dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Móda na cestách v Toskánsku - den šestý

Přidat na Seznam.cz
Tohle ráno bylo opravdu lenivé a pozvolné... Vždyť už jsme toho za necelý ten týden hodně procestovali, poznali, nafotili a snědli...

Proto dnes nebyl žádný velký kvalt, i když plán jsme měli skvělý - přírodní termální lázně Saturnia. K snídani jsme si každý ulovili něco jednoduchého jako jogurt s ovocem nebo ovesnou kaši a trochu se poflakovali. Vždyť ono sbalit ručník a plavky není tak náročné. 

Vyrazili jsme až kolem jedenácté a měli jsme před sebou dvě a půl hodiny cesty podle navigace. Protože se blížila odpolední siesta, rozhodli jsme se, dát si pizzu v Grossetu - v tom městě ;-) K našemu překvapení byla silnice, po které jsme měli jet, uzavřena. Tak jsme hledali alternativu, protože jak se zdá, tady Toskánci nemají ve zvyku značit vhodné objížďky. Trochu jsme tedy museli improvizovat. Výsledkem toho byla cesta serpentýnama asi ještě o půl hoďky delší. Noo, nám vzadu v autě nebylo úplně nejlépe..

Když jsme dorazili do městečka Grosseta, které před příjezdem do centra působilo jako prázdninové nebo lázeňské místo, pokochali jsme se krásnou architekturou a kouzlem postranních uliček. Hlavně jsme ale hledali tu pizzu! Zdálo se, že jsme přišli akorát na začátek siesty, a tak jsme nakonec zapadli do bistra, kde se podle všeho scházeli studentíci na pizzu prodávanou po kouskách v menu s limonádou. Proč ne! Měli jsme už pěkný hlad a ta pizza nebyla vůbec špatná.

Pak už jsme se všichni těšili do teplých vodopádů a vyrazili jsme ještě na hodinovou jízdu. Když jsme pak uviděli lázničky dole pod kopcem z auta, vyjekli jsme všichni: "wow!"

Krásná perleťová voda a pár koupajících se lidí. No, pravda, nebylo jich úplně málo, ale čekala jsem daleko větší davy. Rozprostřeli jsme si deku a ručníky a zahaleni jsme vklouzli do plavek. Všichni se rozprchli do horkých přírodních bazénků plných kamínků a já s pejskem zůstala hlídat věci. Po chvilce dovádění ale přišel Pepa s Eliškou a šli jsme fotit. Chico nedal jinak a šel s námi. Dokonce se i poprvé odvážil do vody. Byl ale docela silný proud, takže nějaké plavání pro začátečníky nebylo možné. Stejně byl na mě tak přisátý a zvědavě pokukoval, co se kolem něho děje, že o plavání neměl zájem. Teplá voda pramenů takhle venku v přírodě byla neskutečně příjemná. Moc jsme si to rochnění užili.

Navečer jsme pak vyrazili domů a po celém dni už jsme vzdali i večeři v restauraci a zalezli jsme si raději k televizi s další pizzou, domácími těstovinami a obloženým talířem šunkami a sýry. Prostě taková domácí italská pohodička. A zítra? Už balíme..

Přidat na Seznam.cz
BARBORA MOTTLOVÁ Móda na cestách jOSEF KURKA SI_TOSKANSKO TOSKÁNSKO

Související články

Udržitelné cestování

Nevíte, kam zavítat toto léto na dovolenou a nebo jen na chvilkový únik do přírody? My vám poradíme a nemusíte cestovat daleko za svým vysněným odpočinkem.

Celý článek

Barbora Mottlová představuje svůj vlastní Merch - free to Be Me

Bára Mottlová je bezesporu žena činu. Od herečky a zpěvačky, přes modelku až po pokladní? Rozhodně ano! Mrkněte na její první limitovanou edici denim bundiček.

Celý článek

Letošní dovolenou si budeme užívat v Česku

Vzhledem k nejisté situaci kolem pandemie a všeobecně omezeným možnostem cestování po světě, bude hodně lidí měnit plány na letní dovolenou. Hranice mnoha států jsou stále uzavřené, letiště výrazně omezila provoz, ne všude fungují hotely nebo stravovací zařízení, proto mnoho rodin  i jednotlivců bude volit dovolenou v České republice.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Sí, Italy aneb objevte kouzlo slunečného Toskánska

Kraj plný gastronomických skvostů a architektury, kde na každém rohu voní olivové háje, vinohrady a výborné pokrmy. Sí, Italy je cestovatelský projekt, který svým zákazníkům ukazuje krásy vřelého Toskánska.

Celý článek

Josef Kůrka a jeho plány do budoucna

I účast v neobyčejně obyčejné soutěži Muž roku může změnit váš život. Stejně tak se to stalo Josefovi Kůrkovi, který od té doby ušel velký kus cesty. Zeptali jsme se ho na jeho práci, soukromý život i na to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Křest klipu herečky a zpěvačky Báry Mottlové - Udělej mi to

Konečně se fanoušci a příznivci Báry Mottlové dočkali. Půvabná herečka, zpěvačka a moderátorka slavnostně pokřtila svůj první videoklip. Nechyběl Muž roku Josef Kůrka, Zdeněk Troška a mnoho dalších. 

Celý článek

Chystáte se na Slovensko? Ubytujte se i v létě v Bešeňové, nebudete litovat!

Kdo by o Bešeňové neslyšel? Pramen energie v srdci Liptovského kraje vám dobije baterky a poskytne perfektní útočiště na pár dní volna. Přesvědčili jsme se o tom na vlastní kůži!

Celý článek