dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Přidat na Seznam.cz
Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Zuzana Osako, jako oděvní designérka, ilustrátorka a zakladatelka krejčovství Tradice, která upřímně miluje český folklor a historii, stihla vytvořit nejnovější kolekci nazvanou Louka ještě před vznikem karantény. I díky tomu se kolekce dostala do širokého povědomí českých a zahraničních žen, a také proto má obrovský úspěch. Aby ji návrhářka přiblížila zákaznicím ještě o kousek blíže, domluvila se s architektkou Helenou Dařbujánovou, že u ní v showroomu vytvoří svůj pop-up shop.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Kolekci, která se u značky Tradice úplně poprvé transformuje ve smyslu ready-to-wear, nyní můžete pohodlně koupit v Praze na Letné. „Helenin nábytek mi připomíná nábytek mého dětství, který byl tenkrát moderní. Měli ho doma babička s dědou a naše prababička se mezi ním procházela v bavlněném kroji. Proto jsme s Helenou na jedné vlně, je to tradice na druhou“ vysvětluje Zuzana Osako, zakladatelka krejčovství Tradice.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Helena Dařbujánová je architektka, která se designu začala věnovat původně jen jako svému koníčku. K nábytku přistupuje s emocionálním ženským pohledem a nezapírá romantického ducha. Protože ráda navrhuje na tělo ženám: „Zuzanina oděvní tvorba přesně vystihuje mé oblíbené motto – Návrat poezie do života skrze design“ doplňuje Helena Dařbujánová.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Kolekce dámských šatů Louka dostala název podle vzoru, který Zuzana Osako skicovala průběžně po několik let při procházkách přírodou. Série něžných perokreseb je dokolorovaná tušemi a natištěná na jemný bavlněný satén v pěti pudrových barvách (růžová, modrá, fialková, zelenkavá, bílá). Střihy poprvé v historii značky Tradice vznikly jako „ready to wear“, lichotí všem postavám od velikostí S až po XXL.

zdroj: Zuzana Osako archiv

„Zkušenosti s osobním špendlením každého kusu oděvu mě vedly k nalezení střihu, který odpovídá nárokům žen všech velikostí, na ideálně padnoucí šaty. Jeho základem je dokonalá silueta přesýpacích hodin, a to až do velikosti XXL. Mým cílem je touto kolekcí podpořit u ženy vědomí, že jí to sluší a zároveň se cítí pohodlně a uvolněně. Aby si s sebou kamkoli nesla svůj intimní pocit klidu,“ vysvětluje Zuzana Osako.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZUZANA OSAKO TRADICE ČESKÁ NÁVRHÁŘKA FOLKLOR HELENA DAŘBUJÁNOVÁ

Související články

Zimní trendy pro rok 2021

Trendy se každý rok mění. Občas přijdou trendy nové, někdy dojde k recyklaci. Co si pro nás chystá rok 2021? To jsme pro vás sepsali v tomto článku. Pokud se vám některý trend líbí, nebojte se a noste ho již nyní. Nikdy není brzy nebo pozdě. Móda je proměnlivá, a to je na ní to nejlepší.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Módní filmy a seriály, které musíte vidět

Ten, kdo miluje módu, miluje i filmy o ní. Jaký je oblíbený ten váš? Jelikož večery jsou stále delší, je potřeba si užít řádné podívané. Je libo film nebo rovnou seriál?

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Co je módní deziluze a jak funguje svět módy?

Celý svět se zrychluje a my s ním. Móda už není, co bývala a rychlost, kterou se mění je neuvěřitelná. Víte, co je módní deziluze? A jak opravdu funguje svět módy?

Celý článek

Módní inspirace: Se zimní parkou do města i do přírody

Parka nás provází po spoustu let, ne jinak je tomu i letos. Mluvíme o těch zimních, které jsou nejenom perfektním módním kouskem, ale také nás dokážou krásně zahřát. Vybrali jsme pro vás tři takové, které se jednoduše kombinují a vypadají skvěle.

Celý článek

10 nejčastějších módních chyb

Móda je hra. Hra, která má ovšem také svá pravidla. Jak si ji užívat i bez přešlapů? Máme pro vás několik tipů, kterých je dobré se vyvarovat.

Celý článek

Každý během života mění své názory, ale i módní trendy, proč tomu tak je?

Móda i názory se během života mění. Člověk se vyvíjí, a tak i jeho vkus a priority s ním. Móda se střídá v našem životě možná více než si uvědomujeme. Začíná to v dětství a končí stářím.

Celý článek