dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Módní přehlídky a nový projekt šicí dílny v brněnské Industře

Přidat na Seznam.cz
Chladné minimalistické prostory průmyslové haly a jásavé barevné retro. Tyto dva prvky ladí dohromady více, než se zdá. Přesvědčit se o tom mohli diváci na módní přehlídce, která se konala v prostorách brněnské Industry.

Dne 20. 11. se otevřely brány brněnské Industry a zaplnil ji svět originální módy. K vidění byly módní přehlídky tří českých návrhářů, fashion pop-up stánky, divoká after party, tématický doprovodný program a představení nově vznikající šicí dílny Cut & Sew.

První přehlídka patřila mladé oděvní návrhářce, zároveň finalistce soutěže ArFashion designer 2014 a držitelce 2. místa v soutěži Hamé Swet Fashion, Michaele Mathonové. Její dámská kolekce plná rozdováděných proužků, zářivě červené barvy a námořnické modři na chvíli proměnila molo v Azurové pobřeží a napomohla zapomenout, že venku za okny se začíná pomalu ale jistě o slovo hlásit zima. 
Modelky ozdobily minimalistické šperky od Yo_Soy, které se k oděvům opravdu perfetně hodily.

Poté následovala přehlídka pánských plavek od Petra Kaloudy a jako poslední se na mole objevily šaty z oblíbené brněnské šatotéky RE:PARÁDY. K vidění byly roztančené ženské šaty a sukně ve stylu 50. let.
Na vlně swingu a vintage stylu se vezl i jejich pop-up stánek, který mohli diváci navštívit. 

Velmi zajímavou součástí akce byla live performance, při které Michaela Mathonová ukázala jak vzniká poctivě ušitý kousek vašeho šatníku, který zde v reálném čase zhotovila.

Po přehlídkách následovala dražba vybraných modelů. Výtěžek z ní a současně z celé akce putoval na vytvoření dílny Cut & Sew v Industře. O co jde? Autoři tohoto obdivuhodného projektu připravují šicí a pletací dílnu pro veřejnost z oboru, začínající návrháře, amatéry i nadšence... Zkrátka pro všechny, kteří s chutí zasednou k šicímu stroji a něco si "spíchnou", ale nemají k dispozici veškeré drahé vybavení. 

Zdroj: TZ Fabrique: Industra Fashion Show

Přidat na Seznam.cz
HAMÉ SWEET FASHION FABRIK IDUSTRA FASHION SHOW INDUSTRA MÓDNÍ PŘEHLÍDKA BRNO MICHAELA MATHONOVÁ RE:PARADY PETR KALOUDA DOMÁCÍ TVORBA ŠÍCÍ DÍLNA

Související články

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Hana Podolská: Královna české módy

Tato žena se zapsala do dějin jako královna české módy v meziválečném období a druhé světové války. Její život byl bohužel jedna velká zkouška. Chcete vědět více? Vše se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek