dnes je 19.01.2021 a svátek má Doubravka

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Značka Hermés byla a vždy bude hlavně o řemeslné práci a technice. Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski se na této pozici jistě cítí pohodlně. Nemusí totiž nic předstírat. Její kolekce není jen o myšlence ježdění na koni, ale je především pro lidi, kteří vlastní stáje a venkovské domy. Na jedné straně minimalistická kolekce, na straně druhé sportovní elegance, ze které srší luxus. 

Podzimní sbírka působila hravě díky čistým střihům a barevným geometrickým obrazcům. Klíčovou částí bylo vrstvení a kombinování různých materiálů. Dlouhé asymetrické kabáty v bílé a béžové barvě vypadaly luxusně, stejně jako kožené plisované sukně, košile s límečky a pletené svetry s balonovými rukávy. Inspirací pro vznik kolekce byl francouzský návrhář známý převážně v osmdesátých letech: Jean-Charles de Castelbajac. „Jeho práce byla velmi optimistická; bylo na ní něco neformálního, ale přesto smyslného,” řekla Vanhee-Cybulski v zákulisí. 

Fotografie: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
HERMÉS MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY PFW nadene vanhee-cybulski NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK

Související články

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek