dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Modelace postavy laserovou liposukcí a přenosem vlastního tuku se stává velmi oblíbenou procedurou

Přidat na Seznam.cz
Celá řada žen, ale i mužů, by ráda na svém těle někde pár centimetrů ubrala a jinde zase přidala. Často se ale bojí, jenže s laserovou liposukcí vůbec nemusí!

Klinika LaserPlastic (klinika prim. MUDr. Marty Moidlové) je jedno z nejdéle fungujících pražských pracovišť. Již přes 15 let provádí veškerou škálu výkonů estetické chirurgie, dermatologie a korektivní dermatologie. Prakticky stejnou dobu se pracoviště specializuje na moderní metody pro modelaci postavy. Disponuje špičkovým vybavením pro tumescentní, vibrační a především laserovou liposukci.

Specialista, MUDr. Martin Tománek, který již přes 6000 modelačních výkonů provedl, o těchto technikách říká: „Obecně jde o velmi šetrné a pro klienta nenáročné výkony, které všechny umí velmi dobře redukovat objem a dělat hezké tvary. Osobně preferuji laserovou liposukci, protože je nejšetrnější a navíc hezky vypíná kůži a zaručuje tak mladistvý vzhled upravovaných oblastí“.

Principem laserové liposukce je rozpouštění tukových buněk podkožně zavedeným laserovým vláknem, poté odsávání velmi tenkými (cca 1-2 mm v průměru) vibračními kanylkami a nakonec vypínání kůže, též pomocí laseru. Upravovat tvar těla lze takto zcela štíhlým jedincům stejně dobře jako silnějším osobám. Klienti mohou být ženy i muži prakticky bez věkového omezení. Výkon probíhá v sedoanalgesii nebo pouze v lokální anestesii. Není nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost, výkon je jednorázový a není třeba jej opakovat. Nezanechává jizvy, nepoužívají se stehy. Rekonvalescence je rychlá, nošení elastického prádla pouze 12 dnů, omezení sportů 4 dny.


„Umíme takto modelovat prakticky všechny oblasti - boky, břicho, zevní a vnitřní stehna, přední stehna a kolena, hýždě, paže, podbradky, podprsenkové valy, záda, lýtka, kotníky, podbřiško, mužská prsa. Tuku získaného z takto modelovaných oblastí lze využít k vylepšení lokalit jiných, například pro zvětšení prsou. Mluvíme o takzvaném transferu tuku (přenosu vlastního tuku na jiné místo), technice, která v posledních letech zaznamenala velkou modernizaci způsobu provedení i instrumentaria pro výkon“, říká MUDr. Martin Tománek.

Principem této metody je šetrný odběr tukové tkáně drobnými odběrovými kanylkami s nízkým podtlakem. Laser se tentokrát nesmí použít, aby tkáň nebyla termicky znehodnocena. Následuje "čištění" tukových buněk ve speciálním dialyzačním vaku. Tím se zbavujeme nežádoucích příměsí - tkáňových tekutin, anestetického roztoku a krve. Poté následuje rovnoměrné rozprostření buněk do daných oblastí. Děje se tak pomocí speciálních dávkovačů opatřených velmi tenkými aplikačními kanylkami, které zajišťují přirozené rozptýlení i optimální dávku a možnost pracovat v povrchových i hlubokých vrstvách po malých dávkách tuku. Výsledkem je potom nejen zvětšení, ale především tvar podle představ klienta a operatéra. V neposlední řadě tento postup nenechává jizvy a zajišťuje dobrou životnost tuku s nesrovnatelně menšími úbytky objemu, než tomu bylo v minulosti.

Technika přenosu vlastního tuku je vhodná především pro jedince, kteří nejsou rozhodnuti pro užití umělých materiálů. Důvodem může být nízký věk, strach z umělých materiálů či obavy z jeho nutných výměn, nepochopení u partnera či neochota se mu svěřovat, strach z bolestivosti výkonu aj.  Volba transferu je vhodná hlavně pro ty, kteří nebazírují na extrémním zvětšení dané oblasti a preferují spíše hezký tvar, přirozený vzhled a "nezanechání stop po výkonu". Výhodou jsou i krátká a nebolestivá rekonvalescence, zdravotní bezrizikovost výkonu a relativní finanční úspora za "cizí materiály"

Technicky i finančně náročnější variantou je transfer tuku obohaceného o kmenové buňky. Popis provedení je však rozsahem nad rámec tohoto pojednání a může být uveden v samostatném sdělení.

Zdroj: laserplastic.cz

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA LASERPLASTIC KRÁSNÁ POSTAVA LIPOSUKCE LASEROVÁ LIPOSUKCE LASER PLOCHÉ BŘÍŠKO OBEZITA

Související články

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

Rozhovor s Ilonou Bittnerovou, která je velice uznávaná v oblasti ženské menstruace

Jako první do ČR přivezla a představila na trhu menstruační kalíšky. U toho nezůstala a nyní je specialistkou na všechny možné pomůcky od menstruačních kalhotek, mořských hub a jiných udržitelných ekologických potřeb.

Celý článek

Díky zdravé snídani nastartujete svůj den správným směrem

Se zdravou snídaní si zajistíte velké množství potřebných živin, vitamínů i minerálů. Pokud také patříte mezi ty, kteří snídani nemohou nebo nechtějí věnovat dostatek pozornosti, bude pro vás tohle řešení naprosto ideální.

Celý článek

Face roller a guasha pro krásnou pleť

Kdy jindy se rozmazlovat než právě přes vánoční svátky? Ženy určitě tyto produkty již koutkem oka zahlédly na sociálních sítích, ale v čem tkví jejich tajemství a jak fungují? Opravdu jde o malý zázrak pro vaši pleť?

Celý článek

Dopřejte své pleti to nejlepší z přírody s novou řadou ORGANIC WEAR dekorativní kosmetiky PHYSICIANS FORMULA®

Zima je obdobím, které je pro naši pleť velmi náročné. Ranní mrazíky a přebíhání do vyhřátých kanceláří dávají pokožce zabrat. Proto je vhodné sama sobě dopřát péči z naprosto čisté přírody. Hýčkejte svou pleť a ona vám to ráda vrátí.

Celý článek

Říjen je symbolem boje proti rakovině prsu. Věnujte svým ňadrům každý měsíc dostatečnou pozornost!

Párový orgán, který nás dokáže pořádně potrápit. Jen málokterá žena je s ním spokojená. Plní především funkci kojení, ale má i velmi důležitou estetickou a sexuální funkci.

Celý článek

Jak na detox? Hodně pít, vyhýbat se syrovým jídlům při únavě a večer hlavně - pořádně žvýkat!

Pravidelná očista a detoxikace těla je důležitým předpokladem pro zdravý trávicí systém, fungující metabolismus, silný imunitní systém a celkový pocit dobrého zdraví.

Celý článek

Kokosový olej jako skvělý pomocník nejen pro pleť i zuby

Sen každé z nás, mít jenom jeden kouzelný produkt, který funguje na vše. Levný, účinný a ještě když krásně voní. Co více si přát? Možná vás překvapí, na co vše můžete kokosový olej použít!

Celý článek