dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Michal Marek nás v nové kolekci posílá do alternativní budoucnosti

Český návrhář představil v dubnu svou novou kolekci. Přavažují v ní neutrální tóny s akcentem ve stříbrné a zlaté a nese jméno Alternative Future. 

Budoucnost je v módě vždy. Michal Marek si tentokrát pohrál s jejími možnými alternacemi v nové kolekci, které dělá tvář modelka Kateřina Wohlmann-Votavová. Ta v lookbooku předvedla dámskou část kolekce včetně večerních šatů a pánskou odprezentoval sám návrhář. "Podstatnou naší budoucnosti jsou naše myšlenky," tak zní představa Michala Marka. Právě na ní postavil svou aktuální kolekci. 

Kolekci si zájemci mohli prohlédnout na živé vernisáži, která proběhla v kostele Sv. Anny. V honosných prostorách vynikly zejména večerní a společenské šaty, kterým dominovala zlatá, stříbrná, černá a jemná smetanová. Pozadí tvořilo také nápadité květinové aranžmá floristky Barbory Durschmídové. Modelky byly součástí živých instalací, v průběhu večera se otáčely a tím umožnily všem přítomným, aby si do detailu prohlédli jednotlivé modely. Michal Marek díky tomu zvolil návštěvnicky možná ještě přínosnější koncept uvedení kolekce, než je samotná přehlídka. Během ní totiž často nebývá dostatek času si modely pořádně prohlédnout. 

 

 

Foto lookbook: Barbora Johansson Pivoňková
michalmarek.cz

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA Michal Marek JARO 2018 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA ČESKÝ NÁVRHÁŘ AKTUÁLNĚ

Související články

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek

Derek Lam podruhé v řadě neprezentoval na velkém přehlídkovém mole

Americký módní návrhář už podruhé za sebou zariskoval a vyhnul se několika stovkám objektivů a vlivu sociálních sítí během prezentace na velkém přehlídkovém mole. Vyplatil se tento risk?

Celý článek