dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Přidat na Seznam.cz
Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Festival zasvěcený ženám a afroamerické kultuře

Essence Music Festival je hudební festival zasvěcený Afroameričankám. Koná se již od roku 1995. Vystupují zde různé kapely zastupující žánry jako R&B, Soul, Funk, Gospel, Blues, Hip-Hop, Jazz, Reggae či New Jack Swing. Festival se každoročně koná v New Orleans a ročně jej navštíví přes půl milionu návštěvníků. Kromě hudby je zde každoročně hojné zastoupení zajímavých osobností. Letos zde v diskuzi vystoupila i manželka amerického prezidenta Michelle Obama.

Účastníky diskuze zajímalo především to, jaké je to být první dámou Ameriky. A ačkoli tuto otázku slýchá Michelle Obama dnes a denně, odpověděla na všechny otázky týkající se jejího žití v Bílém domě a kampaně, která tomu předcházela.

„Během kampaně jsem se na chvíli stala naštvanou afroamerickou ženou, která stojí po boku svého muže. Čím jsem byla populárnější, tím více se mě snažili lidé napříč politickým spektrem - republikáni i demokraté - srazit na kolena a nejlepší cesta, jak to všechno zvládnout, bylo soustředit se na jedinou věc, které se ti lidé báli: síla afroamerické ženy," sdělovala publiku své upřímné pocity Michelle Obama. „Musela jsem si zasloužit přízeň a věděla jsem, že si rychle musím ujasnit, kdo vlastně jsem, co chci a přesvědčit všechny mladé tam venku, že všichni lidé odlišné rasy s tím bojují. Lidé si nás zařadí negativně ještě než dostaneme šanci vyjít ven a říct jim náš příběh," říkala o svých překážkách bývalá první dáma Ameriky se slzami v očích.

Královna disca a elegance

Právě zde na Essence Festivalu započala Michelle také svou „tour" se svou novou knihou Becoming, která je k dostání i u českých knihkupců. Právě na knihu se ptali diváci nejčastěji. Přišla řeč také na její pobyt v Bílém domě a její dvě dcerky. Hlavním tématem pak byl šatník první dámy. Michelle Obama je známá podporou mladých amerických designérů a podle toho vypadá i její styl. Na festival do New Orleans dorazila v námořnickém kostýmku s flitry od Sergio Hudson. Krátké rukávy a okrouhlé boky vypasované saténovým páskem Michelle náramně sednou a díky flitrům se první dáma proměnila na královnu parketu, která si dokáže užít i tak divoký festival, jako je právě Essence.

Během rozhovoru na Essence došlo také na politická témata. Kromě globálního oteplování a současného prezidenta USA Donalda Trumpa přišla řeč také na blížící se primárky v roce 2020.

„Je příliš brzy něco hodnotit. Je to jako vědět, kdo vyhraje semifinále na světovém šampionátu, který se ještě ani nekonal. Věci se ještě budou měnit, hlavní jsou konečné volby, ať zvítězí v primárkách kdokoli, musíme sledovat všechny a podporovat a dávat rady každému, kdo o to požádá,"  říká o blížících se volbách manželka bývalého prezidenta USA Baracka Obami.

Vlasy bohyně

Kromě outfitu zářila Michelle Obama i svým novým účesem. Vlasy měla nakadeřené do prstýnkových kudrlinek. K tomu všemu přidala první dáma blonďatý přeliv, který dodal účesu hravost a odvázanost. Inspiraci podle všeho Michelle Obama čerpala od zpěvačky Beyoncé, která se objevovala s podobným hairstylem.

Kromě nádherného outfitu a účesu si Michelle na diskuzi přinesla i několik zajímavých poselství například o manželství a rodinném životě. 

„Můj muž je můj spoluhráč, se kterým chci vyhrát. Musí být silný a musí být v pohodě s tím, že silná budu i já," zaznělo během Essence Music Festivalu. „Můj otec a můj bratr měli největší vliv na moje sebevědomí, protože jsem vyrůstala v rodině, kde mě muži milovali a respektovali, říkali mi, jak jsem krásná a jednali se mnou jako se sobě rovným. Díky tomu, že mi nikdy neublížili a starali se o mě, nasadili laťku hodně vysoko, " dodala Michelle.

 

Vrchol kariéry

Jak již bylo řečeno, kostýmek, který zvolila Michelle Obama, je z dílny slavného losangeleského návrháře Sergia Hudsona. Ten zažívá vrchol své kariéry. Jeho návrhy plní šatníky těch nejmocnějších žen na planetě. V únoru si na výlet po New Yorku vzala jeho červený kostýmek Amal Clooney. V tentýž měsíc přidala Beyoncé na Instagram fotku v bílém kostýmku s odvážným výstřihem od téhož návrháře. Michelle Obama se Sergiem Hudsonem spolupracuje dlouhodobě. Jeho návrhy obléká především na významné akce. Essence Festival rozhodně významnou akcí je, a my věříme, stejně jako pořadatelé festivalu, že se zde Michelle Obama neobjevila naposledy.

British Vogue; HuffPost; CNN

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MICHELLE OBAMA USA ESSENCE DÁMSKÝ ÚČES BEYONCE SERGIO HUDSON

Související články

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Odpočinek jsem musela na čas vyřadit ze svého slovníku, říká rektorka VŠE Hana Machková

Přinášíme vám další rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát na naše otázky odpovídala rektorka VŠE Hana Machková. Jaké je povolání rektorky? Co pálí VŠE nejvíce? A jaké jsou prognózy pro českou společnost? Dozvíte se v článku.

Celý článek