dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Přidat na Seznam.cz
Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

Za studiem do Central Saint Martins vLondýně se mladý Conner Ives vydal z New Yorku proto, aby následoval stopy Alexandra McQueena a Johna Galliano. V roce 2021 promoval, a i když se v té době nešlo, kvůli pandemii dostat na žádný velký módní týden, ukázalo se, že to pro Ivese není překážkou a začal si budovat maloobchodní spolupráci v rámci svých patchwork triček a šatů. Dokonce si jeho tvorbu vybral Andrew Bolton, aby ji umístil do Metropolitního muzea umění.

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

Pokud univerzita Central Saint Martins učí jedno základní pravidlo, je to individualistické trvání na tom, aby studenti byli věrní své identitě. A to je něco, co si vzal Ives rozhodně k srdci. Módní show, kterou předvedl v rámci London Fashion Week tento týden nazval „americké archetypy“, podle kterých vytvořil mnoho modelů. Svou vizi promítl například do Carolyn Bessette-Kennedy, kterou viděl jako nevěstu v šatech bez rukávů s šikmým střihem a šátkem na hlavě, nebo také šaty pro Kamalu Harris, viceprezidentku spojených států, kterou viděl v krémových šatech s hnědým patchwork šátkem. V kolekci mladý návrhář také vyobrazil Annu Wintour, která v roce 2000 na módní přehlídku přišla v bílém tílku s červenou sukní ve stylu flamenca, kterou tehdy navrhl Oscar de la Renta pro Balmain. A před koncem přehlídky jsme mohli vidět i vzpomínku na Jackie Kennedy v jednoduchých krémových šatech s obrovskou prošívanou patchworkovou hvězdou zasazenou ve střední části šatů.

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

Druhou lekci, kterou si Conner z univerzity odnesl, je upcyklace a přeměna účelu módních kousků. V jeho kolekci tak byly vidět styly jako strohý glam, ale také modely pro volný čas nebo také šaty a sukně s hedvábnými třásněmi. Všechny použité materiály v kolekci byly z již dříve použitých, Conner Ives tak ukázal velice moderní pohled na výrobu i finální proces módní kolekce. Ives se nechal slyšet, že plýtvání se hodlá vzdát v každé své kolekci, a proto plánuje tvořit pouze jednu kolekci ročně.

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

foto: Alessandro Lucioni pro Vogue

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ DOMY NÁVRHÁŘI IVES CONNER LONDON FASHION WEEK. LFW MÓDNÍ TÝDEN V LONDÝNĚ

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

Módní svět, který plní sny na zakázku, najdete u návrhářky Julie Haynaliy

Módní návrhářka Julia Haynaliy toužila být součástí módního světa už odmalička. Její sen se nakonec vyplnil a po vystudování prestižní moskevské akademie Metrics si v České republice založila vlastní oděvní ateliér.

Celý článek

Dior v kolekci šperků a obuvi drží detailní exkluzivitu a přináší inovace

Dior letos představil svou kolekci podzim/zima 2022. Pozornosti však rozhodně nesmí uniknout elegantní kolekce šperků a obuvi. Ponořte se s námi do světa detailu i inovace.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek