dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Módu vnímám jako žena

Přidat na Seznam.cz
"Móda u nás." To, co jsem viděla na MBPFW a na dalších přehlídkách mne nadchlo. Mám pocit, že móda a vše kolem ní, se v Čechách posouvá stále vpřed.

Jako žena tento fakt intenzivně vnímám a jsem nadšena.

K tomuto posunu přispívá právě Mercedes Benz Fashion Week, který se díky správným lidem a profesionálům dostal na vysokou úroveň. Konečně čeští návrháři mohou své zajímavé a kreativní nápady předvést a ukázat celému světu, že jsme sice malá metropole, oproti jiným módním mekkám, ale talentů máme opravdu mnoho. Všichni si přejeme, aby se české módě dařilo co nejlépe a aby se posouvala kupředu a skvělí návrháři expandovali a jejich kreativní designy byly více vidět ve světě, ale také u nás v našich šatnících. V tomto roce na MBPFW 2016 mladým talentům pomohl módní dům VAN GRAFF, který se snaží své vybrané favority prezentovat co nejefektivněji, aby byli vidět.

V poslední době je na výběr nepřeberné množství stylů. Vnímám to jako posun české módy dopředu. Rafinovanost a svůdnost v kolekcích českých návrhářů.

Kateřina Greislerová a Lukáš Lindner

V kolekcích několika vybraných návrhářů můžeme jasně vidět, jaká je jejich filosofie. Je to svůdnost, ženskost a rafinovanost, prostě čistý luxus. To jsou všechno prvky, které většina žen upřednostňují u kousků oblečení ve svém šatníku, aby se cítila krásná a okouzlující. Která žena by se také ráda nelíbila. Všechny chceme vypadat jako královny. Je to naším údělem, být krásné.

Samozřejmě tady máme také minimalistické směry, předpoklady k tomu splňuje.

Minimal DNB Denisa Nová

Mám ráda, když se návrhář nebojí a vloží do své prezentace i něco odvážného. Svou myšlenku, která vypovídá za vše a obhajuje filosofii značky. Kreativita návrhářů může přinášet vždy něco neotřelého a hodno k zamyšlení.

Pietro Filipi

Klasický styl - konfekce. Jsou zde také úspěšné firmy, které nám dokážou nabídnout filosoficky nenáročný styl, dobře padnutelný s luxusními materiály. Líbivé a pečlivě zpracované kousky.

La Formela

Eklekticismus je pro spoustu lidí přitažlivý svými různými podněty z mnoha směrů. Ale připodobnila bych jej člověku, který má kořeny z různých kultur. Tento styl rozhodně není nudný, ale jako šťavnatý a barevný.

ETHER- Eva Vontorová

Futuristický styl českých návrhářů. Spojení minimalismu a propojení s technologiemi. Česká značka Ether myslela i na super luxusní kabelku speciálně vytvořenou pro nový iProne 6+.

Buďme rádi za posun české módy dopředu. A podporujme ji!

 

 

Přidat na Seznam.cz
MBPFW 2016 ETHER LAFORMELA PIETRO FILIPI DENISA NOVÁ KATEŘINA GEISLEROVÁ LUKÁŠ LINDNER

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Z letiště na přehlídku - rozhovor s Terezou Srbovou

Tereza Srbová je půvabná mladá herečka, která nyní drží status nejobsazovanější herečky v zahraničí. Zahrála si po boku hereckých hvězd, jako jsou Helen Mirren, Jude Law, Viggo Mortensen nebo Judi Dench. 

Celý článek

Zuzana Osako šije podle staletých vzorů moravských krojů

Zuzana Osako je česká ilustrátorka a módní návrhářka zaměřující se zejména na folklor. Část života strávila v Japonsku a naučila se zde malbu tuší.

Celý článek

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Pietro Filipi představilo vydařenou pánskou i dámskou kolekci

Renomovaná česká módní značka Pietro Filipi uzavřela program, který byl k vidění v historické Invalidovně v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

LaFormela představila kolekci pro odvážné a sebevědomé ženy

V pražském kongresovém centru se na pozadí jednoho z nejhezčích výhledů na Prahu odehrála přehlídka česko-slovenské značky LaFormela. Předvedli nám kolekci plnou černé, bílé a dalších neutrálních barev.

Celý článek
MBPFW SS20

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Celý článek