dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Přidat na Seznam.cz
Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Festival zasvěcený ženám a afroamerické kultuře

Essence Music Festival je hudební festival zasvěcený Afroameričankám. Koná se již od roku 1995. Vystupují zde různé kapely zastupující žánry jako R&B, Soul, Funk, Gospel, Blues, Hip-Hop, Jazz, Reggae či New Jack Swing. Festival se každoročně koná v New Orleans a ročně jej navštíví přes půl milionu návštěvníků. Kromě hudby je zde každoročně hojné zastoupení zajímavých osobností. Letos zde v diskuzi vystoupila i manželka amerického prezidenta Michelle Obama.

Účastníky diskuze zajímalo především to, jaké je to být první dámou Ameriky. A ačkoli tuto otázku slýchá Michelle Obama dnes a denně, odpověděla na všechny otázky týkající se jejího žití v Bílém domě a kampaně, která tomu předcházela.

„Během kampaně jsem se na chvíli stala naštvanou afroamerickou ženou, která stojí po boku svého muže. Čím jsem byla populárnější, tím více se mě snažili lidé napříč politickým spektrem - republikáni i demokraté - srazit na kolena a nejlepší cesta, jak to všechno zvládnout, bylo soustředit se na jedinou věc, které se ti lidé báli: síla afroamerické ženy," sdělovala publiku své upřímné pocity Michelle Obama. „Musela jsem si zasloužit přízeň a věděla jsem, že si rychle musím ujasnit, kdo vlastně jsem, co chci a přesvědčit všechny mladé tam venku, že všichni lidé odlišné rasy s tím bojují. Lidé si nás zařadí negativně ještě než dostaneme šanci vyjít ven a říct jim náš příběh," říkala o svých překážkách bývalá první dáma Ameriky se slzami v očích.

Královna disca a elegance

Právě zde na Essence Festivalu započala Michelle také svou „tour" se svou novou knihou Becoming, která je k dostání i u českých knihkupců. Právě na knihu se ptali diváci nejčastěji. Přišla řeč také na její pobyt v Bílém domě a její dvě dcerky. Hlavním tématem pak byl šatník první dámy. Michelle Obama je známá podporou mladých amerických designérů a podle toho vypadá i její styl. Na festival do New Orleans dorazila v námořnickém kostýmku s flitry od Sergio Hudson. Krátké rukávy a okrouhlé boky vypasované saténovým páskem Michelle náramně sednou a díky flitrům se první dáma proměnila na královnu parketu, která si dokáže užít i tak divoký festival, jako je právě Essence.

Během rozhovoru na Essence došlo také na politická témata. Kromě globálního oteplování a současného prezidenta USA Donalda Trumpa přišla řeč také na blížící se primárky v roce 2020.

„Je příliš brzy něco hodnotit. Je to jako vědět, kdo vyhraje semifinále na světovém šampionátu, který se ještě ani nekonal. Věci se ještě budou měnit, hlavní jsou konečné volby, ať zvítězí v primárkách kdokoli, musíme sledovat všechny a podporovat a dávat rady každému, kdo o to požádá,"  říká o blížících se volbách manželka bývalého prezidenta USA Baracka Obami.

Vlasy bohyně

Kromě outfitu zářila Michelle Obama i svým novým účesem. Vlasy měla nakadeřené do prstýnkových kudrlinek. K tomu všemu přidala první dáma blonďatý přeliv, který dodal účesu hravost a odvázanost. Inspiraci podle všeho Michelle Obama čerpala od zpěvačky Beyoncé, která se objevovala s podobným hairstylem.

Kromě nádherného outfitu a účesu si Michelle na diskuzi přinesla i několik zajímavých poselství například o manželství a rodinném životě. 

„Můj muž je můj spoluhráč, se kterým chci vyhrát. Musí být silný a musí být v pohodě s tím, že silná budu i já," zaznělo během Essence Music Festivalu. „Můj otec a můj bratr měli největší vliv na moje sebevědomí, protože jsem vyrůstala v rodině, kde mě muži milovali a respektovali, říkali mi, jak jsem krásná a jednali se mnou jako se sobě rovným. Díky tomu, že mi nikdy neublížili a starali se o mě, nasadili laťku hodně vysoko, " dodala Michelle.

 

Vrchol kariéry

Jak již bylo řečeno, kostýmek, který zvolila Michelle Obama, je z dílny slavného losangeleského návrháře Sergia Hudsona. Ten zažívá vrchol své kariéry. Jeho návrhy plní šatníky těch nejmocnějších žen na planetě. V únoru si na výlet po New Yorku vzala jeho červený kostýmek Amal Clooney. V tentýž měsíc přidala Beyoncé na Instagram fotku v bílém kostýmku s odvážným výstřihem od téhož návrháře. Michelle Obama se Sergiem Hudsonem spolupracuje dlouhodobě. Jeho návrhy obléká především na významné akce. Essence Festival rozhodně významnou akcí je, a my věříme, stejně jako pořadatelé festivalu, že se zde Michelle Obama neobjevila naposledy.

British Vogue; HuffPost; CNN

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MICHELLE OBAMA USA ESSENCE DÁMSKÝ ÚČES BEYONCE SERGIO HUDSON

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek