dnes je 05.08.2020 a svátek má Kristián

Módní návrhář Michal Marek představí novou kolekci LOVE

Přidat na Seznam.cz
S módním návrhářem Michalem Markem jsme si povídali o tom, jestli je zamilovaný a o nově vzniklé kolekci LOVE.  LÁSKA  A  ZASE  LÁSKA! 

Michale,  tvá nová kolekce se jmenuje LOVE, jsi zamilovaný ? ♥
Nikterak nově….

 

Teď vážně. Proč si svou kolekci pojmenoval právě LOVE?

LOVE je ucelená kolekce s přesahem, která vznikala několik dlouhých měsíců. Prošla vývojem i změnami, měnila směr i lidi podílejících se na výsledku. Chtěl jsem zde propojovat různé směry umění a designu. A láska nás přeci všechny spojuje, každý jsme si prožili či prožíváme svůj příběh lásky, proto to nemohl být ani žádný jiný název než LOVE. V této kolekci se propojil talent módního designu, šperku, fotky, videa a hudby. A vznikl tím unikátní audio vizuální projekt, jejímž výsledkem je ucelená kampaň. Součástí je krátký film na téma kolekce, kampaňové a produktové fotky, nový web s e-shopem a v neposlední řadě to bude  autorská módní přehlídka, která se bude konat 26. září 2017 v Praze na Václavském náměstí, na kterou čtenáře srdečně zveme. Následně kolekci představíme i v jiných městech ČR.

Do své nové kolekce si zapojil několik lidí jako Františku Čížkovou, Filipa Jankoviče, modelku Katku Votavovou,  velice krásnou Blážu Hlásovou a Petru Veverkovou. Proč právě tuto pětici lidí? 
Chtěl jsem ukázat, že láska je tu pro všechny. Je jedno, kdo jsme, co děláme, kolik nám je let, jsme-li zdraví či nemocní. Proto vznikal i tento netradiční mix naprosto odlišných lidí s jinými životními příběhy. Módní kritička, zdravotní sestra, modelka, tanečnice a nebo obyčejná holka z vesnice, je to jedno, lásku cítí každý z nich…

Kolik modelů obsahuje nová kolekce a čím ses nechal inspirovat? 
Stále ještě došíváme, proto přesné číslo ještě nevím, minimálně to však bude kolem 50 až 60 modelů. Inspirací je samotný název a příběh kolekce. Všechny formy lásky a její tváře jsou tak krásné a inspirující, i tak zvrácené a trýznící… Kolekci jsem tvořil tak, aby byla naprosto nositelná, snadno kombinovatelná i udržitelná, je v ní mnoho unisex kusů, které jsou mi velmi blízké a jsou hlavním trendem současnosti. Takže inspirací je tu zase samotný život.

Jaké materiály si volil tentokrát? Byl to tvůj oblíbený denim? 
Hlavním materiálem je bavlna, vlna, neopren a jejich kombinace. Odstíny materiálu jsou šedivá, černá, červená a bílá.

Lokace, kterou sis vybral právě na focení kampaně je velmi krásná a záhadná. Kasárna Karlín. Proč zrovna tohle prostředí? 
Kasárny Karlín splňovaly všechny požadavky exteriéru, v případě deště možnost fotit a natáčet i ve vnitřních prostorech, možnost natáčet dronem, vytvořit dobrou a příjemnou backstage a nemuselo se nikam přejíždět. Byla to dobrá volba! Splnila všechna očekávání.

Zaslechli jsme, že focení probíhalo velice poklidně a v příjemné atmosféře. Jak sis užíval focení/natáčení ty? 
Pro mě to byl velmi krásný a inspirativní den, z kterého jsem čerpal ještě několik dalších dní. Všichni byli v dobrém rozpoložení a maximálně se fokusovali na výsledek. A tím, že vše šlo naprosto hladce a bez komplikací, jsem si focení užíval stejně jako ostatní. Den focení/natáčení stejně jako přehlídka je pro mě takové z radosti učinění, vidím poprvé výsledek několika měsíčních příprav a rozhodnutí a vždy je to takový risk, zda výsledkem bude to, co čekám a hlavně jestli se to bude líbit lidem. A LOVE, si myslím, zatím jde správným směrem, lidem se líbí fotky, výběr tváři i modely samotné.

Proč ses rozhodl natáčet ke své kolekci video? 
Chtěl jsem dát další rozměr mojí tvorbě a prezentaci. Video je médium, přes které dokážeme předat emoce, ukázat příběh, a navíc si myslím, že už by to měl být takový standard.

Kdy video uvidíme ? 
Trailer bude během par dnů a finální video až na přehlídce jako defilé přehlídky

Máme se na co těšít ♥

 

„Láska je pro mě základní podmínkou existence. Stejně jako voda či vzduch. To, že jsem se stala tváří kolekce Michala Marka, mě v bizarnosti volby těší. Pětašedesátiletá, kosmetickými zásahy nepoznamenaná ženská… Matrix, řekla bych. Úlet za hranicí komerce. Ale Michal mě ujistil, že láska existuje v každém věku (já to vím) a neměla by se prezentovat na modelkách, modelech, jež jsou prefabrikáty továrny na krásu jménem modeling. Tak jsem na nabídku kývla. Věřím v jeho rozvíjející se talent, vnímám Michalovu pokoru, která je pro každého tvůrce zásadní,“ nechala se slyšet módní kritička Františka Čížková. 

Produkční tým
Režie, video: Barbora Johansson Pivoňková
Foto: Vlaďka Jandíková
Šperky: Mila Zila
Dron: Tomáš Mertlík
Make up: Lucie Urbanová, Ivan Malejovský
Hair: Romana Kadlec, Tereza Nová

www.marekmichal.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘ Michal Marek Ateliér Michal Marek FRANTIŠKA ČÍŽKOVÁ FILIP JANKOVIČ KATEŘINA VOTAVOVÁ BLÁŽA HLÁSOVÁ PETRA VEVERKOVÁ MAKEUP

Související články

Jak docílit přirozeného obočí

Obočí. Jedno velké téma, které rozdělí ženy minimálně na dvě skupiny. Ty, které ho řeší a ty, které se o jeho úpravu vůbec nezajímají. My vám ukážeme několik jednoduchých triků, a hlavně skvělé produkty, se kterými budete chtít vaše obočí upravovat každý den. Dokonalé obočí totiž dokáže divy.

Celý článek

Tipy na rychlé líčení i v domácí karanténě

Lehký, rychlý a přesto efektní make-up dokáže divy, a proto pro vás máme několik tipů, jak hravě a během několika málo minut vykouzlit jednoduché líčení, které pozvedne vaše sebevědomí. 

Celý článek

Módní návrhář Michal Marek představil novou kolekci i zrekonstruovaný ateliér

Po delší odmlce přichází návrhář Michal Marek s novou kolekcí, pro kterou zvolil svou hlavní múzu Agátu Prachařovou.

Celý článek
Oscar de la Renta

5 let od úmrtí návrháře Oscara de la Renty: Uctěme jeho památku výběrem těch nejušlechtilejších rób

Dnes je tomu 5 let, co prohrál boj s rakovinou a opustil tento svět talentovaný módní návrhář, gentleman, vřelý člověk a miláček slavných dam Oscar de la Renta. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější róby minulých let a zavzpomínejme tak na módního velikána.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky aneb oblečte se do modrého flanelu

Talent české a slovenské módní scény Pavel Berky představuje svou novou kolekci pro letošní podzim/zimu, která je zaměřena na příjemný hřejivý materiál – FLANEL

Celý článek

Váš chytrý šatník: podzimní kolekce Lindex

Otevřít skříň, vybrat ty pravé kousky a do pár minut odejít. Sen každé ženy! Ovšem nyní se může stát skutečností. Oděvní značka Lindex vám s tím totiž hravě pomůže.

Celý článek
Barbora Fialová

Fashion Storm: Opava zažije módní bouři, jejíž hlavní hvězdou je současná tvář módního domu Gucci

Opavou se na podzim prožene módní bouře, velkolepá módní událost, jejíž hlavní hvězdou bude atypická česká topmodelka a současná tvář módního domu Gucci Barbora Fialová.

Celý článek

Návrhář Michal Marek pomáhal svou originální kolekcí na charitativní přehlídce

Talentovaný český designer vytvořil moderní kolekci plnou zlatavých odlesků, romantiky i modely se sportovními prvky snoubící eleganci pro denní nošení! Přehlídka proběhla formou charitativní akce pro neziskovou organizaci Bona, o.p.s.

Celý článek