dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Móda na cestách v Toskánsku - den čtvrtý

Přidat na Seznam.cz
Dneska jsme si dali se vstáváním pěkně na čas. Venku sice svítilo sluníčko, ale my jsme neměli kam spěchat. Přeci jen jsme na pracovní DOVOLENÉ a spoustu "práce" jsme už zvládli, dost toho viděli a nafotili. Vlastně největší dilema tohoto rána bylo, co si dáme k snídani.

Všem svým spolubydlícím jsem orestovala šunku a udělala míchaná vajíčka. Italský chlebík nám prazvláštně přes noc ztvrdnul na kámen. Já jsem ale měla chuť na sladkou snídani, tak přišla konečně na řadu ovesná kaše s čokoládou přivezenou z Prahy. Oříšky a jahody už doplnily skvělou chuť. U ranní kávy jsme zasedli nad plánem dne. I když krásně svítilo sluníčko, nebylo zrovna teplo, tak vyhrálo starobylé městečko San Gimignano vzdálené asi tři čtvrtě hodiny autem. A protože jsme se nechtěli nikam hnát, udělali jsme si pohodové dopoledne na baráčku.

Vyrazili jsme až před dvanáctou hodinou, ale došlo nám, že za chvíli začne siesta a že by to chtělo zajít na obídek. Mně stačí běžně obědvat kolem druhé odpolední, ale na to si Italové nehrají. Odbije jedna hodina, prostě a jednoduše zamknou na petlici a šmytec! Měli jsme velké štěstí, že nám u silnice padla do oka klasická italská restaurace Tenuta Torciano Winery, kde se prodávají i vína, oleje a Balsamica. Stylové prostředí, skvělé čerstvé těstoviny, bruschetty a vynikající olivový olej s chlebíkem - v podstatě jedno z mých nejoblíbenějších jídel, jsem skromná ;-) Trochu oleje, posolit a je to! Prosecco tu nalévají automaticky bez vyzvání. Dalším velkým úspěchem bylo, že jsem si při placení kartou vzpomněla na svůj PIN. Kreditku používám zřídka a když už, platím spíš nízké částky, kdy PIN nepotřebuju...

Dojeli jsme do San Gimignana a takový nával jsme nečekali. Jak někde parkují autobusy blízko turistické "atrakce", je jasné, že se jedná o profláklé místo. A když už mají autobusy svoje parkoviště, je to tutovka! Ani nevím, jak se nám to podařilo, ale náhodičkou jsme zaparkovali na parkovišti, které bylo zrovna jako jediné neplacené. No jupí, ušetřili jsme na zmrzku!

Vystoupali jsme, jako snad každý den, do strmého kopce k hradbám, a protože se nás studený vítr drží jako klíště, byli jsme rádi, že jsme opět zahřáli faldíky. Uličky dost připomínaly Certaldo, ale bylo tu spoustu kaváren a krámky se suvenýry střídaly butiky a vůbec obchůdky s různým zbožím. Samozřejmě tu bylo i spoustu turistů a návštěvníků. I přesto bylo tohle místo velmi fotogenické a my už jsme začali vymýšlet focení pro tento den. Na samém vrcholku se nám zalíbil malý parčík s olivovníky a nádherným výhledem na krajinu. Neváhali jsme a pustili jsme se do díla, což znamená rychlý převlek do předem vybraného modelu, přepudrování a velkou otužilost. Zvláštní, jak psychika funguje, ale po tom, co jsem odložila pár vrstev oblečení, mi vlastně bylo tepleji. Během focení se s námi dala do řeči sympatická malířka, která obdivovala naše klobouky a pak byla i dost zvědavá, co to vlastně tropíme. Do focení v triku se odvážila i naše nejmladší členka výpravy Eliška. 

 

Je jasné, že jsme se pak museli jít zahřát teplou čokoládou do malé romantické kavárny a následoval další převlek a přechod dlážděnou ulicí na neskutečně vysokých podpatcích. A víte co? I když jsem byla vystajlovaná, chodila jsem jako s houserem, stejně jedinou pozornost na sebe strhával ten malý chlupáč Chico. Nejen, že si na něj pořád ukazovali, přeladili na pištivé hlásky a šišlání, ale mnozí se s ním museli i vyfotit. Ještě, že vuuubec nežárlím!

 

Ošlehaní studeným větrem za celé odpoledne jsme se připotáceli k autu a s úlevou nasedli do auta. Už jsem se těšila, jak si schrupnu, ale s podivem jsme si skvěle povídali až domů. Hlavně tedy o tom, co budeme mít k večeři. Ale s tou nás překvapil Pepík, který zajistil výborné pizzy. S chutí jsme si ji schroupali u televize a odpočívali. Skvělý a opět aktivní den jsme ještě završili vynikajícími mini croissanty s nugátem. Příští týden máme fotit novou kolekci plavek. To vážně nechci vidět..

Přidat na Seznam.cz
Móda na cestách BARBORA MOTTLOVÁ SI_TOSKANSKO TOSKÁNSKO ITÁLIE jOSEF KURKA

Související články

Udržitelné cestování

Nevíte, kam zavítat toto léto na dovolenou a nebo jen na chvilkový únik do přírody? My vám poradíme a nemusíte cestovat daleko za svým vysněným odpočinkem.

Celý článek

Barbora Mottlová představuje svůj vlastní Merch - free to Be Me

Bára Mottlová je bezesporu žena činu. Od herečky a zpěvačky, přes modelku až po pokladní? Rozhodně ano! Mrkněte na její první limitovanou edici denim bundiček.

Celý článek

Letošní dovolenou si budeme užívat v Česku

Vzhledem k nejisté situaci kolem pandemie a všeobecně omezeným možnostem cestování po světě, bude hodně lidí měnit plány na letní dovolenou. Hranice mnoha států jsou stále uzavřené, letiště výrazně omezila provoz, ne všude fungují hotely nebo stravovací zařízení, proto mnoho rodin  i jednotlivců bude volit dovolenou v České republice.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Sí, Italy aneb objevte kouzlo slunečného Toskánska

Kraj plný gastronomických skvostů a architektury, kde na každém rohu voní olivové háje, vinohrady a výborné pokrmy. Sí, Italy je cestovatelský projekt, který svým zákazníkům ukazuje krásy vřelého Toskánska.

Celý článek

Nejkrásnější kostýmy z Felliniho filmů

Jeden z nejslavnějších režisérů všech dob, držitel pěti Oscarů, italský rodák Federico Fellini, by 20. ledna 2020 oslavil své sté narozeniny. Pojďme si připomenout nejkrásnější šaty, které se objevily v jeho filmech.

Celý článek

Josef Kůrka a jeho plány do budoucna

I účast v neobyčejně obyčejné soutěži Muž roku může změnit váš život. Stejně tak se to stalo Josefovi Kůrkovi, který od té doby ušel velký kus cesty. Zeptali jsme se ho na jeho práci, soukromý život i na to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Křest klipu herečky a zpěvačky Báry Mottlové - Udělej mi to

Konečně se fanoušci a příznivci Báry Mottlové dočkali. Půvabná herečka, zpěvačka a moderátorka slavnostně pokřtila svůj první videoklip. Nechyběl Muž roku Josef Kůrka, Zdeněk Troška a mnoho dalších. 

Celý článek