dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Přidat na Seznam.cz
Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Zdroj: Vogue.com

Vnučka italských zakladatelů módního domu Fendi naštěstí nekončí úplně. Bude se dále věnovat pánským kolekcím, ovšem dámská divize již bude patřit pouze britskému návrháři Kimu Jonesovi. Ten kromě nové pozice zastává i funkci kreativního ředitele pánské linie značky Dior. Bude velmi zajímavé sledovat, jak Jones naváže na tento úspěch se svými dámskými kolekcemi. Už nyní jsou ale někteří módní kritici trochu skeptičtí. 

Siluety a estetika nejnovější kolekce silně připomínala 20., 30. a 40. léta s nádechem moderna. Silvia Venturini Fendi se opět distancovala od streetwearu, který je posledních pár sezon u módních domů velmi populární, a spíše se zaměřila na elegantní módu. Povětšinou monochromatické barvy a oversized linie byly občas narušeny barevnými romantickými šaty s výšivkami, krajkou a kladly důraz na pas. Bylo zde od každého něco a nechyběly ani pánské oděvy. U mužů dominovaly převážně volná saka a košile s krátkým rukávem se stejně barevnými kalhotami či kraťasy. Dlouhé kabáty zase byly spárované s barevnými vysokými ponožkami, což celému looku dodalo na extravagantnosti.  


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI FENDI silvia venturini fendi KIM JONES

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek