dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Móda v podání středoškoláků

Přidat na Seznam.cz
Kolekce inspirovaná Afrikou, ušitá z autentických textilních materiálů, vznikala pod odborným pedagogickým vedením a Afrika z ní skutečně přímo dýchá.  

Minulý týden byl plný absolventských a studentských přehlídek, kde studenti představili své klauzurní bakalářské nebo diplomové práce. Nesmíme ale zapomenout ani na střední odborné školy a na nejmladší návrhářské naděje.

V úterý takto zorganizovali módní přehlídku svých ročníkových prací studenti Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze.

Organizaci přehlídky si vzala na svá bedra Barbora Červová a o grafické řešení vizuálu přehlídky se postaral Ondřej Priadka.

Modelky a veškeré vystupující si studentky zajišťovaly samy, stejně tak choreografii uzpůsobila každá ze studentek přímo svému modelu.

Diváci, kteří přišli skutečně v hojném počtu, se tak mohli lépe vcítit do příběhů, které jednotlivé modely vyprávěly.

Nápříklad model Veroniky Svoilkové znázorňoval příběh otrokyně, která sní o svobodě. Lucie Lesetická se inspirovala písečnou bouří, model Kateřiny Priadkové značil splinutí s Afrikou a Sabina Boháčová zase našla inspiraci v ženě-bojovnici.

Atmosféru přehlídky dovedl k dokonalosti hudební doprovod v podání afrických bubnů.

Jednotné téma Afriky s využitím techniky výšivky pojaly budoucí designerky rozličně a k vidění byla pestrá škála nápadů.

Zdroj: SUŠTŘ

Přidat na Seznam.cz
STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA SUŠTŘ U PŮJČOVNY STUDENTI DOMÁCÍ TVORBA

Související články

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek