dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Přidat na Seznam.cz
Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Zuzana Osako, jako oděvní designérka, ilustrátorka a zakladatelka krejčovství Tradice, která upřímně miluje český folklor a historii, stihla vytvořit nejnovější kolekci nazvanou Louka ještě před vznikem karantény. I díky tomu se kolekce dostala do širokého povědomí českých a zahraničních žen, a také proto má obrovský úspěch. Aby ji návrhářka přiblížila zákaznicím ještě o kousek blíže, domluvila se s architektkou Helenou Dařbujánovou, že u ní v showroomu vytvoří svůj pop-up shop.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Kolekci, která se u značky Tradice úplně poprvé transformuje ve smyslu ready-to-wear, nyní můžete pohodlně koupit v Praze na Letné. „Helenin nábytek mi připomíná nábytek mého dětství, který byl tenkrát moderní. Měli ho doma babička s dědou a naše prababička se mezi ním procházela v bavlněném kroji. Proto jsme s Helenou na jedné vlně, je to tradice na druhou“ vysvětluje Zuzana Osako, zakladatelka krejčovství Tradice.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Helena Dařbujánová je architektka, která se designu začala věnovat původně jen jako svému koníčku. K nábytku přistupuje s emocionálním ženským pohledem a nezapírá romantického ducha. Protože ráda navrhuje na tělo ženám: „Zuzanina oděvní tvorba přesně vystihuje mé oblíbené motto – Návrat poezie do života skrze design“ doplňuje Helena Dařbujánová.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Kolekce dámských šatů Louka dostala název podle vzoru, který Zuzana Osako skicovala průběžně po několik let při procházkách přírodou. Série něžných perokreseb je dokolorovaná tušemi a natištěná na jemný bavlněný satén v pěti pudrových barvách (růžová, modrá, fialková, zelenkavá, bílá). Střihy poprvé v historii značky Tradice vznikly jako „ready to wear“, lichotí všem postavám od velikostí S až po XXL.

zdroj: Zuzana Osako archiv

„Zkušenosti s osobním špendlením každého kusu oděvu mě vedly k nalezení střihu, který odpovídá nárokům žen všech velikostí, na ideálně padnoucí šaty. Jeho základem je dokonalá silueta přesýpacích hodin, a to až do velikosti XXL. Mým cílem je touto kolekcí podpořit u ženy vědomí, že jí to sluší a zároveň se cítí pohodlně a uvolněně. Aby si s sebou kamkoli nesla svůj intimní pocit klidu,“ vysvětluje Zuzana Osako.

zdroj: Zuzana Osako archiv

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZUZANA OSAKO TRADICE ČESKÁ NÁVRHÁŘKA FOLKLOR HELENA DAŘBUJÁNOVÁ

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek