dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Módní olympijské kolekce pro Rio 2016

Přidat na Seznam.cz
Že se česká olympijská kolekce zrovna nepovedla, už jsme vám řekli. Teď je čas podívat se na ty opravdu zdařilé, stylové a zejména ty, pod kterými jsou podepsána jména světových návrhářů.

Spojené státy americké

Amerika se opět blýskla. Svým sportovcům připravila na olympiádu slušivé elegantní kostýmky a obleky v národních barvách. A aby to nebyla nuda, pod saka jim oblékla pruhovaná trika. Skvělý krok. A kdo že se o tento skvostný styl postaral? Ralph Lauren, pro nějž jsou (stejně jako pro USA) námořnické barvy typické.  

Slovensko

Není třeba chodit daleko pro padnoucí a vtipné olympijské uniformy. České AlpinePro by se od Slováků mělo do příští olympiády zřejmě něco přiučit. Neříkáme, že to je to nejlepší, co jsme viděli, ale rozhodně je máme co dohánět. 

Uruguay

Uruguay se ve svém bledě modrém saku a bílých kalhotách předvedla v dobrém světle. Jednoduchost doplněná o šmrncovní kloboučky a pohodlné tenisky na nohou. Co více si přát. Minimalistické a efektní.

Brazílie

Od pořadatelské země se upřímně čekalo trochu více. Ale i tak dodržela alespoň standard, který jsme od ní chtěli vidět. Barvy a hravost v květovaných šatech, které na eleganci přidala tmavě modrá saka. Ty očividně letos mezi olympioniky letí. 

Chorvatsko

Chorvaté mají hrdost na svůj stát už tak nějak ve jméně. A jelikož se nedá říci, že by patřili mezi státy s bujnou módní scénou, rádi přivítáme jejich veselá kostkovaná trika v národních barvách. Jsou hravé, typické a originální. Tak proč ne?!

Austrálie

Jednotné unisexové polobotky, precizně detailně zpracované žluté kravaty a šátky a poutavý detail v podobě kontrastního lemování saka. Australané patří rozhodně k těm lépe oblečeným týmům na olympijských hrách v Riu.

Kanada

Kanadští olympionici na sebe oblékli návrhy dvojice tvořící pod značkou Dsquared2. Červené delší bundy i vypasovaná sáčka jsou určitě dostatečně dobrým krokem na pochvalu. A červené tenisky na nohou? Doplněk, který musel být...

Velká Británie

Britové oslovili snad nejlepšího odborníka, jakého mohli. Sportovní olympijskou kolekci si totiž nechali vytvořit adidasem ve spolupráci se Stellou McCartney, a výsledek? Bomba! Sportovní potisky na mikinách, tričkách i dámských sportovních podprsenkách zvedají kolekci Velké Británie na jednu z předních příček. Možná dokonce hned na tu první. 

dailymail.co.uk ; si.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA ZE SPOLEČNOSTI RIO 2016 OLYMPIJSKÉ HRY OLYMPIJSKÁ KOLEKCE RALPH LAUREN DSQUARED2 STELLA MCCARTNEY

Související články

Zalando kolekce nové generace

NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ ZALANDO „PORTRÉTY NOVÉ GENERACE“

Exkluzivně pro Zalando vytvořil pařížský stylista Edem Dossou a jeho kreativní přátelé Justin French, Laurence Kleinknecht, Dourane a Melissa Bon nejnovější designérské trendy.

Celý článek

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek
Cestovní zavazadla

PODZIM V NEW YORKU NEBO V ŘÍMĚ? VYBERTE S NÁMI CESTOVNÍ ZAVAZADLO

Podzim je velice příjemným obdobím pro cestování. V září také začíná obchodní rok a tím začíná ve velkém i cestování pracovní. Připravili jsme pro vás se Zalandem tipy na krásná, praktická a ikonická cestovní zavazadla.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek
Pánská kolekce LV

NOVÁ PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON TVOŘENA VIRGILEM ABLOHEM

Hudba je múzou a metaforou módy. Prostupuje kompletním odkazem tvorby Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton. V této virtuózní nové pánské kolekci se snoubí hudba s módou novým, svěžím způsobem.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek