dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Mladí návrháři zahájili Týden France v Praze 2015

Přidat na Seznam.cz
Módní show v Rezidenci primátora hl. m. Prahy odstartovala další ročník festivalu česko-francouzského přátelství.

Francouzský institut v Praze pořádá již druhý ročník festivalu česko-francouzského přátelství, který se koná od 29. května do 14. června pod záštitou velvyslance Jean-Pierra Asvazadouriana.

A přestože si milovníci francouzského stylu života a kultury začali užívat celé řady událostí, setkání a slavností, které budou v centru hlavního města probíhat po celé dva týdny už v neděli. Oslava česko-francouzského přátelství byla oficiálně zahájena pondělní módní přehlídkou mladých návrhářů, která se pod záštitou radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky a školství Ing. Mgr. Ireny Ropkové stejně jako v loňském roce konala v Rezidenci primátora hl. m. Prahy, kde nemohla chybět ani naše redakce.

Módní show s názvem NEW TRADITION byla vyvrcholením dlouhodobé spolupráce studentů z francouzského Lycée des métiers Les Coteaux v Cannes a začínajících návrhářů z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze.

 

 

Jak už samotný název módní show napovídá, klíčovou myšlenkou byla tradice, proto jsou veškeré modely zde představené inspirovány čistě folklorními prvky českých a moravských krojů, které se v originálním pojetí nadějné budoucí vlny českého návrhářství mění v nadčasové.

 

Zdroj: Redakce Moda.cz
Foto: Lukáš Hausenblas

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MLADÍ NÁVRHÁŘI VOŠON FRANCOUZSKÝ TÝDEN

Související články

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek