šperky, které napomohly ozvlášnit několik modelů pochází z tradičních jabloneckých dílen, jejími autory je šperkařka Tereza Otáhaliková.

Návrhářka se drží užší barevné palety - černá, šedá, červená či světle modrá krásně ladí s již zmíněným prvkem stříbrných šperků. Všimněme si různorodosti použitých materiálů, délek i decentního leopardího vzoru.

Odvážné modely, které si možná prozatím nedokážeme představit na běžné denní nošení, obsahují trička, dlouhé šaty, kabáty či bundičky s krátkým rukávem. Michaela vsadila na několik monochromatických celků, nebála se zdůraznit ženskou siluetu pomocí pásků, vše doplnila pomocí vyšších bot či dlouhých rukavic, kůže i potisků písmen. Tak co myslíte, má tato kolekce budoucnost?

Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MICHAELA HRIŇOVÁ FW2019 PODZIM2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2019

Související články

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek

Svatební kolekce módního domu Viktor & Rolf byla zahalena do sněhu a ledu

Nizozemský módní dům Viktor & Rolf představil svatební kolekci na podzim 2020. Honosné róby i několik retro kousků šedesátých let byly inspirované sněhovou vánicí a ledem.

 

Celý článek

Hana Podolská: Královna české módy

Tato žena se zapsala do dějin jako královna české módy v meziválečném období a druhé světové války. Její život byl bohužel jedna velká zkouška. Chcete vědět více? Vše se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek