dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Přidat na Seznam.cz
Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Zdroj: Vogue.com

Vnučka italských zakladatelů módního domu Fendi naštěstí nekončí úplně. Bude se dále věnovat pánským kolekcím, ovšem dámská divize již bude patřit pouze britskému návrháři Kimu Jonesovi. Ten kromě nové pozice zastává i funkci kreativního ředitele pánské linie značky Dior. Bude velmi zajímavé sledovat, jak Jones naváže na tento úspěch se svými dámskými kolekcemi. Už nyní jsou ale někteří módní kritici trochu skeptičtí. 

Siluety a estetika nejnovější kolekce silně připomínala 20., 30. a 40. léta s nádechem moderna. Silvia Venturini Fendi se opět distancovala od streetwearu, který je posledních pár sezon u módních domů velmi populární, a spíše se zaměřila na elegantní módu. Povětšinou monochromatické barvy a oversized linie byly občas narušeny barevnými romantickými šaty s výšivkami, krajkou a kladly důraz na pas. Bylo zde od každého něco a nechyběly ani pánské oděvy. U mužů dominovaly převážně volná saka a košile s krátkým rukávem se stejně barevnými kalhotami či kraťasy. Dlouhé kabáty zase byly spárované s barevnými vysokými ponožkami, což celému looku dodalo na extravagantnosti.  


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI FENDI silvia venturini fendi KIM JONES

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek