dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Módní přehlídka maturitních ročníků SPŠO z Prahy

Přidat na Seznam.cz
Módní přehlídka maturitních ročníků SPŠO byla inspirována tématem "Společenské vrstvy"

Módní přehlídka maturitních ročníků SPŠO z Prahy 7 byla v letošním roce inspirována tématem "Společenské vrstvy".

Studenti při tvorbě modelů vycházeli s typických znaků oblékání tří základních společenských tříd-chudiny, střední třídy a tzv."high society"
Nejchudší vrstva, která své oblečení řeší alternativním způsobem byla na přehlídkovém molu charakterizována vrstvením oděvu, jeho  tvarovou předimenzovaností, strukturami  a výrazným originálním znakem-ruční pleteninou. Uvolněné siluety a tvarová ležérnost spolu s neobvyklými materiálovými kombinacemi byly poznávacím znakem této návrhové řady. Střední třída byla  uvedena  řadou  velmi zajímavých kabátů, pokračovala krátkými kabátky, skladebnými modely a partnerským oblečením. Modely se vyznačovaly promyšlenými střihy, kdy mnohdy zajímavý střihový detail byl použit na více modelech vždy v jiném kontextu. Tato návrhová řada byla ukončena  finálovou svatební dvojicí, ve které  pánský model upoutal svým  oboustranně řešeným sakem.

Přehlídka gradovala až modelové řadě nejvyšší třídy, která byla charakteristická výraznými siluetami a jasnou barevností zářivě modré, fuchsiové, smaragdové a bílé. Použití luxusních hedvábných látek a tvarová čistota umocnily elegantní vzhled celé kolekce. 
Prostory pro přehlídku laskavě poskytlo Národní muzeum-České muzeum hudby v Karmelitské ulici. Krása tohoto mimořádného interiéru umocnila příznivý dojem z celého počinu.

Zdroj:SPŠO a moda.cz
Foto: Mikuláš Křepelka

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKA SPŠO SPOLEČENSKÉ VRSTVY OBLEČENÍ MODELY

Související články

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Podzimní čistka oblečení

Tak jako fungují jarní a podzimní detoxy těla, tak je zapotřebí i čistka šatníku. Myslete na úklid oblečení už na podzim nebo se před Vánocemi zblázníte.

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Nejhorší módní přešlapy

Řekli jsme si o tom, jaké oblečení nám nejvíce sluší a že skrze módu také ukazujeme svoji osobnost. Jak to je, když někdo přestřelí? Na to se můžete podívat v dnešním článku.

Celý článek

Jak si najít svůj styl oblékání?

Znáte své tělo dobře? Co vám nejvíce sluší a co lichotí vaší postavě? Vybírejte si oblečení podle typu vašich proporcí i dobrého pocitu. Je jedno, jestli máte velikost XS nebo XL, žena může být krásná v jakékoliv velikosti.

Celý článek

Jarní detox šatníku aneb jak vše protřídit

Jaro nám už pomalu klepe na dveře a tím začínají i očistné detoxy. My volíme raději detox šatníku. Jdete do toho s námi? Vyřaďte všechny kousky, které nenosíte a udělejte místo pro ty nové.

Celý článek

Košice Fashion Week s Jitkou Klett

Už 5. rokem se konala Košice Fashion Week, která tímto potvrzuje status mimořádně úspěšné události. Zúčastnila se jí i nadaná módní návrhářka Jitka Klett. Košice Fashion Week představuje aktuální kolekce špičkových návrhářů i mladých talentů.

Celý článek

Vyhrajte s námi vstupenky na jedinečnou módní přehlídku Chanelka, která proběhne 27. září 2019

Už samotný název napovídá, co nás na přehlídce bude čekat: Elegance, šarm a styl. Nebudou chybět známé osobnosti a večerem nás provede blogerka Lucie van Koten.

Celý článek