dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Módní guru dam - Jaroslava Procházková

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka na své prezentaci nové kolekce ukázala jak elegantně a podle kterých nových trendů, by se měly oblékat dámy v letech. Pohodlná casuel móda, která neurazí ani do kanceláře.

Kabáty na nadcházející podzimní a zimní sezónu - vzory, struktura, pruhy a převládající černá. Francouzský chic, etno potisky evokující Afriku, úplety, úpletové kabátky, šaty, svetry - BARVY PODZIMU a hlavně oblíbená poncha.

Jaroslava Procházková dne 16. září jako už tradičně v mramorovém sále pražské Lucerny předvedla novou kolekci na nadcházející sezónu Podzim/Zima 2015. Názvem nové kolekce je „Serene Provocation“. Hlavní tváří módního mola se stala oblíbená a oceňovaná česká herečka Eva Holubová, která je bývalou spolužačkou Jaroslavy Procházkové ze školních let. 

Celá přehlídka, na které Eva Holubová dominovala svým hereckým, mile exhibicionistickým projevem, sváděla tak obecenstvo k neustálému potlesku. Eva vypadala v modelech velmi elegantně a sebejistě a přehlídka působila dojmem na celkově sladěnou a zvládnutou podívanou. 

Některé modely se nesly v duchu 80.let, což jistě ocení ty dámy, které již mají po letech odzkoušeno, že takovéto střihové zpracování oděvů jim padne. K vidění byly nejen klasické kabátové střihy z 80. let, ale také úpletovina, pletené šaty vyzařující pohodlné nošení a kvalitu zpracování. Každá dáma mohla zvolit model podle svého naturelu. Návrhářka oprášila trendy, které se nosily v letech již dávno minulých nejen ve střizích, ale také v různých opticky gigantických etno dezénech, evokujících africké potisky, které by mohly objemnějším dámám více uškodit. Naštěstí, příběh vyprávěný doplňujícím stylingem předvádějících modelek, ať už  to byly boty nebo zajímavé šperky, vypovídal o současnosti. 

Trendy se postupně vracejí a není jim jakkoliv co vyčítat. Jsou závislé na nejlepších zkušenostech návrháře, který po čase zná svou klientelu a jejich poptávku nejlépe. Saka a kabátky jsou toho důkazem.
                    

Na prezentaci bylo z čeho vybírat a věrné zákaznice návrhářky mohou být z nových kousků ve svém šatníku opravdu velmi nadšené. Všechny modely vypadaly pohodlně a odráželo se to také na milých úsměvech půvabných modelek. Přehlídce ke konci dominovaly úplety, kterými je tvorba Jaroslavy Procházkové proslulá. Tlumené barvy spolu s hřejivou úpletovinou dávaly na srozuměnou, že ochlazení podzimu je za rohem a kabáty nejrůznějších forem zimu svou přítomností přímo vzývaly.

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JAROSLAVA PROCHÁZKOVÁ #moda MÓDNÍ PŘEHLÍDKA NOVÁ KOLEKCE

Související články

Talentovaná módní návrhářka Zuzana Osako představuje novou kolekci jaro/léto 2021

Tradice letos nejen v modré. Oděvní návrhářka a ilustrátorka prostě miluje český folklor a historii. Svou novou kolekci šatů tentokrát oživila o modrou barvu.

Celý článek

Designérská kolekce značky H&M v podání Simone Rocha

Léta oblíbená a jedna z nejočekávanějších kolekcí roku. Designérská kolekce značky H&M letos vznikla ve spolupráci s irskou designérkou Simone Rocha.

Celý článek

CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVOU KABELKU DOUBLE C DE CARTIER

Krásná a minimalistická. Tak lze popsat novou kabelku Double C de Cartier. Má praktický, přesto luxusní tvar s kovovou sponou zdobenou barevným lakem. Dostupná je v několika barevných odstínech. Tak kterou si vyberete?

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Koupili jste si právě nový kabát, oblek nebo třeba pouzdrovou sukni? Nemůžete se dočkat, až si tu nádheru poprvé oblečete a půjdete se v ní ukázat ven? Nezapomeňte na to, že některé střihově náročnější kusy oblečení mají kvůli ochraně spojené určité části k sobě a je na zákazníkovi, aby si je sám rozstřihl. Nechcete se přece připojit k té bohužel poměrně veliké populaci lidí, kteří už svým oblečením dávají najevo, jak jsou hloupí.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek