dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Značka Hermés byla a vždy bude hlavně o řemeslné práci a technice. Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski se na této pozici jistě cítí pohodlně. Nemusí totiž nic předstírat. Její kolekce není jen o myšlence ježdění na koni, ale je především pro lidi, kteří vlastní stáje a venkovské domy. Na jedné straně minimalistická kolekce, na straně druhé sportovní elegance, ze které srší luxus. 

Podzimní sbírka působila hravě díky čistým střihům a barevným geometrickým obrazcům. Klíčovou částí bylo vrstvení a kombinování různých materiálů. Dlouhé asymetrické kabáty v bílé a béžové barvě vypadaly luxusně, stejně jako kožené plisované sukně, košile s límečky a pletené svetry s balonovými rukávy. Inspirací pro vznik kolekce byl francouzský návrhář známý převážně v osmdesátých letech: Jean-Charles de Castelbajac. „Jeho práce byla velmi optimistická; bylo na ní něco neformálního, ale přesto smyslného,” řekla Vanhee-Cybulski v zákulisí. 

Fotografie: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
HERMÉS MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY PFW nadene vanhee-cybulski NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek