dnes je 13.12.2018 a svátek má Lucie

Michal Marek nás v nové kolekci posílá do alternativní budoucnosti

Český návrhář představil v dubnu svou novou kolekci. Přavažují v ní neutrální tóny s akcentem ve stříbrné a zlaté a nese jméno Alternative Future. 

Budoucnost je v módě vždy. Michal Marek si tentokrát pohrál s jejími možnými alternacemi v nové kolekci, které dělá tvář modelka Kateřina Wohlmann-Votavová. Ta v lookbooku předvedla dámskou část kolekce včetně večerních šatů a pánskou odprezentoval sám návrhář. "Podstatnou naší budoucnosti jsou naše myšlenky," tak zní představa Michala Marka. Právě na ní postavil svou aktuální kolekci. 

Kolekci si zájemci mohli prohlédnout na živé vernisáži, která proběhla v kostele Sv. Anny. V honosných prostorách vynikly zejména večerní a společenské šaty, kterým dominovala zlatá, stříbrná, černá a jemná smetanová. Pozadí tvořilo také nápadité květinové aranžmá floristky Barbory Durschmídové. Modelky byly součástí živých instalací, v průběhu večera se otáčely a tím umožnily všem přítomným, aby si do detailu prohlédli jednotlivé modely. Michal Marek díky tomu zvolil návštěvnicky možná ještě přínosnější koncept uvedení kolekce, než je samotná přehlídka. Během ní totiž často nebývá dostatek času si modely pořádně prohlédnout. 

 

 

Foto lookbook: Barbora Johansson Pivoňková
michalmarek.cz

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA Michal Marek JARO 2018 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA ČESKÝ NÁVRHÁŘ AKTUÁLNĚ

Související články

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek