dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Móda nám plní sny, tvrdí majitelky butiku Ral Style

Lucie Mihalová a Renata Kopnická jsou sestry, které se nebály začít společně podnikat a otevřely si butik s módou v jižních Čechách. My jsme se rozhodli je vyzpovídat.  

Líbí se nám, že svou poctivou prací a láskou k módě dokázaly uspět i v ne zcela ideálních podmínkách. Lucie a Renata jsou rodačky ze Strakonic. Toto město dobře znají a mají i představu o potřebách místních žen. Jejich první obchod tedy spatřil světlo světa právě zde. Místo s počtem obyvatel čítajícím necelých třicet tisíc a v podstatě bez možnosti zakoupení stylového oblečení, se pro ně stalo výzvou. A to, že se jí postavily čelem, dokazuje jejich vzkvétající butik a příprava openingů několika další poboček po celé ČR.

Móda nám plní sny

 

Lucie, Renato, jak se zrodil nápad otevřít si váš vlastní obchod s módou? 

Lucka: Bylo to spontánní. Jednoho dne při rodinném obědě jsme se bavily o životě, o tom, co by každá z nás ráda dělala (mně zrovna končila mateřská dovolená a Renča také přemýšlela o změně zaměstnání) a napadlo nás... co zkusit podnikání společně? A protože nás od malička móda hodně baví, otevření vlastního butiku byla jasná volba.

Být svou vlastní paní a celé dny se zabývat krásnými šaty, to zní jako sen téměř pro každou ženu. Ne každá ho však zrealizuje, protože za takovým projektem stojí i spousta těžkostí a chce to pevnou vůli a odhodlání. Musely jste i vy překonávat nějaké problémy?

Lucie: Být svou vlastní paní je super a jsme za to opravdu moc šťastné, protože obě máme rodinu, dvě malé děti a jak každá maminka ví, skloubit práci a rodinu dohromady není vždy jednoduché. 
Renata: Problémy překonáváme dnes a denně. Učíme se na sobě pracovat, zdokonalovat se a povzbuzujeme jedna druhou k lepším pracovním výkonům. Nic z toho bychom nedokázaly bez podpory našich manželů a rodičů, kteří nám věří v tom, co děláme. Ano, prožíváme svůj sen, protože to, co jsme si vysnily, se nám plní.

 

Neměly jste obavy ze společného podnikání? Přece jen co člověk, to názor a najít společnou řeč může být někdy složité i v rodině.

Lucie: Obavy ze společného podnikání žádné nebyly, protože se známe a stoprocentně si důvěřujeme. Ale dohady? Ty jsou na denním pořádku. Bez těch by to u nás ani nešlo, protože... co se škádlívá, rádo se mívá a u nás to platí dvojnásob.
Renata: Má to však i své výhody. Každá máme jiný vkus a trochu jiný pohled na módu. Ve finále se vlastně skvěle doplňujeme.

Víme, že jste obě rodačky ze Strakonic a také, že jste velice stylové dámy. Jaká jsou ale vaše původní povolání? Souvisejí s módou?

Obě: Stylové dámy? Teď jsi nás pobavila. Móda nás opravdu baví, ale že bychom byly zase až tak stylové, to si nepřijdeme.
Lucka: Renča, co se týká studijního zaměření, byla našemu podnikání o něco blíž. Studovala střední integrovanou školu obchodní v Českých Budějovicích a já jsem vyučená kadeřnice a absolvovala jsem také vizážistické kurzy. Je pravda, že mé původní povolání díky své kreativitě s módou vlastně hodně souvisí.  

Jaký typ módy prodáváte? A co všechno si u vás můžou zákaznice pořídit? Je to jen oblečení nebo i doplňky?

Renata: Vyzkoušely jsme spoustu značek, ale nakonec nás nejvíce oslovila módní značka Top Secret, do které jsme se doslova zamilovaly. Tato značka nabízí dámskou ale i pánskou kolekci a také doplňky. Můžete se u nás obléci doslova od hlavy až k patě. Stylově bychom ji charakterizovaly jako sportovně-elegantní. Oblečení značky Top Secret je originální, kvalitní a co je velice sympatické, cenově stále velmi přijatelné. Líbí se nám také, že jednotlivé kousky oblečení z celé kolekce jdou vzájemně skvěle kombinovat. Kolekce jsou rozděleny do dvou linií - Casual a City.

V čem tkví kouzlo vašeho úspěchu? Věnujete klientkám nějakou speciální péči? Vím, že jste pro ně nedávno připravily módní přehlídku přímo v obchodním centru, kde sídlíte a pravidelně je odměňujete za věrnost různými dárečky.

Lucie: Módní přehlídka měla velký úspěch, což nás nadchlo a rády bychom z toho udělaly tradici. Svých zákazníků si velice vážíme a rády je hýčkáme. Jejich přízeň odměňujeme různými dárečky v podobě náramků, dárkových poukazů a snažíme se vymýšlet i různé akce a soutěže. Jsme si vědomy toho, že bez spokojených zákazníků by to nešlo.

A nemohu se nezeptat na vaše plány do budoucna. Zaslechla jsem, že budete expandovat do dalších měst. Co vás čeká v nejbližší době?

Lucie: Velkým cílem je rozšíření našich butiků do dalších měst. V současné době již máme za sebou spoustu prohlídek, ale jak se říká, nic se nemá uspěchat. Obě věříme, že na nás ty pravé prostory čekají. Musíme prostě cítit, že je to to pravé.
Renata: A čím vás chceme překvapit? Chystáme rekonstrukci našeho strakonického butiku a zároveň ho rozšířit o již zmiňovanou pánskou modu.

Obě: Určitě bychom rády poděkovaly všem, kteří s námi spolupracují a našim milým zákazníkům.

RaL Style

DÁMSKÁ MÓDA ROZHOVOR RAL STYLE MÓDNÍ PŘEHLÍDKA DÁMSKÁ KOLEKCE

Související články

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Legendární outfity Rachel z Přátel

Rachel a americký sitcom Přátelé zná asi každý. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob stále žije v našich srdcích a my se k příběhům šesti přátel rádi vracíme. Pojďme se tedy podívat na legendární outfity Rachel Green.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Prabal Gurung vzal diváky v nové kolekci na spirituální dobrodružství

V nové podzimní kolekci s názvem 'Hippie Trail' singapurského návrháře Prabala Gurunga se snoubila kultura s módou. A jelikož designér během let hojně cestoval, sbírka byla rozmanitá a pánským i dámským zákazníkům má co nabídnout.

Celý článek

Na valentýnskou limitovanou kolekci baretů Tonak si můžete nechat vyšít pusinku, srdíčko nebo xoxo

Uvažujete o rozšíření své sbírky kloboučků, baretů či čepic? Zavítejte bez odkladu ke značce Tonak! Nebudete litovat.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek