dnes je 28.05.2020 a svátek má Vilém

Módní kolekce K.BANA aneb, jak se tvoří ze LNU!

Přidat na Seznam.cz
Nová kolekce značky K.BANA, kterou tvoří autorka značky Kateřina Černá, je opravdu jedinečná. Působí klidně, inspirativně a jasně zde vládne minimalismus, který my v redakci přímo zbožňujeme. Pojďme si představit šaty s příchutí dalekých cest. 

Kolekce K.BANA nás na fotografiích zaujala natolik, že jsme se rozhodli samotnou návrhářku navštívit. A musíme vám říct, že oblečení je opravdu originální. Samozřejmě víme, o čem mluvíme, protože jsme si ho mohli na vlastní oči prohlédnout a také osahat. Ačkoli jsme se lnem neměli nikdy žádné zkušenosti, jeho vlastnosti nás celkem překvapily. Materiál je velmi tuhý, ale na první pohled vypadá prodyšně.

Pojďme se podívat na to, proč se z něj Kateřina rozhodla tvořit!

"Když jsem konečně přišla na to, jaký styl oblečení chci navrhovat, tak jsem začala přemýšlet nad materiálem. Byl pro mě důležitý, protože jsem chtěla vybrat takový, který má u nás tradici a svou historii. Chtěla jsem tím podpořit lokální českou výrobu. Já sama jsem nikdy nebyla milovníkem lnu, spíše jsem si tu cestu k němu postupně našla. Zamilovala jsem si ho pro jeho vlastnosti, kdy v létě chladí, v zimě hřeje a je vhodný pro alergiky. Navíc je také recyklovatelný. Postupně jsem poznávala, jak se dá zpracovat a co by se z něj dalo vytvořit."

Jak se pozná pravý len?

"Len se pozná podle toho, že se dá prát na vysokou teplotu, tedy na šedesát stupňů, když je to méně, není to pravý len."

Co pro vás bylo při výběru kvality důležité?

"Samozřejmě pro mne byla důležitá kvalita lnu, který se u nás nabízí a dalším kritériem byla barevnost, kterou jsem potřebovala čistě BÍLOU. Vzhledem k tomu, že oblečení je navržené pro jógu, kterou my cvičíme výhradně v bílé barvě. Ta rozšiřuje auru a podporuje energii hodiny."

Máte i nějaké jiné barvy?

"V poslední době jsme oblečení vytvořili i v tmavě modré barvě a také ho obohacujeme digitálním potiskem, který se na oblečení objeví v podzimní minikolekci. Teď jsme prozatím začali vlastně proužkem a malými ptáčky (jen vzlétnout). Na podzim poté chystáme šupinky a orientální vzory." 

Kateřině děkujeme za příjemný rozhovor a děkujeme, že si na nás udělala čas. Jediné, co nás mrzí, že jsme nestihli její lekci kundalini jógy, ale doufáme, že si to ještě vynahradíme. 

 

Tvorba Kateřiny Černé nás nejen nadchla, ale její přístup k životu se pro nás stal inspirací. 

Jak se vám oblečení líbí?

 

 

Přidat na Seznam.cz
K.BANA JÓGA MÓDA FASHION NÁVRHÁŘI katerina cerna

Související články

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Puma přichází s novými modely tenisek

Sportovní značka Puma přichází aktuálně s několika novými modely tenisek na letošní jaro. Minimalistický styl, zvířecí motiv, ugly shoes nebo toužíte po barvách? Na své si přijde každý milovník sneakers.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek