dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Miro Sabo a Vanda Janda na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
Dva původem slovenští návrháři, Miro Sabo a Vanda Janda, předvedli na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku svoje kolekce ve společné přehlídce. Tito dva vzájemně se ovlivňující mladí návrháři nám oba ukázali svou osobitost a vizi, jak oblécet ženu jako bohyni.

Miro Sabo nám předvedl kolekci šatů, sukní, topů a kabátků. Každý model byl doplněn velkou mašlí uvázanou kolem krku modelky. Talentovaný návrhář a držitel titulu Módní designér roku 2016 se při tvorbě kolekce nechal inspirovat barokním minimalismem, což může znít jako nesmysl, ale při pohledu na jeho kreace lze toto spojení pochopit.

Téměř všechny Sabovy modely byly nějakým způsobem řasené a vrstvené. Viděli jsme barvy pastelové, ale i kobaltovou modř a typicky barokní květinové vzory. Elegance a zdánlivá jednoduchost střihů dodávala skvěle zvoleným látkám v pohybu ženskost a křehkost. Výrazněji vyčnívající byl model s motivem stříbro-černého leoparda nebo modré šaty se spuštěnými rukávy.

Vanda Janda, která kdysi u Mira Saba začínala jako stážistka, spolupracuje s ním jako jedna z jeho modelek a múz, je jednou z velmi výrazných a osobitých návrhářek, které u nás tvoří. Vandina kolekce oslavovala ženské tvary, lehko zapamatovatelné byly náznaky podvazkových pásků visící ze sukní a šatů různých délek. Téměř každá modelka měla na jedné noze zvláštní náramek, možná odkazoval na vězeňské hlídací náramky, kdy je provinilý puštěn na svobodu.

vanda-janda-mbpfw-fw19-7623.jpg

Vandina kolekce byla o poznání provokativnější, barevnější a útočnější. Výrazné barvy a látky doplněné tylovými aplikacemi nebo peřím dodávaly modelům na dramatičnosti a mírné afektovanosti, která je ale ovšem nesmírně přitažlivá. Kontrast Sabovy elegance a Vandiny extravagance byl příjemným pojítkem mezi těmito dvěma velmi zdařilými kolekcemi.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MIRO SABO VANDA JANDA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW MBPWF 2019

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek