dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Módní dům Dior se nechává vézt láskou

Přidat na Seznam.cz
Luxusní francouzský módní dům zveřejnil svou novou kolekci hned po odprezentování kolekce Cruise 2021. Kolekce DIORAMOUR přináší nové zpracování klasických módních kousků, zejména doplňků zahalených láskou.

zdroj:dior.com

Kabelky, boty, šperky a další doplňky jsou v zamilované kolekci Dioramour směřovány do červené a bílé barvy na oslavu festivalu Oixi, který je známý jako čínský den svatého Valentýna. Připadá na 25. srpna a značka Dior tak vytvořila jednu kolekci navíc, speciálně pro tento den.

Za kolekcí stojí hlavní návrhářka značky Maria Grazia Chiuri, která vzdala poctu lásce a sentimentu, které jsou dnes podstatnější než kdy dříve. Také tím podtrhla hlavní hodnotu módního domu Dior. V prohlášení Maria Grazia Chiuri uvedla, že červená je barvou života, jak to kdysi řekl Christian Dior a puntíky jsou motivem, který měl stejně tak rád.

Výrazný vzor se tak promítl i na ikonické kabelky domu, včetně Lady D-Lite, Dior Book Tote a 30 Montaigne, jakož i vybraných kusů konfekčního a spodního prádla, šperků a dalšího. Kolekce bude k dostání od poloviny srpna ve vybraných buticích.

zdroj:dior.com

zdroj:dior.com

zdroj:dior.com

zdroj:dior.com

zdroj:dior.com

zdroj:dior.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DIOR CHRISTIAN DIOR DIORAMOUR ČÍNSKÝ SVÁTEK ZAMILOVANÝCH SVATÝ VALENTÝN

Související články

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek