dnes je 26.09.2021 a svátek má Andrea

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Přidat na Seznam.cz
Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Povídání s lektorkami jógy Michaelou Dombrovskou a Karolínou Štraus Idris bylo neskutečně inspirativní. S Michaelou jsme probírali především teorii, samotnou myšlenku obličejové jógy i to, jak ji zařadit do běžného života, což jsou cenné informace, které si můžete v ucelené formě přečíst v její knize Krásná tvář. S Karolínou jsme prošli online kurze, které praktikuje v Centru Tance v Praze  a vyzkoušeli si tak na vlastní kůži, co samotné cviky obličejové jógy obnáší a jak přesně je provádět.

„Naučit se obličejová cvičení není nic složitého. Ideální je naučit se základy pod dobrým vedením, pokračovat třeba s inspirací z knih nebo videí a časem si najít vlastní způsob a kombinace prvků. A také, než se snažit pojmout nějaké velké množství cviků, tak raději používat pravidelně jen pár z nich a jen čas od času je obměnit. Opět proto, aby vás to spíše nebrzdilo, cvičení i všechny další kroky provádějte spíše mimochodem, v rámci běžné péče. Je to podobné, jako když se člověk stále nemůže rozhodnout začít pravidelně běhat, tak může začít tím, že prostě bude víc chodit pešky a časem buď běhání přijde samo nebo naopak může stačit právě chůze,“ shrnuje myšlenku k obličejové józe Michaela Dombrovská a ještě na závěr připomíná, že: „obličejová jóga není jen cvičení, ale péče. A to po všech stránkách, tedy péče o tělo, mysl i duši.“

foto: se svolením vydavatelství MOTTO / Michaela Dombrovská foto: Pavla Vomastková

3. část rozhovoru s lektorkou obličejové jógy Karolínou Štraus Idris

Karolíno, již potřetí čtenářům představujeme kladné stránky obličejové jógy. Existují vlastně nějaké záporné v tomto spojení? 

Na zápory v této oblasti jsem ještě nepřišla. Spíš to, co mě mrzí. Obličejová jóga je většinou prezentovaná jako „kosmetický doplněk" nebo způsob, jak oddálit návštěvu u plastických chirurgů. Je to samozřejmě pravda, že pravidelné cviky a masáže obličejové jógy vylepší náš vzhled. Ale v józe jde především o to, jak se člověk umí zabydlet ve vlastní kůži, jak o sebe pečuje, jakou pozornost si dopřává. To vše přispívá k tomu, co navenek vysíláme nejen skrz naši tvář.

Vrásky v okolí očí a čela jsou jedny z nejvíce viditelných, poradí si tento druh cvičení i s nimi? 

Jednoznačně ano. Jeden z mých oblíbených cviků na tuto oblast je na ilustrační fotce k tomuto článku. Pravidelné provádění tohoto cviku pomůže rozjasnit pohled a čelo.

Jak probíhá kurz obličejové jógy právě u Vás? Jak dlouho trvá než se ženy naučí cviky dále cvičit samy doma, než si jsou plně jisté, že to zvládnou?

Kurz obličejové jógy vedu pod záštitou Centra Tance. Ze zkušenosti si troufám tvrdit, že za 3 hodiny si klienti osvojí základní cviky, které mohou doma provádět sami.

Co byste čtenářům, kteří o obličejové józe uvažují, doporučila? 

Ať neváhají! Je to příjemné cvičení, které je vhodné pro jakékoliv věkové kategorie, ženy i muže. Navíc se zde nabízí společenské vyžití, které je patrné i na online kurzech.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Tip Karolíny na procvičení oblasti očí a čela

Cvik: "Udivené O"

Provedení cviku: Ukazováčky a palce na rukou uložíme pod vlasovou linii nad čelem. Prsty jemně táhneme čelo směrem nahoru. Oči jsou zeširoka otevřené. Ústa taktéž otevřeme, jako kdybychom chtěli vyslovit udivené Ó. Dýchejte nosem. Setrvejte v nastavení 6 - 10 sekund. Opakujte cvik 3x.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA RADY REDAKCE OBLIČEJOVÁ JÓGA FACE YOGA KAROLÍNA ŠTRAUS IDRIS MICHAELA DOMBROVSKÁ

Související články

Zapomeňte na žehlící prkno! Napařovací skříň Tefal Care For You odvede veškerou práci za vás

Konečně jsme se dočkali! Značka Tefal vyřešila naši nejméně oblíbenou domácí činnost tak, abychom ji mohli absolvovat zcela bez námahy.

Celý článek

Vlasy na sklonku léta i začátkem podzimu potřebují extra hýčkání

Vrátily jste se z fantastické dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim také dopřát dovolenou…

Celý článek

Objevte řadu pěti produktů obsahující komplex bylinných extraktů a éterických olejů pro aknózní pleť

Podzimní novinky, které ocení nejenom ti, kteří kvůli nošení roušek trpí více na akné. Řadu produktů Nobilis Tilia provází aroma hřebíčků, který se tradičně využívá pro své protizánětlivé účinky.

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek

Známý návrhář Osmany Laffita si splnil další sen a nyní představuje kosmetiku Asombroso

Vášeň pro krásu a radost z nových projektů spojuje výsledek, kterým se nyní oblíbený návrhář může pochlubit. Kosmetika Asombrosso by Osmany Laffita sklízí první ovace.

Celý článek

Na letní dovolené v Korutanech můžete vyrazit za turistikou, na kolo, ale také lyžovat

Čas letních dovolených láká na různé formy odpočinku. Ti, kteří milují aktivní odpočinek a chtějí toho zažít i na dovolené co nejvíce, najdou ideální místo letní dovolené v rakouských Korutanech.

Celý článek

Na vlídném místě zasvěceném aromaterapii a přírodě ve Vlčí Hoře naleznete novou energii v centru Nobilis Tilia

Přijďte si odpočinout a načerpat novou energii do aromaterapeutického centra Nobilis Tilia. Stejně tak jako výrobky, tak i celé nově zrekonstruované centrum aromaterapie si užije celá rodina. 

Celý článek

Propojení síly přírody se špičkovými technologiemi snoubí kosmeceutická značka Novexpert

Francouzská kosmeceutická značka Novexpert byla vyvinuta předními vědci a lékaři. Poznatky z dlouholetých výzkumů a vývoje v oblasti molekulární biologie a epigenetiky snoubí ve svých kosmetických produktech.

Celý článek