dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Přidat na Seznam.cz
Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Zuzana Osako, jako oděvní designérka, ilustrátorka a zakladatelka krejčovství Tradice, která upřímně miluje český folklor a historii, stihla vytvořit nejnovější kolekci nazvanou Louka ještě před vznikem karantény. I díky tomu se kolekce dostala do širokého povědomí českých a zahraničních žen, a také proto má obrovský úspěch. Aby ji návrhářka přiblížila zákaznicím ještě o kousek blíže, domluvila se s architektkou Helenou Dařbujánovou, že u ní v showroomu vytvoří svůj pop-up shop.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Kolekci, která se u značky Tradice úplně poprvé transformuje ve smyslu ready-to-wear, nyní můžete pohodlně koupit v Praze na Letné. „Helenin nábytek mi připomíná nábytek mého dětství, který byl tenkrát moderní. Měli ho doma babička s dědou a naše prababička se mezi ním procházela v bavlněném kroji. Proto jsme s Helenou na jedné vlně, je to tradice na druhou“ vysvětluje Zuzana Osako, zakladatelka krejčovství Tradice.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Helena Dařbujánová je architektka, která se designu začala věnovat původně jen jako svému koníčku. K nábytku přistupuje s emocionálním ženským pohledem a nezapírá romantického ducha. Protože ráda navrhuje na tělo ženám: „Zuzanina oděvní tvorba přesně vystihuje mé oblíbené motto – Návrat poezie do života skrze design“ doplňuje Helena Dařbujánová.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Kolekce dámských šatů Louka dostala název podle vzoru, který Zuzana Osako skicovala průběžně po několik let při procházkách přírodou. Série něžných perokreseb je dokolorovaná tušemi a natištěná na jemný bavlněný satén v pěti pudrových barvách (růžová, modrá, fialková, zelenkavá, bílá). Střihy poprvé v historii značky Tradice vznikly jako „ready to wear“, lichotí všem postavám od velikostí S až po XXL.

zdroj: Zuzana Osako archiv

„Zkušenosti s osobním špendlením každého kusu oděvu mě vedly k nalezení střihu, který odpovídá nárokům žen všech velikostí, na ideálně padnoucí šaty. Jeho základem je dokonalá silueta přesýpacích hodin, a to až do velikosti XXL. Mým cílem je touto kolekcí podpořit u ženy vědomí, že jí to sluší a zároveň se cítí pohodlně a uvolněně. Aby si s sebou kamkoli nesla svůj intimní pocit klidu,“ vysvětluje Zuzana Osako.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZUZANA OSAKO TRADICE ČESKÁ NÁVRHÁŘKA FOLKLOR HELENA DAŘBUJÁNOVÁ

Související články

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Lněné sukně na míru s ručně tkaným pásem si nejenom v létě zamilujete

Barvy a sukně k létu jednoznačně patří. V kombinaci s přírodním materiálem a ručně tkaným pásem získáte nadčasový kousek, který vám vydrží po mnoho let.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Festivaly, sport i čas s dětmi patří k aktuálním must have v módě

Červenec přináší období, kdy trávíme poměrnou část dne venku. Čekají nás koupaliště, hřiště, festivaly, výlety a pro milovníky sportu i spoustu naběhaných či nachozených kilometrů. Jaké módní trendy nás všemi aktivitami budou v červenci provázet?

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek

O těchto značkách spodního prádla musíte vědět

Spodní prádlo je velice často spojováno spíše s výjimečnými příležitostmi, ať už je to první rande nebo Valentýn, ale podle nás by měl být pro ženu výjimečný každý den a k tomu právě spodní prádlo rozhodně patří.

Celý článek