dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Móda a technologie

Přidat na Seznam.cz
Nové technologie jsou v módě. Kromě Google glass nebo chytrých hodinek se už dlouho nosí také funkční sportovní oděvy. A v budoucnu se high-tech prvky objeví i na oblečení pro každodenní nošení.

Mezi nejpraktičtější modely patří "nabíjecí" šaty s variabilními solárními panely. Start-up Wearable Solar používá technologii umožňující nabít váš mobilní telefon nebo jinou elektroniku, pokud budete v oděvu hodinu na slunci.

Nejen funkční, ale i inteligentní může být sportovní spodní prádlo. Podprsenka Numetrix má zabudovaný miniaturní vysílač, podle kterého dokáže přilnout k tělu v závislosti na srdeční frekvenci.

Díky unikátní technologii zaměřující lidský pohled, mohl designér Ying Gao vytvořit šaty, které se hýbou, pokud se na ně někdo dívá. Kromě toho ve tmě svítí, protože jsou na povrchu pokryté fotoluminiscenční vrstvou.

Oděvy z řady Rainbow Winters pak dokážou reagovat na okolní prostředí. Šaty z holografické kůže světélkují podle toho, jak hraje hudba a plavky zase reagují na světlo změnou barvy prostřední části.

Na party budou ideální šaty nebo topy od luxusní německé značky Moon Berlin se svítícími ozdobami. Ty tvoří LED diody připojené na elektrický obvod ve speciálním materiálu spojeném s tkaninou.

Zdroj obrázků: cnbc.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÉ OBLEČENÍ TRENDY NOVÉ TECHNOLOGIE HIGH-TECH

Související články

Příprava šatníku na léto

Rok uběhl jako voda a o slovo se opět začíná hlásit teplé počasí. Nastal čas otevřít skříně a zjistit, jestli vám v nich nechybí základní kousky jako kraťasy, tílka nebo plavky.

Celý článek

Trendy kousky, které máte doma, ale netušíte, že společně budou fungovat

Nenechte se strhnout vlnou nákupní absence a bezmyšlenkovitě neutrácejte. Zkuste se nejprve porozhlédnout, co vlastně všechno ve svém šatníku máte.

Celý článek

Shackets. Košile nebo bunda? Jarní nezbytnost vašeho šatníku

Shackets je jedním z posledních trendů, který pohltil sociální sítě, ale také ulice všech velkých metropolí. Nechte se inspirovat a na jaro si pořiďte podobný kousek.

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

Kouzlo nadčasovosti: Trendy, které nestárnou

Někdy je malé poohlédnutí do minulosti příjemnou záležitostí. A v módním průmyslu to platí obzvlášť! Vybrali jsme pro vás jen hrstku trendů, které byly vytvořeny v 70. letech a spousta z nich obstojí i dnes.

Celý článek

Triko s vycpanými rameny je velkým hitem

Pro někoho ošklivé triko, pro jiného krásný kousek do šatníku. Vycpaná ramena se opět vrací do módy. I když se tohle triko bez rukávů stalo hitem léta, tak jsou na něj názory rozdílné.

Celý článek

Levné a přitom kvalitní oblečení z Číny – kde jej koupit?

Při hledání kvalitního oblečení u čínských výrobců je důležité si uvědomit, že existuje důvod, proč je oblečení z Číny tak levné. Může se jednat o použití levnějších materiálů, nekvalitní střih či špatné číslování. To zároveň ovšem neznamená, že každý levný kousek oblečení z Číny je automaticky nekvalitním výrobkem. Koneckonců, i mnoho velkých, světově známých značek vyrábí své oblečení v Číně. 

Celý článek

Jak docílit přirozeného obočí

Obočí. Jedno velké téma, které rozdělí ženy minimálně na dvě skupiny. Ty, které ho řeší a ty, které se o jeho úpravu vůbec nezajímají. My vám ukážeme několik jednoduchých triků, a hlavně skvělé produkty, se kterými budete chtít vaše obočí upravovat každý den. Dokonalé obočí totiž dokáže divy.

Celý článek