dnes je 05.07.2022

Mladý obal představil luxusní krabici od bot, která slouží jako botník

Přidat na Seznam.cz
Víceúčelový design studentky Kateřiny Hrubé bodoval v mezinárodní soutěži obalů, jejímž letošním tématem bylo take away. Její praktický box na boty Shoe Cabinet jí vynesl třetí místo.

Prostor na boty je problém, který řeší spousta žen. Ne každému se poštěstí, aby měl každý pár bot pěkně zarovnaný ve velké skříni nebo rovnou v šatně. Málo místa na boty se ve své práci snažila vyřešit Kateřina Hrubá, která vytvořila víceúčelovou krabici na boty a dostala se tak do TOP trojky studentů designu ve středoškolské kategorii.

Pokud si chcete zachovat boty v daném tvaru, není klasický botník ideální volbou. Obal Shoe Cabinet povyšuje běžnou krabici na boty na luxusní držák, který díky svému rozložení na dvě části poskytuje bezpečné místo pro luxusnější kousky obuvi. Z rozložených krabic je také možné sestavit samotný botník nebo se mohou zavěšené využít k odkládání dalších věcí. Z běžné krabice se tak stává něco dalšího, co je nejen použitelné, ale také praktické a hezké.

 

Na 2. místě v kategorii studentů středních a vyšších odborných škol se umístila Andrea Bimková s jednoduchým přířezem, který slouží k odnesení standardní plastové misky z čínského bistra. Svým desénovým provedením vytvoří tvar pagody, symbol asijské kultury.
 

 

1.místo v této kategorii patří Anně Navrátilové a jejímu obalu s názvem Pojď!. Jedná se o cestovní obal na jednu porci psího krmiva a vody. Obal je přenosný, skladný a znovu použitelný.

 

Absolutním vítězem mezi studenty vysokých škol a designéry do 30 let se stal Michal Marko ze Slovenska, který vytvořil unikátní obal na potraviny, o jehož jedinečnosti vypovídá samotný název: Eat your Food, Grow a Plant, Save a Planet.

Tuto misku na potraviny z biodegradovatelného materiálu lze využít nejen k přenesení pokrmů, ale současně k zasazení semínek ukrytých pod etiketou. A po vyklíčení mohou být spolu s nádobou zasazeny do země.

 

2. místo patří Petře Vlčkové za její nádobu k bezpečnému sběru injekčních stříkaček pro adiktologické pracovníky.

 

 

A jako 3. se umístili Ondřej Elfmark a Jakub Lekeš s jídelním pouzdrem na cesty, kde nechybí květina ani virtuální propojení s někým blízkým.

 

Mladý obal je soutěž v obalovém designu určená mladým tvůrcům do 30 let. Soutěž si od svého založení v roce 1996 vydobyla mezinárodní reputaci a výrazné postavení mezi soutěžemi pro mladé designéry. Každý rok se do ní hlásí několik set účastníků z několika desítek zemí světa.

Letošní oceněné práce na téma take away jsou od 4. června do 4. července 2014 k vidění v galerii CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1.

Následně se výstava Mladého obalu 2014 vydá na cesty po středoevropských galeriích. V galerii CZECHDESIGN i během výstav bude k dostání také katalog soutěže, jehož autorkou je grafická designérka Tereza Bierská.

Zdroj: CZECHDESIGN a Mladý obal

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN DESIGN OBALY OBAL CZECHDESIGN MLADÍ DESIGNÉŘI VÝSTAVA 2014

Související články

Krásné a stylové obaly nejen pro Macbooky

Krásná a stylová pouzdra přijdou vhod především při cestování nebo jakémkoliv přemisťování, protože ochrání váš drahocenný notebook proti poškrábání, prachu a mechanickému poškození, ale zároveň doplní váš formální i neformální styl. Který bude pro vás ten pravý? 

 

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Trendy v obývacím pokoji 2021/2022 podle NATUZZI EDITIONS

Interiérový design má velký vliv na psychickou pohodu a po období, kdy jsme na delší dobu uvízli ve svých domovech, si to uvědomujeme mnohem intenzivněji. Pokud nás pandemie něco naučila, je to hlubší poznání toho, že náš domov je náš hrad a oáza.

Celý článek