dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Přidat na Seznam.cz
Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Povídání s lektorkami jógy Michaelou Dombrovskou a Karolínou Štraus Idris bylo neskutečně inspirativní. S Michaelou jsme probírali především teorii, samotnou myšlenku obličejové jógy i to, jak ji zařadit do běžného života, což jsou cenné informace, které si můžete v ucelené formě přečíst v její knize Krásná tvář. S Karolínou jsme prošli online kurze, které praktikuje v Centru Tance v Praze  a vyzkoušeli si tak na vlastní kůži, co samotné cviky obličejové jógy obnáší a jak přesně je provádět.

„Naučit se obličejová cvičení není nic složitého. Ideální je naučit se základy pod dobrým vedením, pokračovat třeba s inspirací z knih nebo videí a časem si najít vlastní způsob a kombinace prvků. A také, než se snažit pojmout nějaké velké množství cviků, tak raději používat pravidelně jen pár z nich a jen čas od času je obměnit. Opět proto, aby vás to spíše nebrzdilo, cvičení i všechny další kroky provádějte spíše mimochodem, v rámci běžné péče. Je to podobné, jako když se člověk stále nemůže rozhodnout začít pravidelně běhat, tak může začít tím, že prostě bude víc chodit pešky a časem buď běhání přijde samo nebo naopak může stačit právě chůze,“ shrnuje myšlenku k obličejové józe Michaela Dombrovská a ještě na závěr připomíná, že: „obličejová jóga není jen cvičení, ale péče. A to po všech stránkách, tedy péče o tělo, mysl i duši.“

foto: se svolením vydavatelství MOTTO / Michaela Dombrovská foto: Pavla Vomastková

3. část rozhovoru s lektorkou obličejové jógy Karolínou Štraus Idris

Karolíno, již potřetí čtenářům představujeme kladné stránky obličejové jógy. Existují vlastně nějaké záporné v tomto spojení? 

Na zápory v této oblasti jsem ještě nepřišla. Spíš to, co mě mrzí. Obličejová jóga je většinou prezentovaná jako „kosmetický doplněk" nebo způsob, jak oddálit návštěvu u plastických chirurgů. Je to samozřejmě pravda, že pravidelné cviky a masáže obličejové jógy vylepší náš vzhled. Ale v józe jde především o to, jak se člověk umí zabydlet ve vlastní kůži, jak o sebe pečuje, jakou pozornost si dopřává. To vše přispívá k tomu, co navenek vysíláme nejen skrz naši tvář.

Vrásky v okolí očí a čela jsou jedny z nejvíce viditelných, poradí si tento druh cvičení i s nimi? 

Jednoznačně ano. Jeden z mých oblíbených cviků na tuto oblast je na ilustrační fotce k tomuto článku. Pravidelné provádění tohoto cviku pomůže rozjasnit pohled a čelo.

Jak probíhá kurz obličejové jógy právě u Vás? Jak dlouho trvá než se ženy naučí cviky dále cvičit samy doma, než si jsou plně jisté, že to zvládnou?

Kurz obličejové jógy vedu pod záštitou Centra Tance. Ze zkušenosti si troufám tvrdit, že za 3 hodiny si klienti osvojí základní cviky, které mohou doma provádět sami.

Co byste čtenářům, kteří o obličejové józe uvažují, doporučila? 

Ať neváhají! Je to příjemné cvičení, které je vhodné pro jakékoliv věkové kategorie, ženy i muže. Navíc se zde nabízí společenské vyžití, které je patrné i na online kurzech.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Tip Karolíny na procvičení oblasti očí a čela

Cvik: "Udivené O"

Provedení cviku: Ukazováčky a palce na rukou uložíme pod vlasovou linii nad čelem. Prsty jemně táhneme čelo směrem nahoru. Oči jsou zeširoka otevřené. Ústa taktéž otevřeme, jako kdybychom chtěli vyslovit udivené Ó. Dýchejte nosem. Setrvejte v nastavení 6 - 10 sekund. Opakujte cvik 3x.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA RADY REDAKCE OBLIČEJOVÁ JÓGA FACE YOGA KAROLÍNA ŠTRAUS IDRIS MICHAELA DOMBROVSKÁ

Související články

Advent 2021 s kreativními adventními kalendáři Vánoce počkají na vás

Jak poznáte, že se Vánoce opravdu blíží? Trh je na chvíli zahlcen nabídkou adventních kalendářů nejrůznějších druhů. S námi vyberete ten pravý pro vás.

Celý článek

Sedm tipů, jak bojovat se zamlžováním brýlí při nošení respirátoru 

Nosíte brýle a zároveň se chráníte respirátorem? Pak nejspíš řešíte i problém se zamlžování brýlí. Jak nepříjemnou situaci zvládnout radí optometristka Kristýna Štěbetáková.

Celý článek

Nalaďte si podzimní atmosféru ve vašem domově

Nejen v anglosaských zemích je říjen ve znamení jednoho významného svátku - Halloweenu. I u nás panuje podzimní nálada, do které se můžete naladit i vy s našimi tipy. Na své si přijdou tvořilky i pohodáři.

Celý článek

3 tipy, jak zazářit na halloweenské party

Chystáte se na halloweenskou party a marně si lámete hlavu se svým lookem? Přinášíme inspiraci, díky které budete během tohoto strašidelného svátku nepřehlédnutelná, a to od hlavy až k patě.

Celý článek

Nalaďte se na zimu s Chandon Garden Spritz v kombinaci s voňavou skořicí

Stylový aperitiv, který je kombinací šumivého vína Chandon z argentinské Mendozy a hořkosladkého pomerančového likéru, vyrobeného z pečlivě vybraných bylin, koření a udržitelně vypěstovaných pomerančů, je jako stvořen pro chvíle strávené s přáteli a rodinou i na bujaré vánoční večírky a oslavy konce roku.

Celý článek

Aromaterapeutická přírodní kosmetika Nobilis Tilia představuje novinky v řadě pro děti

Citlivá pokožka dětí vyžaduje maximálně šetrnou a jemnou péči od narození. Značka Nobilis Tilia na to myslí, a proto pro děti připravila novinky v podobě koupelového oleje, dětské pěny i BIO sirupu.

Celý článek

Nákupní tip: Namožené svaly a klouby uklidní aktivní látky jako chilli, zázvor, CBD i CBG

Podzim je jako stvořený pro aktivní dobrodružství. Když ale začnou bolet svaly a klouby, je potřeba jim dodat patřičný balzám.

Celý článek

Zapomeňte na žehlící prkno! Napařovací skříň Tefal Care For You odvede veškerou práci za vás

Konečně jsme se dočkali! Značka Tefal vyřešila naši nejméně oblíbenou domácí činnost tak, abychom ji mohli absolvovat zcela bez námahy.

Celý článek