dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Miro Sabo a Vanda Janda na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
Dva původem slovenští návrháři, Miro Sabo a Vanda Janda, předvedli na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku svoje kolekce ve společné přehlídce. Tito dva vzájemně se ovlivňující mladí návrháři nám oba ukázali svou osobitost a vizi, jak oblécet ženu jako bohyni.

Miro Sabo nám předvedl kolekci šatů, sukní, topů a kabátků. Každý model byl doplněn velkou mašlí uvázanou kolem krku modelky. Talentovaný návrhář a držitel titulu Módní designér roku 2016 se při tvorbě kolekce nechal inspirovat barokním minimalismem, což může znít jako nesmysl, ale při pohledu na jeho kreace lze toto spojení pochopit.

Téměř všechny Sabovy modely byly nějakým způsobem řasené a vrstvené. Viděli jsme barvy pastelové, ale i kobaltovou modř a typicky barokní květinové vzory. Elegance a zdánlivá jednoduchost střihů dodávala skvěle zvoleným látkám v pohybu ženskost a křehkost. Výrazněji vyčnívající byl model s motivem stříbro-černého leoparda nebo modré šaty se spuštěnými rukávy.

Vanda Janda, která kdysi u Mira Saba začínala jako stážistka, spolupracuje s ním jako jedna z jeho modelek a múz, je jednou z velmi výrazných a osobitých návrhářek, které u nás tvoří. Vandina kolekce oslavovala ženské tvary, lehko zapamatovatelné byly náznaky podvazkových pásků visící ze sukní a šatů různých délek. Téměř každá modelka měla na jedné noze zvláštní náramek, možná odkazoval na vězeňské hlídací náramky, kdy je provinilý puštěn na svobodu.

vanda-janda-mbpfw-fw19-7623.jpg

Vandina kolekce byla o poznání provokativnější, barevnější a útočnější. Výrazné barvy a látky doplněné tylovými aplikacemi nebo peřím dodávaly modelům na dramatičnosti a mírné afektovanosti, která je ale ovšem nesmírně přitažlivá. Kontrast Sabovy elegance a Vandiny extravagance byl příjemným pojítkem mezi těmito dvěma velmi zdařilými kolekcemi.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MIRO SABO VANDA JANDA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW MBPWF 2019

Související články

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek