dnes je 06.07.2022

Modelace postavy laserovou liposukcí a přenosem vlastního tuku se stává velmi oblíbenou procedurou

Přidat na Seznam.cz
Celá řada žen, ale i mužů, by ráda na svém těle někde pár centimetrů ubrala a jinde zase přidala. Často se ale bojí, jenže s laserovou liposukcí vůbec nemusí!

Klinika LaserPlastic (klinika prim. MUDr. Marty Moidlové) je jedno z nejdéle fungujících pražských pracovišť. Již přes 15 let provádí veškerou škálu výkonů estetické chirurgie, dermatologie a korektivní dermatologie. Prakticky stejnou dobu se pracoviště specializuje na moderní metody pro modelaci postavy. Disponuje špičkovým vybavením pro tumescentní, vibrační a především laserovou liposukci.

Specialista, MUDr. Martin Tománek, který již přes 6000 modelačních výkonů provedl, o těchto technikách říká: „Obecně jde o velmi šetrné a pro klienta nenáročné výkony, které všechny umí velmi dobře redukovat objem a dělat hezké tvary. Osobně preferuji laserovou liposukci, protože je nejšetrnější a navíc hezky vypíná kůži a zaručuje tak mladistvý vzhled upravovaných oblastí“.

Principem laserové liposukce je rozpouštění tukových buněk podkožně zavedeným laserovým vláknem, poté odsávání velmi tenkými (cca 1-2 mm v průměru) vibračními kanylkami a nakonec vypínání kůže, též pomocí laseru. Upravovat tvar těla lze takto zcela štíhlým jedincům stejně dobře jako silnějším osobám. Klienti mohou být ženy i muži prakticky bez věkového omezení. Výkon probíhá v sedoanalgesii nebo pouze v lokální anestesii. Není nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost, výkon je jednorázový a není třeba jej opakovat. Nezanechává jizvy, nepoužívají se stehy. Rekonvalescence je rychlá, nošení elastického prádla pouze 12 dnů, omezení sportů 4 dny.


„Umíme takto modelovat prakticky všechny oblasti - boky, břicho, zevní a vnitřní stehna, přední stehna a kolena, hýždě, paže, podbradky, podprsenkové valy, záda, lýtka, kotníky, podbřiško, mužská prsa. Tuku získaného z takto modelovaných oblastí lze využít k vylepšení lokalit jiných, například pro zvětšení prsou. Mluvíme o takzvaném transferu tuku (přenosu vlastního tuku na jiné místo), technice, která v posledních letech zaznamenala velkou modernizaci způsobu provedení i instrumentaria pro výkon“, říká MUDr. Martin Tománek.

Principem této metody je šetrný odběr tukové tkáně drobnými odběrovými kanylkami s nízkým podtlakem. Laser se tentokrát nesmí použít, aby tkáň nebyla termicky znehodnocena. Následuje "čištění" tukových buněk ve speciálním dialyzačním vaku. Tím se zbavujeme nežádoucích příměsí - tkáňových tekutin, anestetického roztoku a krve. Poté následuje rovnoměrné rozprostření buněk do daných oblastí. Děje se tak pomocí speciálních dávkovačů opatřených velmi tenkými aplikačními kanylkami, které zajišťují přirozené rozptýlení i optimální dávku a možnost pracovat v povrchových i hlubokých vrstvách po malých dávkách tuku. Výsledkem je potom nejen zvětšení, ale především tvar podle představ klienta a operatéra. V neposlední řadě tento postup nenechává jizvy a zajišťuje dobrou životnost tuku s nesrovnatelně menšími úbytky objemu, než tomu bylo v minulosti.

Technika přenosu vlastního tuku je vhodná především pro jedince, kteří nejsou rozhodnuti pro užití umělých materiálů. Důvodem může být nízký věk, strach z umělých materiálů či obavy z jeho nutných výměn, nepochopení u partnera či neochota se mu svěřovat, strach z bolestivosti výkonu aj.  Volba transferu je vhodná hlavně pro ty, kteří nebazírují na extrémním zvětšení dané oblasti a preferují spíše hezký tvar, přirozený vzhled a "nezanechání stop po výkonu". Výhodou jsou i krátká a nebolestivá rekonvalescence, zdravotní bezrizikovost výkonu a relativní finanční úspora za "cizí materiály"

Technicky i finančně náročnější variantou je transfer tuku obohaceného o kmenové buňky. Popis provedení je však rozsahem nad rámec tohoto pojednání a může být uveden v samostatném sdělení.

Zdroj: laserplastic.cz

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA LASERPLASTIC KRÁSNÁ POSTAVA LIPOSUKCE LASEROVÁ LIPOSUKCE LASER PLOCHÉ BŘÍŠKO OBEZITA

Související články

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek