dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Přidat na Seznam.cz
Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

Za studiem do Central Saint Martins vLondýně se mladý Conner Ives vydal z New Yorku proto, aby následoval stopy Alexandra McQueena a Johna Galliano. V roce 2021 promoval, a i když se v té době nešlo, kvůli pandemii dostat na žádný velký módní týden, ukázalo se, že to pro Ivese není překážkou a začal si budovat maloobchodní spolupráci v rámci svých patchwork triček a šatů. Dokonce si jeho tvorbu vybral Andrew Bolton, aby ji umístil do Metropolitního muzea umění.

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

Pokud univerzita Central Saint Martins učí jedno základní pravidlo, je to individualistické trvání na tom, aby studenti byli věrní své identitě. A to je něco, co si vzal Ives rozhodně k srdci. Módní show, kterou předvedl v rámci London Fashion Week tento týden nazval „americké archetypy“, podle kterých vytvořil mnoho modelů. Svou vizi promítl například do Carolyn Bessette-Kennedy, kterou viděl jako nevěstu v šatech bez rukávů s šikmým střihem a šátkem na hlavě, nebo také šaty pro Kamalu Harris, viceprezidentku spojených států, kterou viděl v krémových šatech s hnědým patchwork šátkem. V kolekci mladý návrhář také vyobrazil Annu Wintour, která v roce 2000 na módní přehlídku přišla v bílém tílku s červenou sukní ve stylu flamenca, kterou tehdy navrhl Oscar de la Renta pro Balmain. A před koncem přehlídky jsme mohli vidět i vzpomínku na Jackie Kennedy v jednoduchých krémových šatech s obrovskou prošívanou patchworkovou hvězdou zasazenou ve střední části šatů.

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

Druhou lekci, kterou si Conner z univerzity odnesl, je upcyklace a přeměna účelu módních kousků. V jeho kolekci tak byly vidět styly jako strohý glam, ale také modely pro volný čas nebo také šaty a sukně s hedvábnými třásněmi. Všechny použité materiály v kolekci byly z již dříve použitých, Conner Ives tak ukázal velice moderní pohled na výrobu i finální proces módní kolekce. Ives se nechal slyšet, že plýtvání se hodlá vzdát v každé své kolekci, a proto plánuje tvořit pouze jednu kolekci ročně.

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ DOMY NÁVRHÁŘI IVES CONNER LONDON FASHION WEEK. LFW MÓDNÍ TÝDEN V LONDÝNĚ

Související články

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek