dnes je 18.07.2019 a svátek má Drahomíra

Michal Marek nás v nové kolekci posílá do alternativní budoucnosti

Přidat na Seznam.cz
Český návrhář představil v dubnu svou novou kolekci. Přavažují v ní neutrální tóny s akcentem ve stříbrné a zlaté a nese jméno Alternative Future. 

Budoucnost je v módě vždy. Michal Marek si tentokrát pohrál s jejími možnými alternacemi v nové kolekci, které dělá tvář modelka Kateřina Wohlmann-Votavová. Ta v lookbooku předvedla dámskou část kolekce včetně večerních šatů a pánskou odprezentoval sám návrhář. "Podstatnou naší budoucnosti jsou naše myšlenky," tak zní představa Michala Marka. Právě na ní postavil svou aktuální kolekci. 

Kolekci si zájemci mohli prohlédnout na živé vernisáži, která proběhla v kostele Sv. Anny. V honosných prostorách vynikly zejména večerní a společenské šaty, kterým dominovala zlatá, stříbrná, černá a jemná smetanová. Pozadí tvořilo také nápadité květinové aranžmá floristky Barbory Durschmídové. Modelky byly součástí živých instalací, v průběhu večera se otáčely a tím umožnily všem přítomným, aby si do detailu prohlédli jednotlivé modely. Michal Marek díky tomu zvolil návštěvnicky možná ještě přínosnější koncept uvedení kolekce, než je samotná přehlídka. Během ní totiž často nebývá dostatek času si modely pořádně prohlédnout. 

 

 

Foto lookbook: Barbora Johansson Pivoňková
michalmarek.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA Michal Marek JARO 2018 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA ČESKÝ NÁVRHÁŘ AKTUÁLNĚ

Související články

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek