dnes je 19.03.2018 a svátek má Josef

Modelky promluvily o špatných podmínkách v módní branži

Špatné pracovní podmínky, rasismus a nevhodné zacházení... i takový je navenek blyštivý a dokonalý svět módy. 

Sexuální obtěžování

"Bohužel, někteří klienti si myslí, že jsme panenky na jedno použití. Když jsem začínala, pamatuji si na casting, kde padesát dívek v řadě čekalo jen v béžových tangách na malé černé šaty. Tam jsem si opravdu připadala jako kráva na farmě," zpovídá se otevřeně jedna z modelek webu models.com, která si přála zůstat z pochopitelných důvodů v anonymitě. Jedna z modelek Louis Vuitton zase vzpomíná na focení s nepříjemným stylistou: "Zažila jsem focení lookbooku, kde stylista, pomáhající mi se oblékat, využil příležitosti a sahal na mě více, než bylo zapotřebí. A tak to pokračovalo během celého focení. Zažila jsem spoustu nepříjemného převlíkání na veřejných místech a podobně, ale do teď si dokážu vybavit jeho nechutné ruce na svém těle."

Dlouhé čekání

Přes čáru dlouhé pracovní hodiny jsou pro módní průmysl bohužel typické. Známým se stal skandál značky Balenciaga, která nechala čekat svých 150 modelek ve tmě na schodišti přes tři hodiny. Modelky často nejen dlouho čekají, ale často není ani dost míst na sezení a žádná voda ani občerstvení. "Během London Fashion Weeku v roce 2016 se mi začala motat hlava po devadesáti minutách stání, aby si nás klienti mohli prohlédnout. Sešla jsem z pódia a řekla vedoucí castignu, že nemohu pokračovat, jinak omdlím. Pár metrů od nás zatím zvracela jiná modelka. Vedoucí mi odpověděla, ať se vrátím, jinak mi nezaplatí. Stejně nezaplatili," vzpomíná Sidney Gaston. 

businessoffashion.com ; models.com

ZE SPOLEČNOSTI MÓDNÍ SVĚT NOVINKY MODELKY #moda

Související články

AKTUÁLNĚ: Těhotenská kolekce Khloe Kardashian a beauty řada Victorie Beckham

Celebrtiy přicházejí s dalšími poutavými informacemi. Khloe Kardashian uvádí vlastní těhotenskou módu a Victoria Beckham se chystá na kosmetickou značku.

Celý článek

První TOP STAR & PLAYBOY PARTY hýřila dobrým jídlem a celebritami

Pozvánku, která nám na tuto historicky první událost přišla, jsme rozhodně nemohli ignorovat. Za Móda.cz musíme hodnotit, že se akce podařila na jedničku.

Celý článek

Poslední šance přihlásit se do České Miss 2018

Před námi je poslední casting. Proběhne už 17. března a jde o jedinečnou příležitost na přihlášení do prestižní soutěže Česká Miss 2018.

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Oblečení Seleny Gomez x Coach a korektory Kim Kardashian

Selena Gomez pracuje na oblečení ve spolupráci se značkou Coach a blíží se korektory KKW od Kim Kardashian. 

Celý článek

Jaké akce nepropásnout během Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Pražský Fashion Week začíná už tento týden s velmi pestrým programem. Připravili jsme si pro vás seznam akcí, které nesmíte propásnout.

Celý článek

Kolekce Gigi Hadid x Tommy Hilfiger ke koupi v ČR!

Zamilovali jste si stylovou kolekci Tommyho Hilfigera tvořenou ve spolupráci s Gigi Hadid? Teď si kousky z ní můžete koupit i v Česku. 

Celý článek

Známe další semifinalistky České Miss! Z brněnského castingu postoupilo 13 dívek

Další casting do prestižní soutěže České Miss je za námi. Z Brna postoupilo 13 dívek. Vítězky předchozích ročníků zaujaly v modelech návrháře Luďka Hanáka.

Celý článek

Na trh míří nový magazín pro mileniály ABOUT

Na český trh uvádí nakladatelství Burda nový titul určený pro mladou generaci. Ponese název About a bude se soustředit na design, módu, umění a lifestyle.

Celý článek