dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Přidat na Seznam.cz
Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Povídání s lektorkami jógy Michaelou Dombrovskou a Karolínou Štraus Idris bylo neskutečně inspirativní. S Michaelou jsme probírali především teorii, samotnou myšlenku obličejové jógy i to, jak ji zařadit do běžného života, což jsou cenné informace, které si můžete v ucelené formě přečíst v její knize Krásná tvář. S Karolínou jsme prošli online kurze, které praktikuje v Centru Tance v Praze  a vyzkoušeli si tak na vlastní kůži, co samotné cviky obličejové jógy obnáší a jak přesně je provádět.

„Naučit se obličejová cvičení není nic složitého. Ideální je naučit se základy pod dobrým vedením, pokračovat třeba s inspirací z knih nebo videí a časem si najít vlastní způsob a kombinace prvků. A také, než se snažit pojmout nějaké velké množství cviků, tak raději používat pravidelně jen pár z nich a jen čas od času je obměnit. Opět proto, aby vás to spíše nebrzdilo, cvičení i všechny další kroky provádějte spíše mimochodem, v rámci běžné péče. Je to podobné, jako když se člověk stále nemůže rozhodnout začít pravidelně běhat, tak může začít tím, že prostě bude víc chodit pešky a časem buď běhání přijde samo nebo naopak může stačit právě chůze,“ shrnuje myšlenku k obličejové józe Michaela Dombrovská a ještě na závěr připomíná, že: „obličejová jóga není jen cvičení, ale péče. A to po všech stránkách, tedy péče o tělo, mysl i duši.“

foto: se svolením vydavatelství MOTTO / Michaela Dombrovská foto: Pavla Vomastková

3. část rozhovoru s lektorkou obličejové jógy Karolínou Štraus Idris

Karolíno, již potřetí čtenářům představujeme kladné stránky obličejové jógy. Existují vlastně nějaké záporné v tomto spojení? 

Na zápory v této oblasti jsem ještě nepřišla. Spíš to, co mě mrzí. Obličejová jóga je většinou prezentovaná jako „kosmetický doplněk" nebo způsob, jak oddálit návštěvu u plastických chirurgů. Je to samozřejmě pravda, že pravidelné cviky a masáže obličejové jógy vylepší náš vzhled. Ale v józe jde především o to, jak se člověk umí zabydlet ve vlastní kůži, jak o sebe pečuje, jakou pozornost si dopřává. To vše přispívá k tomu, co navenek vysíláme nejen skrz naši tvář.

Vrásky v okolí očí a čela jsou jedny z nejvíce viditelných, poradí si tento druh cvičení i s nimi? 

Jednoznačně ano. Jeden z mých oblíbených cviků na tuto oblast je na ilustrační fotce k tomuto článku. Pravidelné provádění tohoto cviku pomůže rozjasnit pohled a čelo.

Jak probíhá kurz obličejové jógy právě u Vás? Jak dlouho trvá než se ženy naučí cviky dále cvičit samy doma, než si jsou plně jisté, že to zvládnou?

Kurz obličejové jógy vedu pod záštitou Centra Tance. Ze zkušenosti si troufám tvrdit, že za 3 hodiny si klienti osvojí základní cviky, které mohou doma provádět sami.

Co byste čtenářům, kteří o obličejové józe uvažují, doporučila? 

Ať neváhají! Je to příjemné cvičení, které je vhodné pro jakékoliv věkové kategorie, ženy i muže. Navíc se zde nabízí společenské vyžití, které je patrné i na online kurzech.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Tip Karolíny na procvičení oblasti očí a čela

Cvik: "Udivené O"

Provedení cviku: Ukazováčky a palce na rukou uložíme pod vlasovou linii nad čelem. Prsty jemně táhneme čelo směrem nahoru. Oči jsou zeširoka otevřené. Ústa taktéž otevřeme, jako kdybychom chtěli vyslovit udivené Ó. Dýchejte nosem. Setrvejte v nastavení 6 - 10 sekund. Opakujte cvik 3x.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA RADY REDAKCE OBLIČEJOVÁ JÓGA FACE YOGA KAROLÍNA ŠTRAUS IDRIS MICHAELA DOMBROVSKÁ

Související články

5 tipů na letní pedikúru

Lehký krok a krásná chodidla, tak i o tom je pedikúra. Jak připravit naše nohy na letní obuv, abychom se cítily sebevědomě? Jak pravidelně pečovat o chodidla a jaké barvy jsou letos trendy?

Celý článek

Novou globální ambasadorkou L’Oréal Paris je herečka Kate Winslet

Držitelka Oscara chce inspirovat ostatní ženy, aby se i v podobném věku cítily dobře. Prostřednictvím spolupráce s L’Oréal Paris k tomu má perfektně našlápnuto.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek

PŘIROZENĚ KRÁSNÁ BEZ CHEMIE

Lidí, kteří se zajímají nejen o kvalitu jídla, ale zároveň kladou důraz na složení přípravků určených k péči o tělo, je stále více. Více lidí začíná číst etikety a zajímá se o potenciálně škodlivé látky, které se vyskytují v krémech, šamponech, mýdlech či v zubních pastách.

Celý článek

Připravte svou pleť na léto, začít můžete s těmito kosmetickými tipy

Léto je za rohem a všechno nasvědčuje tomu, že si ho budeme moct užít plnými doušky. Připravte svou pleť na pořádnou dávku vitamínů, hydratace a ochrany, bez které se v létě rozhodně neobejde.

Celý článek

Videohovor na poslední chvíli? Máme pro vás SOS líčení, na které stačí 5 minut a 5 produktů

Poslední měsíce způsobují, že své pleti dáváme více volnosti. Jsou však chvíle, kdy potřebujeme vypadat perfektně, s čímž nám pomůže krátký beauty tutoriál od vizážistky Dermacol Silvie Sieger spolu se známou influencerkou Nikol Trojanovou.

Celý článek

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Nezapomínejte dýchat!

Druhá část našeho miniseriálu na téma obličejové jógy vám přinese další poznání v tomto oblíbeném a velmi užitečném životním stylu. Říkáme životní styl, protože tím jóga, a to i ta obličejová, ve své podstatě opravdu je.

Celý článek

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Jak na ni a kde začít?

Obličejová jóga je v posledních letech velkým trendem. V historii lidstva má však své místo již tisíce let. Připravili jsme pro vás třídílný miniseriál, ve kterém se od dvou profesionálních lektorek dozvíte, co a jak.

Celý článek