dnes je 21.10.2019 a svátek má Brigita

Módní kolekce K.BANA aneb, jak se tvoří ze LNU!

Přidat na Seznam.cz
Nová kolekce značky K.BANA, kterou tvoří autorka značky Kateřina Černá, je opravdu jedinečná. Působí klidně, inspirativně a jasně zde vládne minimalismus, který my v redakci přímo zbožňujeme. Pojďme si představit šaty s příchutí dalekých cest. 

Kolekce K.BANA nás na fotografiích zaujala natolik, že jsme se rozhodli samotnou návrhářku navštívit. A musíme vám říct, že oblečení je opravdu originální. Samozřejmě víme, o čem mluvíme, protože jsme si ho mohli na vlastní oči prohlédnout a také osahat. Ačkoli jsme se lnem neměli nikdy žádné zkušenosti, jeho vlastnosti nás celkem překvapily. Materiál je velmi tuhý, ale na první pohled vypadá prodyšně.

Pojďme se podívat na to, proč se z něj Kateřina rozhodla tvořit!

"Když jsem konečně přišla na to, jaký styl oblečení chci navrhovat, tak jsem začala přemýšlet nad materiálem. Byl pro mě důležitý, protože jsem chtěla vybrat takový, který má u nás tradici a svou historii. Chtěla jsem tím podpořit lokální českou výrobu. Já sama jsem nikdy nebyla milovníkem lnu, spíše jsem si tu cestu k němu postupně našla. Zamilovala jsem si ho pro jeho vlastnosti, kdy v létě chladí, v zimě hřeje a je vhodný pro alergiky. Navíc je také recyklovatelný. Postupně jsem poznávala, jak se dá zpracovat a co by se z něj dalo vytvořit."

Jak se pozná pravý len?

"Len se pozná podle toho, že se dá prát na vysokou teplotu, tedy na šedesát stupňů, když je to méně, není to pravý len."

Co pro vás bylo při výběru kvality důležité?

"Samozřejmě pro mne byla důležitá kvalita lnu, který se u nás nabízí a dalším kritériem byla barevnost, kterou jsem potřebovala čistě BÍLOU. Vzhledem k tomu, že oblečení je navržené pro jógu, kterou my cvičíme výhradně v bílé barvě. Ta rozšiřuje auru a podporuje energii hodiny."

Máte i nějaké jiné barvy?

"V poslední době jsme oblečení vytvořili i v tmavě modré barvě a také ho obohacujeme digitálním potiskem, který se na oblečení objeví v podzimní minikolekci. Teď jsme prozatím začali vlastně proužkem a malými ptáčky (jen vzlétnout). Na podzim poté chystáme šupinky a orientální vzory." 

Kateřině děkujeme za příjemný rozhovor a děkujeme, že si na nás udělala čas. Jediné, co nás mrzí, že jsme nestihli její lekci kundalini jógy, ale doufáme, že si to ještě vynahradíme. 

 

Tvorba Kateřiny Černé nás nejen nadchla, ale její přístup k životu se pro nás stal inspirací. 

Jak se vám oblečení líbí?

 

 

Přidat na Seznam.cz
K.BANA JÓGA MÓDA FASHION NÁVRHÁŘI katerina cerna

Související články

Martina Sáblíková ukázala své vytrénované tělo

I přes plně nabitý program, si česká krasobruslařka, trojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková našla čas na to, aby nafotila nejnovější kolekci sportovní značky Under Armour.

Celý článek

Donald Trump při otevření nové továrny Louis Vuitton v Texasu

Prezident Spojených států amerických a král luxusu značky Louis Vuitton se potkali ve čtvrtek při příležitosti otevření nové továrny LVHM, která se zaměří na výrobu kabelek Louis Vuitton.

Celý článek

Módní dům Tod's jmenoval nového kreativního ředitele

Walter Chiapponi přichází od značky Bottega Veneta, kde pracoval pod bývalým tvůrčím ředitelem Tomasem Maierem. Nyní ho čeká lepší pozice u značky Tod's.

Celý článek

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Folklorní elegance je novou kolekcí značky Tradice

Pánský i dámský formální šatník inspirovaný folklorem přináší ve své nové kolekci návrhářka Zuzana Osako pod značkou Tradice.

Celý článek

Roláky vládnou podzimu i zimě. Milují je ženy i muži!

Podzim je oficiálně tu se vším všudy a s ním i sezóna milující roláky. Jestli si ještě pořád nejste úplně jistí, tento článek vás o tom rozhodně přesvědčí.

Celý článek

Vydejme se na západ se značkou Zara

Stejně tak učinila modelka Kris Grikaite, která je hlavní tváří podzimní kampaně Coat Collection. Ta se zaměřuje zejména na kabáty.

Celý článek

Říjnový pop-up store módního domu Alexander McQueen odráží lásku k přírodě

Legendární obchodní dům Harrods obohatil na pár týdnů nový pop-up store. Alexander McQueen v něm představuje ručně šité šaty a psaníčka ze svého londýnského ateliéru.

Celý článek