dnes je 19.09.2020 a svátek má Zita

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Přidat na Seznam.cz
Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

zdroj: instagram.com / @kennethize

Limitovaná kolekce ve zcela speciální spolupráci bude na trh uvedena v dubnu 2021. Již z prvních informací je zřejmé, že se máme na co těšit.

„Kenneth sdílí vizi značky Karl Lagerfled v oblasti inovací, řemesel, kvality a autentičnosti. Velmi se těšíme na společné spuštění této kolekce,“ řekl generální ředitel módního domu, Pier Paolo Righi.

Návrhář Kenneth Ize používá tradiční západoafrické textilie, zejména staletou techniku tkaní zvanou „aso oke“. Z rukou tradičních tkalců a designérů z Nigérie vzniknou mimo jiné tuniky, šortky i mikiny. Návrhář Kenneth Ize debutoval se svou kolekcí na Paris Fashion week v únoru tohoto roku, a to hned za účasti topmodelky Naomi Campbell, která jeho show uzavírala posledním modelem a vyvolala velmi pozitivní ohlas. I spolupráce těchto dvou jmen pravděpodobně přinese něco velkého! Kolekce bude dostupná v dubnu 2021 ve vybraných obchodech Karla Lagerfelda i na webových stránkách značky.

zdroj: instagram.com / @kennethize

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA KARL LAGERFELD KENNETH IZE ŘEMESLO NAOMI CAMPBELL

Související články

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Kožedělník Jan Planička: Jakékoliv činnosti musíte věnovat deset tisíc hodin, abyste v ní byli skutečně dobří

Umíte si představit, že zabalíte práci v kanceláři a začnete se věnovat klasickému řemeslu? A co víc, že budete muset k práci používat vlastní ruce? Honza Planička do toho šel a nyní je z něj kožedělník se slibnou kariérou, prací, která ho baví a spokojenou duší.  

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Tatiana Kovaříková v podzimní kolekci ukazuje dualitu světa v duchu kvalitního minimalismu

Módní návrhářka Tatiana Kovaříková přináší aktuální kolekci Pre-Fall 2020 inspirovanou pro ni typickou kombinací černé a bílé barvy. Kontrasty s jednoduchými formami podtrhují ženskou siluetu.

Celý článek

Nová podzimní kolekce Atelier Versace je milostným dopisem k sebevědomí

Donatella Versace v nové podzimní a zimní kolekci 2020 oslavovala moderní ženy a muže. Při vytváření se inspirovala nejen lidmi kolem sebe, ale také přírodou a abstraktním uměním. 

Celý článek

Josefina Bakošová se inspirovala k nové kolekci triček na Šumavě

Novinky ve svém obchodě vyměnila Josefína Bakošová v době karantény za Šumavu. Díky tomu vznikla kolekce triček s názvem „Lesem, Mechem, Lišejníkem“.

Celý článek