dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Přidat na Seznam.cz
Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

zdroj: instagram.com / @kennethize

Limitovaná kolekce ve zcela speciální spolupráci bude na trh uvedena v dubnu 2021. Již z prvních informací je zřejmé, že se máme na co těšit.

„Kenneth sdílí vizi značky Karl Lagerfled v oblasti inovací, řemesel, kvality a autentičnosti. Velmi se těšíme na společné spuštění této kolekce,“ řekl generální ředitel módního domu, Pier Paolo Righi.

Návrhář Kenneth Ize používá tradiční západoafrické textilie, zejména staletou techniku tkaní zvanou „aso oke“. Z rukou tradičních tkalců a designérů z Nigérie vzniknou mimo jiné tuniky, šortky i mikiny. Návrhář Kenneth Ize debutoval se svou kolekcí na Paris Fashion week v únoru tohoto roku, a to hned za účasti topmodelky Naomi Campbell, která jeho show uzavírala posledním modelem a vyvolala velmi pozitivní ohlas. I spolupráce těchto dvou jmen pravděpodobně přinese něco velkého! Kolekce bude dostupná v dubnu 2021 ve vybraných obchodech Karla Lagerfelda i na webových stránkách značky.

zdroj: instagram.com / @kennethize

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA KARL LAGERFELD KENNETH IZE ŘEMESLO NAOMI CAMPBELL

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek