dnes je 16.01.2022 a svátek má Ctirad

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Přidat na Seznam.cz
Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Zuzana Osako, jako oděvní designérka, ilustrátorka a zakladatelka krejčovství Tradice, která upřímně miluje český folklor a historii, stihla vytvořit nejnovější kolekci nazvanou Louka ještě před vznikem karantény. I díky tomu se kolekce dostala do širokého povědomí českých a zahraničních žen, a také proto má obrovský úspěch. Aby ji návrhářka přiblížila zákaznicím ještě o kousek blíže, domluvila se s architektkou Helenou Dařbujánovou, že u ní v showroomu vytvoří svůj pop-up shop.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Kolekci, která se u značky Tradice úplně poprvé transformuje ve smyslu ready-to-wear, nyní můžete pohodlně koupit v Praze na Letné. „Helenin nábytek mi připomíná nábytek mého dětství, který byl tenkrát moderní. Měli ho doma babička s dědou a naše prababička se mezi ním procházela v bavlněném kroji. Proto jsme s Helenou na jedné vlně, je to tradice na druhou“ vysvětluje Zuzana Osako, zakladatelka krejčovství Tradice.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Helena Dařbujánová je architektka, která se designu začala věnovat původně jen jako svému koníčku. K nábytku přistupuje s emocionálním ženským pohledem a nezapírá romantického ducha. Protože ráda navrhuje na tělo ženám: „Zuzanina oděvní tvorba přesně vystihuje mé oblíbené motto – Návrat poezie do života skrze design“ doplňuje Helena Dařbujánová.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Kolekce dámských šatů Louka dostala název podle vzoru, který Zuzana Osako skicovala průběžně po několik let při procházkách přírodou. Série něžných perokreseb je dokolorovaná tušemi a natištěná na jemný bavlněný satén v pěti pudrových barvách (růžová, modrá, fialková, zelenkavá, bílá). Střihy poprvé v historii značky Tradice vznikly jako „ready to wear“, lichotí všem postavám od velikostí S až po XXL.

zdroj: Zuzana Osako archiv

„Zkušenosti s osobním špendlením každého kusu oděvu mě vedly k nalezení střihu, který odpovídá nárokům žen všech velikostí, na ideálně padnoucí šaty. Jeho základem je dokonalá silueta přesýpacích hodin, a to až do velikosti XXL. Mým cílem je touto kolekcí podpořit u ženy vědomí, že jí to sluší a zároveň se cítí pohodlně a uvolněně. Aby si s sebou kamkoli nesla svůj intimní pocit klidu,“ vysvětluje Zuzana Osako.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZUZANA OSAKO TRADICE ČESKÁ NÁVRHÁŘKA FOLKLOR HELENA DAŘBUJÁNOVÁ

Související články

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

Velký návrat UGG boots a rovnou i s novou tváří kampaně

Rok 2022 bude ve znamení velkých návratů. Tím prvním jsou boty značky UGG. Tentokrát ovšem v "mini" verzi a s novou tváří kampaně. Tou nemůže být nikdo jiný než ikonická Cher.

Celý článek

5 módních trendů, které v roce 2021 hýbaly světem! 

Rok 2021 je za námi a nezbývá nic jiného než se ohlédnout za tím, co nám nabídl. Ať už to byly věci dobré nebo špatné, musíme uznat, že na módní trendy byl opravdu bohatý.

Celý článek

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

Celý článek

Hailey Bieber oblékla kašmírovou kolekci spodního prádla Victoria's Secret

Uvolněné pohledy supermodelky a andílka Victoria's Secret v nejnovější kampani Cashmere Collection 2021 odráží maximální pohodlí.

Celý článek

Nakupujte módu a design na Glami a zároveň přispějte na dobrou věc

Uvažujete, jak spojit nákup vánočních dárků, módy i přispění na dobrou věc? V GLAMI magazínu najdete hned několik tipů, které udělají radost vám i těm, kterým někdo nebo něco schází.

Celý článek

Oslavte Vánoce udržitelně a pohodlně

Lokální, udržitelná a především etická značka Circlle do své klíčové kolekce Power vítá novou barvu s názvem Shadow, která vás přesvědčí, že sportovní oblečení nemusíte nosit pouze do gymu.

Celý článek

Česko si zamilovalo tepláky od holek z advokacie, seznamte se se značkou Jamie Collection!

Jana Potůčková a Michala Smelíková spolu pracují v advokátní kanceláři a jsou zvyklé na vysoké nasazení. Během loňského lockdownu najednou zjistily, že mají trochu více volného času, a tak nelenily a založily vlastní značku volnočasového oblečení Jamie Collection.

Celý článek