dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Miro Sabo a Vanda Janda na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
Dva původem slovenští návrháři, Miro Sabo a Vanda Janda, předvedli na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku svoje kolekce ve společné přehlídce. Tito dva vzájemně se ovlivňující mladí návrháři nám oba ukázali svou osobitost a vizi, jak oblécet ženu jako bohyni.

Miro Sabo nám předvedl kolekci šatů, sukní, topů a kabátků. Každý model byl doplněn velkou mašlí uvázanou kolem krku modelky. Talentovaný návrhář a držitel titulu Módní designér roku 2016 se při tvorbě kolekce nechal inspirovat barokním minimalismem, což může znít jako nesmysl, ale při pohledu na jeho kreace lze toto spojení pochopit.

Téměř všechny Sabovy modely byly nějakým způsobem řasené a vrstvené. Viděli jsme barvy pastelové, ale i kobaltovou modř a typicky barokní květinové vzory. Elegance a zdánlivá jednoduchost střihů dodávala skvěle zvoleným látkám v pohybu ženskost a křehkost. Výrazněji vyčnívající byl model s motivem stříbro-černého leoparda nebo modré šaty se spuštěnými rukávy.

Vanda Janda, která kdysi u Mira Saba začínala jako stážistka, spolupracuje s ním jako jedna z jeho modelek a múz, je jednou z velmi výrazných a osobitých návrhářek, které u nás tvoří. Vandina kolekce oslavovala ženské tvary, lehko zapamatovatelné byly náznaky podvazkových pásků visící ze sukní a šatů různých délek. Téměř každá modelka měla na jedné noze zvláštní náramek, možná odkazoval na vězeňské hlídací náramky, kdy je provinilý puštěn na svobodu.

vanda-janda-mbpfw-fw19-7623.jpg

Vandina kolekce byla o poznání provokativnější, barevnější a útočnější. Výrazné barvy a látky doplněné tylovými aplikacemi nebo peřím dodávaly modelům na dramatičnosti a mírné afektovanosti, která je ale ovšem nesmírně přitažlivá. Kontrast Sabovy elegance a Vandiny extravagance byl příjemným pojítkem mezi těmito dvěma velmi zdařilými kolekcemi.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MIRO SABO VANDA JANDA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW MBPWF 2019

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek